Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Odwołania i opóźnienia lotów powodują chaos w podróży, gdy rozpoczyna się weekendowa podróż powrotna

Odwołania i opóźnienia lotów powodują chaos w podróży, gdy rozpoczyna się weekendowa podróż powrotna

Dziesiątki tysięcy pasażerów, którzy mają nadzieję na powrót do Wielkiej Brytanii pod koniec ważnego tygodnia półrocznego, borykają się z odwołanymi lotami i dużymi opóźnieniami.

EasyJet, największa tania linia lotnicza w Wielkiej Brytanii, do tej pory odwołała co najmniej 42 loty do iz Gatwick, co ma wpływ na około 7000 pasażerów.

Podczas gdy większość podróżnych została ostrzeżona kilka dni temu i mogła zmienić rezerwację na inne usługi, 14 odlotów z Gatwick zostało jak dotąd odwołanych dziś rano. Obejmują one loty do Nicei, Sewilli, Mediolanu i lot powrotny, a także trzy z czterech lotów do Amsterdamu.

Lian Gorin powiedział niezależny: „Lot mojej córki i jej przyjaciół do Nicei z Gatwick został odwołany z półgodzinnym wyprzedzeniem. Jest teraz wysyłany do biura South Station. Poza chaosem.”

mimo Anulowana linia lotnicza musi zapewnić alternatywny wylot tego samego dniaw tym w razie potrzeby płacenie za loty konkurencyjnymi liniami lotniczymi, dostępność jest niewielka, a ceny wysokie.

Oba loty easyJet do iz Sewilli w sobotę zostały odwołane.

Kilka lotów z linii easyJet zostało opóźnionych. Loty do Alicante, Amsterdamu, Gibraltaru, Minorki i Walencji są opóźnione o dwie godziny lub więcej. Linia lotnicza powiedziała pasażerom, że odpowiedzialne są ograniczenia kontroli ruchu lotniczego.

Lotnisko Luton działa normalnie, z wyjątkiem krótkich odwołań lotów liniami easyJet do iz Belfastu International, Edynburga i Genewy.

Na lotnisku w Bristolu easyJet w ciągu kilku godzin odwołał loty do Berlina, Biarritz, Nicei i Pragi. Uważa się, że z uwzględnieniem wewnętrznych nóg dotyczyło to co najmniej 1200 pasażerów.

Rzecznik przewoźnika powiedział: „EasyJet będzie obsługiwał około 1700 lotów przewożących około ćwierć miliona klientów dziennie w weekend świąteczny, z niewielkim procentem przed anulowaniem w zeszłym tygodniu lub w nocy i zostanie poinformowany o opcjach zmiany rezerwacji lub otrzymaj zwrot pieniędzy.

READ  Elon Musk poinformował, że mianował nowego CEO Twittera

„Linie lotnicze nadal działają w trudnym środowisku, z ograniczeniami kontroli ruchu lotniczego funkcjonującymi dziś w London Gatwick i mają problemy z operacjami naziemnymi na wielu lotniskach, w tym w Amsterdamie, gdzie lotnisko poprosiło linie lotnicze o anulowanie niektórych lotów dzisiaj.

W rezultacie niewielki procent dodatkowych lotów może zostać dzisiaj zakłócony.

„W pełni rozumiemy niedogodności, jakie może to powodować dla naszych klientów i bardzo za to przepraszamy”.

British Airways i Wizz Air również odwołały loty do iz Gatwick. Wylot British Airways z Dalaman w Turcji w piątek po południu został opóźniony z powodu problemów technicznych, choć później samolot powrócił do Londynu.

Niektórzy pasażerowie Wizz Air, którzy podróżowali z lotniska Doncaster Sheffield podczas lotów długodystansowych, dowiedzieli się, że linia lotnicza zamknie swoją bazę w South Yorkshire od przyszłego piątku. Linia lotnicza obwiniła lotnisko, mówiąc, że nie jest w stanie zapewnić warunków umowy handlowej z Wizz Air.

Rzecznik linii lotniczej powiedział: „Z wielkim żalem musieliśmy podjąć trudną, ale odpowiedzialną decyzję o anulowaniu znacznej liczby lotów Wizz Air do iz lotniska Doncaster Sheffield ze skutkiem od 10 czerwca 2022 r.

„Pasażerowie, których rezerwacje ucierpiały, skontaktujemy się dzisiaj za pośrednictwem poczty e-mail, aby poinformować o wszystkich opcjach, które obejmują: zmianę rezerwacji, pełny zwrot pieniędzy lub 120 procent pierwotnej ceny kredytu lotniczego”.

Wizz Air ma nadzieję, że przeniesie pracowników do innych baz w Wielkiej Brytanii, w tym Luton i Gatwick, aby uzupełnić braki w planach.

Na promach ruch wychodzący z Dover płynie płynnie, ale przy tysiącach rodzin wracających z Francji, w Calais spodziewane są korki.

Irish Ferries ostrzega pasażerów: „Spodziewaj się kolejek i potencjalnych opóźnień podczas kontroli granicznej i odprawy”. Firma DFDS Ferries napisała na Twitterze: „Zdajemy sobie sprawę z korków na drogach w Calais i wokół niego prowadzących do portu.

READ  Polska może osiągnąć średni PKB Unii Europejskiej do końca dekady, lider partii rządzącej - The First News

„Nie martw się – gdy już do nas dotrzesz, zakwaterujemy Cię następnym dostępnym lotem”.

W Wielkiej Brytanii większość pociągów jeździ normalnie, chociaż pracownicy TransPennine Express strajkowali w sobotę i niedzielę w ramach długotrwałego sporu. Operator pociągu powiedział: „Radzimy klientom, aby nie podróżowali, ale rozważnie planowali, jeśli podróże są konieczne”.

Pasażerom londyńskiego metra odradza się podróżowanie w poniedziałek 6 czerwca z powodu strajku członków związku RMT pracujących w londyńskim metrze.