Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zakłócenia i opóźnienia na lotniskach w Wielkiej Brytanii z powodu odwołania lotów krajowych i wychodzących | Podróże i wypoczynek

Podróżni powracający do Wielkiej Brytanii pod koniec półrocznych wakacji – oraz ci, którzy próbują wyjechać – napotkali kolejny dzień zamieszania i dużych opóźnień w sobotę.

Dwadzieścia pięć odlotów i 22 przyloty z Lotnisko Gatwick Został odwołany, co wpłynęło na co najmniej 7000 pasażerów.

Rzecznik Gatwick powiedział, że awaria była w dużej mierze spowodowana brakiem wyjazdu, więc powrót nie jest możliwy.

„Zła pogoda w Europie oznacza, że ​​w przestrzeni powietrznej na całym kontynencie nałożono ograniczenia kontroli ruchu lotniczego” – powiedzieli.

Powoduje to opóźnienia i jest przyczyną niektórych odwołań. Będzie to miało wpływ na wiele lotnisk w Wielkiej Brytanii”.

Zdecydowana większość odwołanych lotów pochodziła z Gatwick w sobotę, w tym lotów easyJet do iz Amsterdamu, Mediolanu, Nicei i Sewilli. Przyjmuje się również, że loty British Airways i Wizz Air zostały odwołane.

Rzecznik powiedział, że na lotnisku nie ma dużych kolejek.

Na lotnisku w Bristolu, gdzie sfotografowano pasażerów oczekujących w kolejkach opisanych jako przerażające, easyJet odwołał loty do Berlina, Biarritz, Nicei i Pragi, według The Independent. Firma wcześniej podała, że ​​w sobotę odwołała co najmniej 30 usług.

Rzecznik firmy powiedział w sobotę: „easyJet będzie obsługiwał około 1700 lotów przewożących około ćwierć miliona klientów dziennie w weekend świąteczny, z niewielkim procentem anulowania wcześniej w zeszłym tygodniu lub w nocy i [customers] Poinformuj ich o możliwościach zmiany rezerwacji lub zwrotu pieniędzy.

„Linie lotnicze nadal działają w trudnym środowisku, w tym w ograniczeniach kontroli ruchu lotniczego działających dziś w London Gatwick oraz problemach z operacjami naziemnymi na kilku lotniskach, w tym w Amsterdamie, gdzie lotnisko poprosiło linie lotnicze o anulowanie niektórych lotów dzisiaj.

W rezultacie niewielki procent dodatkowych lotów może zostać dzisiaj zakłócony.

„W pełni rozumiemy niedogodności, jakie może to powodować dla naszych klientów i bardzo za to przepraszamy”.

READ  Tanzania: Polska - to są obszary, w które chcemy inwestować w Tanzanii

Faye Osmond Smith, która zamierzała podróżować w ciąży, powiedziała, że ​​ona i jej rodzina zarezerwowali loty przez TUI, ale w sobotę utknęli w Gatwick „bez żadnych aktualizacji poza naszym odwołanym lotem 14 minut przed odprawą”.

Umieść tweeta To sprawiło, że utknęliśmy w Gatwick bez żadnych aktualizacji, poza tym, że nasz lot został odwołany 14 minut przed odprawą! Nie mogę z nikim rozmawiać… Niewystarczająco dobre. Co zrobisz?

– FlossGriffiths 4 czerwca 2022

W sobotę powiedziała: „Podróżuję z moim partnerem, dwójką dzieci w wieku 12, 16 i 17 lat i jestem w 21 tygodniu ciąży.

Mieliśmy podróżować z Gatwick do Agadiru [in Morocco] Jest 15.05 po południu. Odprawa miała się rozpocząć o godzinie 12.

„O 11.50 otrzymaliśmy wiadomość e-mail z informacją, że lot został odwołany. Pracownicy EasyJet na lotnisku nie byli zainteresowani pomocą i poprosili nas tylko o telefon do Tui. Lotnisko było chaotyczne. Brak miejsc siedzących i ograniczone miejsca do przekąsek.

„Przez cały dzień nie mogliśmy porozmawiać z nikim w Tui. Wskoczyliśmy do pociągu do Luton, gdzie jesteśmy teraz. Zarezerwowaliśmy tu hotel i spróbujemy polecieć do Agadiru jutro o 7 rano, ale my „nie jesteśmy optymistami. Do tej pory ponieśliśmy koszty w wysokości prawie 1000 funtów”.

Linie lotnicze są zobowiązane zapewnić alternatywny lot tego samego dnia w przypadku odwołania, w tym w razie potrzeby zapłacić za lot inną linią lotniczą, ale dostępność jest bardzo ograniczona, co powoduje unieruchomienie wielu pasażerów lub duże opóźnienia.

Pasażerowie kolei zostali ostrzeżeni o poważnych zakłóceniach w ruchu w weekend z powodu strajku i prac inżynieryjnych.

Członkowie kolei, marynarki wojennej i Transport Związek zawodowy wycofał się w długotrwałym sporze z kierownictwem w linii TransPennine Express o płace.

Zapisz się do pierwszego wydania, naszego bezpłatnego codziennego biuletynu – codziennie rano o 7 rano GMT

TPE odradza podróżowanie w sobotę lub niedzielę. Powiedział, że będzie działać według zmodyfikowanego harmonogramu w oba dni, z bardzo ograniczonymi usługami dostępnymi dla osób wykonujących niezbędne podróże.

Pasażerowie powracający do Wielkiej Brytanii z Francji zostali poinformowani o znacznym zatłoczeniu we francuskich portach Dunkierki i Calais oraz wokół nich.

Pasażerowie podróżujący przez Dunkierkę zostali poproszeni o co najmniej dwie godziny na zakończenie kontroli granicznej i odprawy, mimo że ruch z Dover przebiega normalnie.

DFDS Seaways napisał na Twitterze: „Drogi w Dunkierce/Calais i wokół niej są bardzo zatłoczone. Prosimy o dodatkowy czas na dotarcie do każdego portu”.