NRL 2021: Roosters v Dragons Round 7

Trener Roosters, Trent Robinson, nie był zaskoczony natychmiastowym awansem Sama Walkera do National Football League, ale przyznał, że sezon juniorski w National Football League mógł przebiegać tak czy inaczej.

Walker strzelił kolejną próbę i ustawił się, gdy Roosters pokonali porażkę Jamesa Tedesco, aby zabłysnąć w Anzac Day, dzięki solidnemu zwycięstwu 34-10 nad Dragonem na Sydney Cricket Ground.

Występ 18-latka był jego drugim dominującym wysiłkiem w ciągu trzech tygodni po skierowaniu Kogutów do pokonania Rekinów w piątej rundzie.

Przegrana Tedesco okazała się katalizatorem ożywienia Lockera w walce o nagrodę MVP.

„Nie wiesz, co NFL z kimś zrobi” – powiedział Robinson po meczu, odnosząc się do niedoświadczonych graczy.

„Grają w juniorską piłkę nożną lub utrzymują wynik w określony sposób, a następnie awansują, a to po prostu nie dzieje się z powodu czasu, szybkości i presji.

„Ale on (Walker), w ciągu kilku tygodni, był w stanie wytrzymać presję. Wjechał do gry i jest naprawdę spokojny. Ogląda dużo futbolu i ma świetną bazę wiedzy.

„Nadal udaje mu się umieścić to w swobodnej grze i jest w stanie pozbyć się całego hałasu, jaki ludzie odczuwają podczas pierwszych 30-50 gier lub całej kariery.

– Może odłożyć to na bok i grać w piłkę nożną. Naszym zadaniem nie jest stanie mu na drodze. Naszą misją jest trenowanie go i rozwijanie, ale nie przeszkadzanie mu, bo dobrze widzi mecz.

Walker przygotowuje się do rzeźnika

„Musimy się ciągle uczyć, jak to dostosowywać i stylizować. Dopiero zaczynamy”.

Robinson skomentował interwencję, która zakończyła pierwszy mecz Tedesco w Anzac jako kapitan po wahadłowym ramieniu Jordana Pereiry w 34. minucie.

Incydent sprawił, że Pereira spędził 10 minut na linii bocznej w zwodniczym akcie, który skłonił australijskiego trenera Mal Minningę do ogłoszenia w Fox League, że Smoczy Skrzydłowy powinien zostać zwolniony.

READ  Reese Walsh, Brisbane Broncos, sezon 2023, obrońca, Clint Gotherson, Darren Lockyer, Queensland, State of Origin

Trener Roosters, Trent Robinson, zasugerował podobne odczucia, nie mówiąc dokładnych słów.

Powiedział: „Nie wiem, widzisz, skręcamy tam na chwilę”.

„Robią lepszą robotę, wysyłając ich do kosza. Oczywiście 18. gracz dobrze sobie dzisiaj poradził i tak to powinno działać. Musimy tylko zmniejszyć ich liczbę”.

„Jesteśmy gdzieś pomiędzy miejscem, w którym zawsze byliśmy, a miejscem, w którym istnieje związek rugby.

Pereira wysłał do Sina Bena za jego dużą ingerencję w Tedesco

„Nie potrzebujemy sądownictwa, aby uczyć ich lekcji, potrzebujemy sędziów terenowych, aby rodzice w domu rozumieli, że kara ma miejsce właśnie tam i teraz.

„Nie we wtorkowy wieczór, oni nie oglądają wtorkowego wieczoru. Musimy chronić brutalność meczu i dlaczego ludzie go oglądają”.

„Muszą wyciągnąć lekcje na boisku, jak wysiąść, jak się powstrzymać i ustawić technikę ataku w lepszej pozycji, ponieważ tego wieczoru będziesz ukarać swoją drużynę.

„Wtedy otrzymamy prawdziwe lekcje i ludzie zdadzą sobie sprawę, że traktujemy to poważnie”.

Wypróbuj nagrody Bunker Locker

Wyjście Tedesco z gry, jeśli w ogóle, aktywowało Koguty, gdy Walker i Joey Manu posunęli się naprzód, by sprowadzić drużynę do domu przed zdrowym tłumem liczącym 37,620 osób.

Oszałamiająca praca nóg Walkera była widoczna, gdy Roosters oderwał się od pustej krawędzi Pereiry w ostatnich sześciu minutach pierwszej połowy, po dwóch próbach prowadzenia 16-6 po wczesnych siłach na rękę.

Stamtąd Koguty wspięli się z innym sprzętem w drugim okresie z trzema kolejnymi próbami – jedna z nich pokazała Walkerowi siłę, by przecisnąć się przez linię.

Manu odrzuca obronę jakiegoś zmęczonego smoka

St George Illawarra wyglądał na zszokowanego w porównaniu z pierwszymi 20 minutami meczu, kiedy Lindsay Collins w prosty sposób pokonała passę, by zwiększyć prowadzenie.

Pojedyncza próba Manu, który wykorzystał słabą obronę linii bramkowej Josha McGuire’a i Andrew McCullougha, bez wątpienia zakończyła mecz pomimo późnej próby wyrwania Mikaela Ravalawy.

READ  Joe Moody o „nudnych” komentarzach Wayne'a Smitha

„Myślałem, że to naprawdę fizyczny start i tak właśnie gra St. George” – powiedział Robinson.

„Podobało mi się 15-35 minut i myślę, że osiągnęliśmy tam wspinaczkę.

– Czułem, że fizycznie jesteśmy na szczycie. To było to, co przygotowało scenę do meczu, a potem zaczęliśmy go ponownie w drugiej połowie.

Obaj trenerzy dokonali zmian przed rozpoczęciem meczu, gdy Jack Bird awansował na piąte miejsce za Dragons i Sam Ferrells, powracając po kontuzji kolana do Rosters poprzez wymianę.

Starcie rozpoczęło się w szalony sposób, z trzema błędami w pierwszej minucie, które szybko zostały spotęgowane przez niezdarny wysoki strzał Terrella Fuimono na Tedesco, który trafił go w raporcie.

Sam Walker został odznaczony Medalem Anzac Spirit

Zakład Griffina na Birda prawie natychmiast się opłacił, aż Pinker podjął próbę w siódmej minucie po tym, jak Rosters wpadł na bramkę.

Koguty nie miały kłopotów, a kolejne kombinacje smoków ustawiały boisko Tariq Sims, by przełamać passę po krótkiej piłce Andrew McCullougha.

W tym miejscu pęd kończy się wraz z czerwonym V, a strona nie reaguje, gdy tylko Pereira wydaje polecenie chodzenia.

Konferencja prasowa: Roosters v Dragons - Round 7, 2021

Zarejestruj darmowe konto NRL, aby uzyskać dostęp do tego filmu i innych ekskluzywnych treści.