Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Odra: Rodzice proszeni są o przełożenie nieodebranych wizyt w sprawie szczepień MMR

Odra: Rodzice proszeni są o przełożenie nieodebranych wizyt w sprawie szczepień MMR

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Skomentuj zdjęcie,

Urzędnicy ds. zdrowia ostrzegli, że wskaźniki szczepień w Newcastle, Middlesbrough i Hartlepool są bardzo niskie

Szefowie służby zdrowia nawołują rodziców, aby przełożyli wszelkie przegapione wizyty w sprawie szczepionki przeciwko śwince, odrze i różyczce (MMR).

Dane wykazały, że w północno-wschodniej i północnej Kumbrii odnotowano najwyższy poziom absorpcji w Anglii, ale drugie dawki spadły poniżej dawki niezbędnej do uniknięcia ogniska choroby.

Części Newcastle, Middlesbrough i Hartlepool są zagrożone, ponieważ liczby są „niewystarczająco wysokie”.

Jeden z urzędników ds. zdrowia powiedział, że odra jest wysoce zaraźliwa, ale „można jej całkowicie zapobiec”.

Ryzyko obejmuje ślepotę, głuchotę i obrzęk mózgu.

Dzieciom należy podać dwie dawki szczepionki MMR, pierwszą dawkę podać w dniu pierwszych urodzin, a drugą w wieku trzech lat i czterech miesięcy.

Według NHS obie dawki są potrzebne, aby zapewnić pełną i trwałą ochronę przed szczepionką MMR.

Dane North of England NHS Care System (NECS) pokazują, że w latach 2022–2023 spośród 33 937 pięciolatków w północno-wschodniej i północnej Cumbrii 96% otrzymało pierwszą szczepionkę MMR, jednak 91% otrzymało dopiero drugie szczepienie .

Dr Neil O'Brien, dyrektor medyczny w North East and North Cumbria Integrated Care Board, powiedział: „Zaledwie 15 minut lub więcej spędzonych w bezpośrednim kontakcie z zakażoną osobą wystarczy, aby zarazić się odrą, co czyni ją jedną z najbardziej zakaźnych chorób na świecie”. świat. świat.”

Dr O'Brien dodał: „Chociaż ogólne wskaźniki MMR w naszym regionie są dobre, w niektórych lokalnych miejscach nie są one wystarczająco wysokie, aby zapobiec szybkiemu rozprzestrzenianiu się odry, w tym obszary Newcastle, Middlesbrough i Hartlepool”.

Dyrektor ds. zdrowia publicznego w Cumbrii, Colin Cox, powiedział: „Odra może być bardzo poważną chorobą, ale szczepienie jest bezpieczne, bezpłatne i zapewnia najlepszą możliwą ochronę”.

READ  Popromienne zapalenie jelit charakteryzujące się perforacją esicy, jelita cienkiego i przetoką jelitowo-okrężniczą: opis przypadku.