Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Oczekuje się, że w 2024 r. liczba przyjazdów turystów z Polski przekroczy 300 tys. |  zegarek giełdowy

Oczekuje się, że w 2024 r. liczba przyjazdów turystów z Polski przekroczy 300 tys. | zegarek giełdowy

Oczekuje się, że liczba turystów z Polski przekroczy 300 000 w 2024 r., powiedział w czwartek wiceminister turystyki Kostas Komis, który podczas swojej wizyty w kraju w czwartek i piątek Komis odbył ważne spotkania z podmiotami zainteresowanymi turystyką w kraju.

Jak wynika z komunikatu prasowego wiceministra, Komis po spotkaniach w Polsce poinformował, że w przyszłym roku należy spodziewać się dalszej poprawy połączeń lotniczych z krajem, obejmujących loty na Cypr z 11 różnych miast. Ponadto oczekuje się, że na tych trasach dodane zostaną loty czarterowe innych przewoźników.

Dodał: „Osobiście dalszy rozwój polskiego rynku uważam za pewny i z ostrożnym optymizmem podkreślam, że spodziewamy się, że w przyszłym roku osiągnie on, a nawet przekroczy próg 300 000 odwiedzających”.

Kumis podkreślił, że polski rynek turystyczny z roku na rok stabilnie rośnie.

Podkreślił, że „w tym roku nastąpił zauważalny wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim, gdyż odsetek ten sięgnął 47%, a liczba przyjazdów na koniec października sięgnęła 240 tys.”.

Zauważył także, że poziom zadowolenia polskich gości jest bardzo wysoki, jak wynika z komentarzy otrzymanych przez Ministerstwo od jego współpracowników.

Podczas swojej wizyty w Polsce Komis spotkał się z szefami organizacji turystycznych realizujących programy na Cyprze. Wymienili poglądy na temat zakończenia tego roku, poziomu zadowolenia swoich klientów i planów na nadchodzący rok.

Dyskusje koncentrowały się na rozwoju sytuacji na polskim rynku, zwłaszcza w kwestiach związanych z łącznością lotniczą, możliwym zwiększeniem liczby dostępnych miejsc oraz możliwością wydłużenia czasu trwania programów turystycznych niektórych organizacji.

Ponadto odbyły się spotkania z organizacjami specjalizującymi się w alternatywnych formach turystyki, ze szczególnym uwzględnieniem turystyki sportowej. Wiceminister udzielił także wywiadów trzem polskim mediom.

READ  Transport kolejowy w Polsce - zaopatrzenie kolei