Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Obecne rządy na linii ognia, a ponad 60 krajów ma głosować w 2024 r. – Strona tytułowa

Były prezydent USA Donald Trump przemawia podczas wiecu wyborczego w Wildwood w stanie New Jersey, 11 maja. Zdjęcie/AP

Pod koniec tego roku światowy krajobraz polityczny może wyglądać zupełnie inaczej.

W 2024 r. ponad 60 krajów na całym świecie wybierze swoje rządy. Kraje takie jak Rosja i Tajwan wybrały już swoje rządy, Indie nadal wybierają swoje rządy, natomiast Wielka Brytania, Unia Europejska i Stany Zjednoczone Ameryki wybiorą swoje rządy swoich rządów do końca roku. Również.

Ponieważ prawie połowa światowej populacji ma zamiar głosować, w ciągu jednego roku do urn pójdzie więcej osób niż kiedykolwiek w historii ludzkości.

Profesor historii świata i autor bestsellerów na Uniwersytecie Oksfordzkim, Peter Frankopan, był niedawno w Nowej Zelandii, aby omówić to, co nazwał „the Rok wyborczy” na Festiwalu Książki w Auckland pierwsza stronaJak dotąd wspólnym mianownikiem, stwierdził Frankopan, jest to, że obecne rządy walczą o utrzymanie władzy.

„Wygląda na to, że w Wielkiej Brytanii dokonamy dużej zmiany. W USA jest to o krok od ostrzału noża. Tutaj, w Nowej Zelandii, nastąpiła znacząca zmiana w porównaniu z waszymi ostatnimi wyborami”.

„I myślę, że niezdolność obecnych rządów do sprowadzenia ze sobą swoich obywateli oraz niezdolność ludzi do poszukiwania zmian jest bardzo uderzająca. Żyjemy w bardzo niepewnych czasach z powodu nowych technologii, zmian klimatycznych i całego szeregu różnych problemów Myślę, że straszyć ludzi i dlatego ludzie nie chcą dawać szansy tym, którzy mają władzę.

Wybory w USA zaplanowane na listopad będą świadkiem konfrontacji pomiędzy obecnym prezydentem Joe Bidenem a jego poprzednikiem Donaldem Trumpem, co będzie stanowić powtórkę wyborów z 2020 r. Pomimo obaw o upadek Ameryki Frankopan powiedział, że kraj ten jest najsilniejszy, jaki widział w całej swojej karierze life, z wysoką wyceną indeksu Dow Jones i większości głównych spółek technologicznych, które… Ma siedzibę w Ameryce.

READ  „Gorszy” niż Boris – brytyjski politolog od wyjścia z Truss

Ludzi można rozproszyć, grając „człowiekiem, a nie piłką” – powiedział, a Biden bardziej przypomina Trumpa, niż ludzie chcą przyznać.

„Biden właśnie nałożył na Chiny zupełnie nowy zestaw sankcji i ceł, tak jak zrobił to Trump. Biden jest zajęty próbami uniemożliwienia ludziom wjazdu do Stanów Zjednoczonych, tak jak zrobił to Trump. Biden jest zajęty wydawaniem zezwoleń na rurociągi naftowe i gazowe, tak jak to zrobił Trump.

Dodał: „Jeśli chodzi o treść, jak Ameryka postępuje z Chinami, co dzieje się z krajami rozwijającymi się, co dzieje się w epoce zmian klimatycznych, myślę, że prawdopodobnie moglibyśmy zobaczyć zmianę rządu lub zmianę administracji , Jeśli to się stanie.” Być może nie będzie tak dramatycznie, jak niektórzy się spodziewają.

Wśród tych poważnych zmian Nowa Zelandia pragnie poszerzyć swoich partnerów handlowych i planuje nowe umowy z Indiami i Azją Południowo-Wschodnią. Frankopan powiedział, że świat zmienia się szybciej, niż się ludziom wydaje, a Zachód musi się dostosować – zaczynając od zajęć lekcyjnych.

„Bardzo niewiele dzieci w jakiejkolwiek części świata spędza czas na oglądaniu chińskich filmów, oglądaniu współczesnej sztuki indyjskiej lub czytaniu powieści napisanych przez pisarzy arabskich. Nawet tutaj, w Nowej Zelandii, nadal uczymy dzieci o królu Henryku VIII i jego sześciu żonach. I myślę, że w pewnym momencie trzeba się dostosować do tego, jak wygląda XXI wiek.

Posłuchaj całego odcinka Więcej od Petera Frankopana na temat licznych tegorocznych wyborów, znaczenia poszerzenia zakresu narodów, z którymi wchodzimy w interakcje i o których myślimy, oraz tego, czego jego najnowsze badania nad upadłymi cywilizacjami mogą nas nauczyć na temat naszej przyszłości.

pierwsza strona Jest to codzienny podcast informacyjny z Herold Nowej Zelandii, można słuchać w każdy dzień powszedni od 5 rano. Podcast jest prowadzony przez Chelsea Daniels, dziennikarkę z Auckland, mającą doświadczenie w wiadomościach ze świata oraz raportowaniu o przestępczości i wymiarze sprawiedliwości, która dołączyła do NZME w 2016 roku.

READ  Covid-19: Kryzys uderza we wszystkie szpitale w Melbourne, gdy Omicron sieje spustoszenie

Podcast możesz śledzić dalej Radio Serce, Podcast Apple, Spotifylub gdziekolwiek znajdziesz swoje podcasty.