Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Obszar Sierra został wybrany przez Maxar Corporation, aby zapewnić rozwiązania w zakresie energii słonecznej dla konstelacji satelitów o niskiej orbicie okołoziemskiej

Louisville, Kolorado. – () –Przestrzeń SierryWiodąca firma z branży lotniczej budująca zintegrowaną platformę biznesową i technologiczną w kosmosie z korzyścią dla życia na Ziemi, ogłosiła dzisiaj, że wygrała znaczący kontrakt z firmą Maxar w zakresie obrony kosmicznej. W ramach umowy Sierra Space zapewni rewolucyjne rozwiązania w zakresie energii słonecznej i możliwości produkcyjne.

Ta umowa będzie wspierać konstelację 16 satelitów wykorzystujących platformę statku kosmicznego o niskiej orbicie okołoziemskiej (LEO) firmy Maxar, która została zaprojektowana do obsługi szerokiej gamy globalnych misji, w tym obserwacji Ziemi, komunikacji i bezpieczeństwa narodowego.

„Sierra Space zapewnia naszej platformie LEO krytyczną wydajność wymaganą do spełnienia wymagań misji” — powiedział Joe Foust, wiceprezes firmy Maxar ds. rozmieszczonych konstelacji na niskiej orbicie okołoziemskiej. „Ich innowacyjna technologia i podejście do produkcji odegrają kluczową rolę w spełnieniu naszych wymagających oczekiwań dotyczących wydajności”.

„SierraSpace ma przyjemność współpracować z Maxar, aby zademonstrować wartość, jaką nasza technologia i wiedza wnoszą do szybko rozwijającej się branży Aerospace Applications oraz szybko rozwijającej się kategorii aplikacji bezpieczeństwa cywilnego i wewnętrznego” — powiedział dyrektor generalny Tom Weiss. „Sierra Space wykorzystuje tę samą rewolucyjną nową technologię do zasilania naszych innowacyjnych samolotów kosmicznych i stacji kosmicznych”.

Sierra Space aktywnie rozwija i wdraża technologie produkcji elektroniki na dużą skalę do zautomatyzowanej produkcji paneli słonecznych z wykorzystaniem możliwości montażu powierzchniowego ogniw słonecznych. Macierze Sierra Space oferują wyższą gęstość energii, krótszy czas realizacji i niezrównaną elastyczność w porównaniu z konwencjonalnymi technologiami ogniw słonecznych.

Macierze kosmiczne Sierra, które są obecnie produkowane w Louisville w stanie Kolorado, są przeznaczone do wielu zastosowań, w tym misji na powierzchnię Księżyca, pojedynczych i małych wież statków kosmicznych, a ostatnio także systemów bezpieczeństwa narodowego. Sierra Space zapewnia macierze od bardzo małych systemów do użytkowników o wielu kilowatach. Technologia ta jest łatwa do skonfigurowania na sztywnych lub elastycznych interfejsach i może być dostosowana do konkretnych złożonych powierzchni.

Sierra Space może zaoferować niestandardowy panel słoneczny, łącząc opatentowany proces produkcji paneli słonecznych ze standardową konfiguracją ogniw słonecznych, które są wybierane i umieszczane. Ten zautomatyzowany proces pozwala firmie Sierra Space dostarczać panele słoneczne o wyższej mocy właściwej w mniej niż połowę czasu trwania konwencjonalnych paneli słonecznych.

„Możemy umieścić panele słoneczne niemal w dowolnym miejscu na satelicie” – powiedział Brian Anthony, wiceprezes ds. kosmicznych systemów słonecznych w Sierra Space. „Nasze systemy automatyzacji mogą szybko tworzyć macierze, mierzone w watach na minutę. Obecnie Sierra Space koncentruje się na uproszczeniu opracowywania podstawowych konfiguracji macierzy dla naszych projektów komercyjnych, aby spełnić wymagania klientów, zoptymalizować testy i przyspieszyć dostawy.”

Sierra Space Power Systems, oddział jednostki biznesowej Space Applications firmy, jest ugruntowanym dostawcą wysoce niezawodnego sprzętu do statków kosmicznych, specjalizującym się w wielu obszarach, w tym wytwarzaniu energii słonecznej w kosmosie, precyzyjnym naprowadzaniu i sterowaniu ruchem, silnikach pojazdów i kosmicznych, i systemów kontroli termicznej oraz podtrzymywania życia w statkach kosmicznych. Od dziesięcioleci firma odgrywa ważną rolę w nauce i eksploracji kosmosu, z długą tradycją wspierania klientów rządowych, komercyjnych i cywilnych w różnych misjach ze 100% sukcesem operacyjnym.

O Sierra Space

Przestrzeń Sierra (www.sierraspace.com) jest wiodącą komercyjną firmą lotniczą, która przoduje w innowacjach i komercjalizacji przestrzeni kosmicznej w epoce orbitalnej. Sierra Space buduje platformy w kosmosie, aby przynosić korzyści życiu na Ziemi. Firma jest na końcowym etapie podwajania liczby pracowników, z dużą obecnością w Kolorado, Florydzie i Wisconsin. Znani inwestorzy w Sierra Space to General Atlantic, Quato i Moore Strategic Ventures.

Dzięki ponad 30-letniemu doświadczeniu i 500 tradycyjnym misjom lotów kosmicznych Sierra Space umożliwia przyszłość teleportacji dzięki Dream Chaser®, jedyny na świecie komercyjny samolot kosmiczny ze skrzydłami. W trakcie budowy w siedzibie głównej w Kolorado i spodziewany do wystrzelenia w 2023 roku w ramach pierwszej z serii misji NASA na Międzynarodową Stację Kosmiczną, Dream Chaser® Może bezpiecznie przewozić ładunek – a ostatecznie załogę – do miejsc na orbicie iz powrotem na Ziemię na zgodnych pasach startowych komercyjnych lotnisk na całym świecie. Firma buduje również ludzkie centrum lotów kosmicznych i akademię szkolenia astronautów. Sierra Space buduje również portfolio miejsc w kosmosie, aby skomercjalizować niską orbitę okołoziemską (LEO), w tym siedlisko LIFE™ (Large Integrated Flexible Environment) w Centrum Kosmicznym im. Kennedy’ego na Florydzie, trzypiętrową platformę komercyjną i naukową zaprojektowaną dla LEO. Dream Chaser i LIFE to podstawowe komponenty Orbital Reef, wielofunkcyjnego parku biznesowego LEO, rozwijanego przez głównych partnerów Sierra Space i Blue Origin, który ma zostać uruchomiony do końca tej dekady.

READ  Samsung prezentuje piękne etui ładujące Poke Ball Galaxy Buds 2