Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Oligomerix do prezentacji na Międzynarodowej Konferencji Stowarzyszenia Alzheimera

White Plains, Nowy Jork – () – Oligomerix, Inc. , prywatna firma, która była pionierem w opracowywaniu terapii małocząsteczkowych ukierunkowanych na tau w rzadkich chorobach neurodegeneracyjnych i chorobie Alzheimera, ogłosiła dziś, że dostarczy dane przedkliniczne dotyczące doustnego inhibitora drobnocząsteczkowego ołowiu i autowiązania tau. Program OLX-07010, na Międzynarodowej Konferencji Stowarzyszenia Alzheimera 2021 (AAIC), która odbędzie się 26-30 lipca w Denver i online. Oligomerix planuje zakończyć badania przedkliniczne OLX-07010 do końca roku i rozpocząć badania kliniczne fazy I do drugiego kwartału 2022 roku.

Dodatkowe szczegóły oferty AAIC znajdziesz poniżej:

Tytuł prezentacji: Walidacja in vivo skuteczności terapeutycznej małej cząsteczki ukierunkowanej na samoasocjację tau u myszy JNPL3 .

Data i godzina sesji: Czwartek, 29 lipca, od 13:00 do 14:15 PT

Nazwa sesji: Nie-człowiek: zestaw przedklinicznych badań diagnostycznych i terapeutycznych

rejestracja: https://www.alz.org/aaic/

O sztandarowym programie Oligomerix

Głównym kandydatem dla Oligomerix jest doustny drobnocząsteczkowy inhibitor autoasocjacji tau, który jest ukierunkowany na początek kaskady akumulacji tau, procesu uważanego za ważny w rozwoju choroby Alzheimera i innych zaburzeń neurodegeneracyjnych. Nasz główny związek, OLX-07010, okazał się skuteczny w kilku zwierzęcych modelach neurodegeneracji, a po zakończeniu programu przedklinicznego w ciągu najbliższych dwóch miesięcy rozpocznie badania kliniczne I fazy na początku 2022 roku.

O firmie Oligomerix, Inc.

Oligomerix to startup biotechnologiczny, który koncentruje się na opracowywaniu terapii modyfikujących przebieg choroby w przypadku chorób neurodegeneracyjnych charakteryzujących się nieprawidłowym białkiem tau, od rzadkich taopatii, takich jak postępujące porażenie nadjądrowe i otępienie czołowo-skroniowe po chorobę Alzheimera.

Koncentrując się na autoligandach jamy ustnej, drobnocząsteczkowych i tau, Oligomerix dąży do opracowania terapii choroby Alzheimera i innych rodzajów demencji, które są łatwe w zarządzaniu i opłacalne, co ma znacznie przyczynić się do nowo powstających, drogich terapii opcje, takie jak przeciwciało monoklonalne, które jest skierowane przeciwko beta-amyloidowi i zostało niedawno zatwierdzone przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków.

Oligomerix ma siedzibę w Westchester Park Center w White Plains w stanie Nowy Jork i posiada zaplecze laboratoryjne w Ullman Health Sciences Research Center w Albert Einstein College of Medicine. Śledź Oligomerixa na Świergot i LinkedIn.

Oligomerix poszukuje partnerów strategicznych do wsparcia przyspieszenia i rozwoju tych ważnych programów. Aby uzyskać więcej informacji o Oligomerix, odwiedź naszą nową stronę internetową pod adresem https://oligomerix.com/.

READ  Konsumenci i reklamodawcy wydali 643 miliardy dolarów za pośrednictwem aplikacji