Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

NRLW: Millie Boyle, Tamika Upton, klub Newcastle Knights rekordowo podwaja zatrudnienie, pozyskując dwóch najlepszych graczy na świecie

Newcastle osiągnęło dwa największe transfery w historii NRLW, gdy gwiazdy Bronco Millie Boyle i Tamika Upton dołączają do Knights w sezonie 2022.

Klub ogłosił transfery w środowe popołudnie w wielkim podwójnym zamachu stanu, który ma wywrzeć efekt domina na resztę rozgrywek.

Boyle, który zdobył wspólny medal w Dally M razem z Emmą Tonegato w kwietniu i Upton, jest obecnie jednym z pięciu najlepszych graczy na świecie po imponujących sezonach w Broncos w ciągu ostatnich trzech lat.

Dwukrotni zdobywcy pierwszych tytułów w Brisbane, Boyle i Upton zapewnią Rycerzom, którzy nie odnieśli żadnych zwycięstw w swojej inauguracyjnej kampanii 2021, trochę tak potrzebnej siły ataku i większą obecność w grze kobiet.

Boyle, lat 23, grał 13 meczów NRLW dla Broncos po tym, jak został zwolniony z przydziału do związku rugby w 2019 roku.

Uzyskała średnio 198 metrów na mecz podczas przełożonego sezonu 2021 na początku tego roku, który obejmował trzy próby, 14 pół uderzeń i 116 odbić, i została wybrana Graczem Roku obok Tonegato.


Upton przez środek z powrotem Boyle

„Nie mógłbym być bardziej podekscytowany, aby dostać się do Newcastle i doświadczyć doświadczenia wyczerpania twoich ubrań w koszulce Knights” Boyle powiedział w oświadczeniu.

„Wszyscy wiedzą, jak bardzo to miasto kocha piłkę nożną, a wszystkie dziewczyny z NRLW próbowały tego w pierwszej rundzie sezonu, który właśnie się zakończył.

„Drużyna, którą tworzą Rycerze, będzie bardzo konkurencyjna… Jest dobra mieszanka doświadczonych graczy i naprawdę ekscytujących młodych talentów. Sezon nie może nadejść wystarczająco szybko”.

Upton, lat 25, jest jednym z elitarnych obrońców zawodów, który zdobył siedem prób w 11 meczach z 11 przerwami w linii i sześcioma asystami na próbę.

„Przede wszystkim przyjeżdżam do Newcastle, aby wyzdrowieć” – powiedział Upton.

„Wszyscy, których tu spotkałem, zarówno po stronie kobiet, jak i mężczyzn, zainwestowali w zapewnienie sukcesu tej drużynie i nie mogę się doczekać, aby odegrać w tym niewielką rolę”.

Newcastle przeszło gruntowny remont w krótkiej przerwie między sezonami NRLW, zatrudniając byłego asystenta Wests Tigers, Ronalda Griffithsa jako głównego trenera, i opracowując obszerny plan rekrutacyjny.

Oczekuje się, że klub ogłosi więcej transferów w nadchodzących tygodniach, w tym co najmniej pięciu graczy ze zwycięskich Kogutów Premier League, którzy obecnie grają w Harvey Norman NSW Premier League.

Dla Broncos odejście Boyle’a i Uptona pozostawiło ogromną lukę dla trzykrotnych mistrzów, aby wypełnić swój piąty sezon w sierpniu.

Uważa się, że Broncos trafili na rynek zastępstw, a klub ma ogłosić te umowy w nadchodzących tygodniach.

Piąty sezon NRLW zostanie rozegrany po raz pierwszy z limitem wynagrodzeń wynoszącym 350 000 $, co pozwoli klubom na finanse, a nie na system punktowy, jak w poprzednich latach.

READ  „Niektóre z nich mają około 10 lat”.