Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowozelandzka pionierska najnowocześniejsza technologia medyczna: nowa metoda obrazowania, która pozwala zobaczyć mózg jak nigdy dotąd

Naukowcy z Nowej Zelandii pracują nad nową technologią obrazowania mózgu, która pomoże wykryć zaburzenia mózgu i tętniaki, zanim staną się one zagrożeniem dla życia, i pozwoli zobaczyć mózg jak nigdy dotąd.

Nowa technologia, zwana obrazowaniem metodą rezonansu magnetycznego 3D lub obrazowaniem metodą rezonansu magnetycznego 3D, ujawnia pulsujący ruch mózgu, który może pomóc naukowcom w diagnozowaniu zaburzeń mózgu bez interwencji chirurgicznej.

Umożliwia obserwację ruchu mózgu we wszystkich kierunkach w modelach animacji 4D i może pomóc we wszystkim, od zdrowia mózgu po operację mózgu.

Odkrycia zostały opublikowane w dwóch osobnych artykułach w Journal of Magnetic Resonance in Medicine and Brain Physics Nocleg w środę.

Naukowiec z Gisborne, dr Samantha Holdsworth, kieruje rozwojem technologii, która jest również wykorzystywana w wielu projektach badawczych.

„Używamy 3D aMRI, aby sprawdzić, czy możemy uzyskać nowy wgląd w wpływ łagodnego urazowego uszkodzenia mózgu na mózg” – powiedział Holdsworth, dyrektor badań w Mattei Center w Gisborne i starszy wykładowca na University of Auckland. Jest głównym badaczem w Center for Brain Research.

Czytaj więcej:
* Brytyjscy naukowcy doszli do wniosku, że wstrząs mózgu można zdiagnozować za pomocą testu śliny
* Centrum Badawcze Gisborne prowadzi pierwsze na świecie badanie porażenia mózgowego
* Czy skan mózgu może ujawnić sekrety ludzkiego zachowania?

Nowa technologia pozwala na lepszą wizualizację ruchu mózgu.

Dostarczone / szt

Nowa technologia pozwala na lepszą wizualizację ruchu mózgu.

„Naprawdę możemy zobaczyć, co się tam dzieje”.

Powiedziała, że ​​jednym z trwających badań jest współpraca między Maathai i University of Auckland, która wykorzystuje 3D aMRI wraz z metodami modelowania mózgu w celu opracowania nieinwazyjnej metody pomiaru ciśnienia w mózgu, która w niektórych przypadkach może wyeliminować potrzebę Operacja mózgu.

„Chociaż nie mamy sprawdzonego zastosowania klinicznego, istnieją pewne obiecujące wstępne wyniki, które pokazują, że jest on stosowany u pacjentów z blokadami mózgu”.

READ  W jaki sposób zmiany klimatyczne powodują rozprzestrzenianie się zaniedbanych chorób tropikalnych? | Wiadomości | Biznes ekologiczny

To rozszerzenie oryginalnej technologii opracowanej na Uniwersytecie Stanforda, co oznacza, że ​​mózg można zobaczyć z „drobnymi” szczegółami, powiedziała.

Dr Samantha Holdsworth mówi, że nowa technologia jest opracowywana wraz z uniwersytetami na całym świecie.

Dostarczone / szt

Dr Samantha Holdsworth mówi, że nowa technologia jest opracowywana wraz z uniwersytetami na całym świecie.

„To jest dokładniejsza wersja tej metody. Pozwala nam zobaczyć mózg poruszający się we wszystkich kierunkach”.

Myriam Sadding, adiunkt na wydziale anatomii i obrazowania medycznego Uniwersytetu Auckland, powiedziała, że ​​nowa metoda pomoże ekspertom zrozumieć przepływ płynów przez mózg.

„To pozwoli nam opracować nowe modele funkcjonowania mózgu, które pomogą nam zachować i przywrócić zdrowie mózgu w przypadku choroby lub zaburzenia” – powiedziała.