Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Olimpiada Szachowa: Indyjskie panie, mimo przegranej z Polską, blisko pierwszego medalu w historii |  wiadomości szachowe

Olimpiada Szachowa: Indyjskie panie, mimo przegranej z Polską, blisko pierwszego medalu w historii | wiadomości szachowe

Konero Hampi. (AFP)

Mamallapuram: Indyjskie kobiety dotarły na szczyt historii. Byli bliscy zdobycia medalu olimpijskiego – pierwszego w historii kobiet – i to też jest złoto.
Droga była jednak trochę wyboista w niedzielę, kiedy przegrali z Polską 1,5-2. 5, ale zdobyte punkty utrzymały ich na równi z Gruzją, Polską i Kazachstanem w czteroosobowym remisie o pierwsze miejsce.
Z 15 punktami i dwiema rundami do końca, każdy tytuł będzie stąd. W niedzielę trzecia rozstawiona Gruzja zdołała zremisować tylko z drugą rozstawioną Ukrainą, podczas gdy Kazachowie pokonali Bułgarię 3:1.
Jeśli jedna lub więcej drużyn zakończy na szczycie tabeli z taką samą liczbą punktów, w celu wyłonienia zwycięzców rozegrana zostanie bardzo złożona formuła FIDE w dogrywce sportowej (nie tylko w meczach bezpośrednich). Dałoby to Indiom pewną przewagę, ponieważ pokonały już Gruzję i zremisowały z drugim rozstawieniem Ukrainą.
Ciężar wydostania Indii z dżungli ponownie spadł na miejscową dziewczynę R Vaishali. Ale po tym, jak udało mu się w nieuniknionej sytuacji przeciwko Azerbejdżanowi Jovar Pedulayeva Zremisowała zacięty mecz z byłą mistrzynią świata w pucharze Anną Uchinina z Ukrainy, w niedzielę los pokonał ją. Nie było łatwo sprzeciwić się Oeluyi Kyulbasie Vaishali Pod koniec gry w wieżę i pionek w przełożonym klasycznym otwarciu Ruy Lopez. Mimo że miała dodatkowego pionka, znajdował się on w kartotece A.
Ponadto miała mniej czasu na zegarze niż Vaishali. Ale Polak był w potrzebie pod presją w meczu, który trwał 80 ruchów i pięć i pół godziny, aby wygrać 9 z 9. Gruzin Nino Patasiaszwili odniósł decydujące zwycięstwo nad Ukrainką Anną Muzychuk białymi figurami, aby utrzymać przy życiu nadzieje na złoto. . Przed turniejem sądzono, że 19 punktów meczowych będzie złotym medalem. Ale teraz, bez Rosji i Chin w walce, pole zbyt się otworzyło i 19 może nie wystarczyć.
Pomimo przegranej Vaishali, największy problem Indii wydaje się leżeć na szczycie – ich najbardziej doświadczeni i najsilniejsi gracze, K Humpy i D Harika, odnieśli tylko jedno zwycięstwo w 10 połączonych meczach w ostatnich pięciu rundach i na dolnych tabelach (Vaishali, Vaishali i D Harika). Tania Sachdewa) zdobył w tym momencie cztery zwycięstwa.
Harika wydaje się być lepszym wyjściem z pozycji otwierającej przeciwko Monica Soko W kopii Petrosiana z indiańskiej obrony królowej w białych kawałkach. Ale nie udało mu się utrzymać presji w środkowej grze, a później nie mógł uniknąć stałych szachów, mimo że był kompromisem (wieża kontra rycerz, drugi mniej więcej równy).
Polki grają w IM (Alina Kashlinskaya) na górnej planszy – z szacunku dla młodzieży (28) i rankingu (2505). K Humpy (2586) w rywalizacji królowej niósł trzech odmiennych jeźdźców. Choć jeszcze nie WGM, Polak Mallika Maria Dorównuje jakością IM Tania Sachdev o cenne pół punktu. Indie 2 i 3 kobiety z łatwością pokonały odpowiednio Szwajcarię (4-0) i Estonię (3-1) Aisha Karawadi A Vishwa Vasnawala Upuść pół punktu.
Vantika Agarwal z Indii 2 (2371) miała swój benchmark IM z siedmioma punktami i oceną 2525. Nawet 22-letnia Oliwia (2376) mogła osiągnąć swój benchmark GM z wynikiem ponad 3000 na swoich pierwszych Igrzyskach Olimpijskich.
Wybitne wyniki (runda 9)
Mecz otwarcia: Indie zremisowały 2 15 z Azerbejdżanem 14; odpowiednio Uzbekistan 16, Armenia 15; – Holandia zremisowała 14 z Iranem 14. Grecja przegrała 12 ze Stanami Zjednoczonymi 14. Indie 1 14 z rzędu Brazylia 12; Paragwaj przegrał 10 z Indiami 3 12. Indonezja przegrała 10 z Norwegią 12. Kobiety: Polska 15 Indie wygrały 1 15. Ukraina zremisowała 14 z Gruzją 15. Bułgaria 13 przegrała z Kazachstanem 15; Azerbejdżan 14-13 Mongolia; – Niemcy 14 kosztem Anglii 12. Armenia 14 w porównaniu do Rumunii 12; Indie 2 13 nad Szwajcarią 11; Estonia przegrała 11 z Indiami 313