Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Oglądaj: Reżyser Top Gear pokazuje, jak uchwycono „Speed ​​​​Essence” – Aktualności

Jako jeden z najdłużej działających pokazów samochodowych w historii, Top Gear jest prawdopodobnie najsłynniejszym w swoim rodzaju, ale sprawienie, by szybkie samochody wyglądały szybko na kamerze, okazuje się trudnym zadaniem.

Reżyser Top Gear, John Richards, wyjaśnił niedawno, w jaki sposób kamera rejestruje „esencję prędkości” i wydaje się, że wymaga to ogromnej pracy kamery.

Według Richardsa sekret polega na uchwyceniu jak największej ilości ruchu. Samochód oczywiście się porusza, ale potrzebny jest też ruch w kamerze, krajobraz i inne rzeczy.

Jedną z jego ulubionych technik jest „szermierka” i w zasadzie symuluje dwa samochody jadące autostradą. W ten sposób prędkość się podwaja i wyglądasz bardziej imponująco w aparacie.

Dodanie krajobrazów do ujęć śledzących pomaga również sprawić, że wszystko będzie wyglądać szybciej, podobnie jak drżący aparat z dowolnej orientacji.

Ale te świetne ujęcia wymagają również sporej ilości sprzętu, a przy budżecie Top Gear całkowicie się wyczerpują. Drony, roboty i inne drogie elementy wyposażenia przyczyniają się do doskonałych ujęć.

„Jedną z rzeczy, z których jestem bardzo dumny w Top Gear, jest to, że robimy rzeczy w terenie” – wyjaśnia. „Naprawdę ujmujemy prędkość i wkładamy ją do torby tak autentycznie, jak to tylko możliwe”.

READ  Microsoft zabija jedno z najlepszych narzędzi biznesowych systemu Windows 10