Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Olivia Rodrigo została najmłodszą artystką solową, która dwukrotnie przewyższyła oficjalne brytyjskie listy przebojów

Olivia Rodrigo ugruntowała swoją pozycję czołowej artystki roku, nagrywając swój oficjalny podwójny album – debiutancki album Sour i najnowszy singiel Good 4 U, z których oba zajęły pierwsze miejsce.

Jakby to nie było imponujące, Tyre świętował wiele osiągnięć w swoim pierwszym tygodniu:

  • Sour pokonuje Foo Fighters, osiągając w tym roku największy jak dotąd tydzień otwarcia albumu, ze sprzedażą 51 000 list przebojów.
  • To także największy tydzień otwarcia ich debiutanckiego albumu od dwóch lat, od czasu nagrania Divinely Uninspired To A Hellish Extent Luisa Capaldiego w maju 2019 roku.
  • W wieku 18 lat i 3 miesięcy Olivia jest najmłodszym artystą solowym w historii brytyjskich list przebojów, który uzyskał oficjalny podwójny wykres – zobacz pełną listę tutaj.
  • Olivia jest pierwszą artystką od sześciu lat, która zajęła oficjalne miejsce na liście przebojów swoim debiutanckim albumem, od czasu In The Lonely Hour Sama Smitha (album) i Lay Me Down (Singles) w 2015 roku.
  • Sour ustanawia nowy rekord wszechczasów na oficjalnej brytyjskiej liście przebojów, z najbardziej debiutanckim albumem debiutującym w ciągu tygodnia, wyprzedzając obrońcy tytułu Lewisa Capaldiego. Sour Rifts osiągnęło oszałamiającą liczbę 45,7 milionów utworów w ciągu ostatnich siedmiu dni (30 945 odpowiedników w sprzedaży strumieniowej).


Olivia Rodrigo z jej oficjalnym albumem nr 1 i nagrodą dla singla od Official Sour and Good 4 U Charts Company

Więcej: Każdy album debiutował w Wielkiej Brytanii od 2000 roku

Na oficjalnym wykresie singli Good 4 U podniósł się z 2 do 1, stając się drugą najwyższą oceną, po prawie jazdy w styczniu. Jest to największy jak dotąd singiel 2021 roku, który przyniósł 117 000 sprzedaży wykresów w ciągu siedmiu dni – w tym 13,5 miliona strumieni – aby zająć pierwsze miejsce.

W pierwszej dziesiątce znalazły się dwa kolejne utwory Sour; Niedawny solowy Déjà Vu podskoczył o siedem miejsc do nowego szczytu na 4, podczas gdy Junior Traitor jest na 8. miejscu. Obejrzyj pełny oficjalny rekord Olivii Rodrigo w Wielkiej Brytanii.

READ  A $ AP Rocky mówi Morrissey na swoim nowym albumie All Smiles

Lista oficjalnych albumów

New Gary Numan jest na drugim miejscu ze swoim 22. solowym albumem Intruder, siódmym z pięciu najlepszych grup, podczas gdy amerykański alternatywny duet Twenty One Pilots zadebiutował na trzecim miejscu z Scaled and Icy, trzecim albumem w Wielkiej Brytanii.

Nowością w numerze 4 jest również P! nk z All I Know So Far, albumem koncertowym i retrospektywą wydaną wraz z jej nowym dokumentem o tym samym tytule. Odzież w stylu rockowym My Bloody Valentine jest nowością na 7. miejscu, ponownie wydając na winylu klasyk Loveless z 1991 roku – jej pierwszy winylowy album z 10 najlepiej sprzedających się albumów tego tygodnia w Wielkiej Brytanii. Dwa kolejne wydawnictwa – debiut w 1988 Isn’t Anything (22) i MBV (29) w 2013 – również znalazły się w Top 40.

Na dziesiątym miejscu Gruff Rhys pojawił się w Super Furry Animals, zdobywając swój najwyższy w historii album i top 10 w Wielkiej Brytanii dzięki siódmemu albumowi In Search of New Gods.

Co więcej, solowa artystka i producentka z Bristolu, Penfriend, miała swoje pierwsze 40 występów z Exotic Monsters na 24. miejscu, a pop-rockowy zespół Waterparks zadebiutował na 37. miejscu z Greatest Hits, co w rzeczywistości jest nazwą albumu studyjnego. .

Pełna lista 100 najlepszych albumów w tym tygodniu

Oficjalna lista singli

Za Olivią, BTS zdobyło w tym tygodniu najwięcej nowych wpisów w Wielkiej Brytanii i drugie miejsce w top 5 singli z Butter na 3. miejscu. Jest to teraz druga ścieżka anglojęzyczna i najczęściej pobierana w tym tygodniu z ponad 10 000 sprzedażami.

Galantis, David Guetta i Little Mix zadebiutowali na 9. miejscu dzięki nowej współpracy Heartbreak Anthem, 17 z 10 najlepszych piosenek Little Mix oraz 4. i 24. Galantis autorstwa Davida Guetty. Meme Web 14 zajmuje 10. miejsce z Good Without, pierwszym singlem w pierwszej dziesiątce.

READ  Królowa „zła” na światowych liderów, którzy mówią, że nie mówią o kryzysie klimatycznym | królowa

Więcej: Do tej pory 40 najpopularniejszych oficjalnych piosenek 2021 roku

Co więcej, Rasputin z Majestic & Boney M odzyskał sześć miejsc do nowego szczytu na 16, a zwycięski zespół Eurowizji Måneskin osiągnął pierwszą oficjalną listę przebojów z Zitti E Buoni, spadając na 17. miejsce – najwyższy zwycięzca Eurowizji od Måns Zelmerlöw Champions of the Year 2015.

Griff wzięła swoje pierwsze 20 najlepszych piosenek z Black Hole, pięć wzrosła do 18, Coldplay’s Higher Power (19) zdobyła sześć punktów, a Little More Love (21) AJ Tracey wzrosła o osiem punktów do nowego szczytu. Tuż za nim ląduje nowa współpraca Anne-Marie i Niall Horan Our Song (22) – Anne-Marie ma 13 lat i Niall jest szósta w Top 40.

Gdzie indziej, Starstruck powraca od lat do Top 40 na 31. miejscu dzięki nowemu remiksowi z udziałem Kylie Minogue, a Build A Bitch Belli Poarch przeskakuje o pięć miejsc na 32. Popularny sen Minecraft YouTuber pojawił się na 38 miejscu ze swoim drugim maska ​​piosenki.

Wreszcie, Pink’s All I Know So Far 16 umieszcza ją na 39 miejscu wraz z wydaniem jej filmu muzycznego i towarzyszącego mu albumu o tej samej nazwie. Piosenka jest teraz 36 z 40 najlepszych brytyjskich hitów Pink.

Zobacz 100 najlepszych oficjalnych list przebojów w tym tygodniu