Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nvidia i AMD Drivers dla Windows 11 22H2 teraz testowane

Windows 11 22H2 jest gotowy Microsoft oficjalnie ogłosił, że Build 22621 to RTM (wydanie producenta). Jest to pierwsza duża aktualizacja systemu operacyjnego od czasu jej wprowadzenia w październiku 2021 r., ale nie zawiera wielu nowych funkcji ani znaczących ulepszeń.

Nazwa marki Windows 11 w wersji 22H2 nie jest jeszcze znana, ale teraz jest udostępniana testerom w kanale Release Preview. Jak każda większa aktualizacja systemu Windows, Microsoft testuje również nową wersję architektury sterowników graficznych Microsoftu i wygląda na to, że nazywa się ona WDDM 3.1.

Nowe sterowniki kompatybilne z WDDM 3.1 naprawiają wiele błędów, zawierają wsparcie dla kilku nowych tytułów i zapewniają wsparcie dla Windows 11 22H2. Wsparcie dla sterowników jest oczywiście niezbędne dla każdego, kto chce przetestować nowy system operacyjny, a także daje firmom informacje zwrotne w celu rozwiązania wszelkich problemów z wydajnością.

Jak niedawno informowaliśmy, Nvidia wydała już sterowniki WDDM 3.1 i Windows 11 22H2, które są gotowe dla klientów korporacyjnych. A teraz firma pracuje nad sterownikami GeForce zorientowanymi na klienta z dedykowaną obsługą 22H2. Dodatkowo, wyciekające sterowniki Nvidii zawierają również wsparcie dla WDDM 3.1.

Warto zauważyć, że ten nowy sterownik wyciekł do sieci i nie został oficjalnie wydany. Obecnie karty graficzne klasy konsumenckiej nie mają oficjalnie odpowiedniego wsparcia dla Sun Valley 2, ale z powodu wycieków sterowników online możemy oczekiwać, że Nvidia wyda w ciągu kilku tygodni zgodne sterowniki do gier.

We wcześniejszym dokumencie Microsoft potwierdził, że aktywnie przyjmuje aplikacje dla kierowców co najmniej do 5 września. Oznacza to, że firmy mają wystarczająco dużo czasu na przygotowanie swoich sterowników do kolejnej wersji Windows 11.

Dyski AMD zgodne z WDDM 3.1

W kompilacjach zapoznawczych systemu Windows 11 sterownik AMD 31.0.12000.20010 został wydany z obsługą WDDM 3.1. Zgodnie z raportami testerów, aktualizacja wydaje się poprawiać wydajność procesorów graficznych AMD w aplikacjach OpenGL.

READ  Funkcje Apple Pencil rozszerzają się na więcej języków w iPadOS 14

Dziennik zmian sterowników Nvidia lub AMD jest obecnie niedostępny.

Oprócz WDDM 3.1 nowe wydanie Windows 11 zawiera szereg zmian, w tym nowy menedżer zadań, funkcje dla systemu Windows, takie jak pasek zadań i menu Start, ogólne ulepszenia, szybsze animacje, ulepszenia menu kontekstowego, nowy nośnik domyślnie odtwarzacza i nie tylko.