Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowe centrum bada tajemnice lotu ptaków, aby zbudować lepsze drony

Nowe centrum bada tajemnice lotu ptaków, aby zbudować lepsze drony


Michelle Hawkins, dyrektor California Raptor Center i Christina Harvey, adiunkt inżynierii mechanicznej i lotniczej (Źródło: Gregory Urquiaga/UC Davis)

Nowe centrum badawcze mogłoby odkryć tajemnice osiągania przez ptaki tak wysokich wyników w locie.

Mając na celu lepsze informowanie o projektowaniu samolotów, wczoraj (1 lutego) ogłoszono, że UC Davis Center for Avian Flight Research otrzyma grant w wysokości prawie 3 milionów dolarów od Departamentu Obrony USA.

Nowe centrum będzie wykorzystywać przechwytywanie ruchu i fotogrametrię, która wykorzystuje fotografię do określania odległości między obiektami, do fotografowania ptaków w locie i tworzenia modeli 3D kształtów skrzydeł, aby określić projekt i możliwości nowej generacji bezzałogowych systemów powietrznych, czyli dronów. .

Christina Harvey, adiunkt inżynierii mechanicznej i lotniczej na Uniwersytecie Kalifornijskim w Davis oraz Michelle Hawkins, profesor w College of Veterinary Medicine i dyrektor California Raptor Center, przewidują to, zbierając informacje o tym, jak różne gatunki ptaków poruszają się w złożonych środowiskach . mogą kierować rozwojem dronów nowej generacji i innych bezzałogowych statków powietrznych do dostarczania przesyłek, wykrywania i zwalczania pożarów lasów i nie tylko.

W ośrodku powstanie hala wewnętrzna, w której ptaki będą mogły latać i manewrować. Wzdłuż hali zostaną zainstalowane kamery termowizyjne, szybkie i wysokiej rozdzielczości.

Ptaki, w tym sęp indyk, sokół wędrowny, pustułka, płomykówka, kanie i jastrząb zwyczajny o imieniu Jack, zostaną wyszkolone, aby wleciały do ​​wejścia do obiektu i wylądowały na wzniesieniu.

„Podczas gdy inne grupy, szczególnie w Wielkiej Brytanii, oddzielnie wykorzystywały przechwytywanie ruchu i fotogrametrię do prowadzenia biologicznych badań lotu na ptakach, to centrum jako pierwsze połączy te dwie metody, aby określić, w jaki sposób ptaki wchodzą w interakcje i poruszają się w złożonych środowiskach”. Reklama głosiła.

Naukowcy utworzą modele 3D skomplikowanych kształtów skrzydeł i zbadają „podstawowe pytania badawcze”, takie jak sposób, w jaki ptaki kontrolują swoje systemy dynamiczne podczas lotu i jakie cechy są niezbędne do wykonywania określonych manewrów. Włączenie tych funkcji do projektów samolotów mogłoby „otworzyć świat możliwości dla bezzałogowych systemów powietrznych, od zdalnego dostarczania przesyłek w miastach po monitorowanie pożarów” – czytamy w ogłoszeniu.

READ  Capcom chce „usłyszeć od ciebie” w swojej ankiecie na koniec roku 2022

„Pomyśl o gaszeniu pożarów” – dodał Harvey. Nie mamy samolotu, który mógłby przełączać się między dronem zwiadowczym takim jak szybowiec a takim, który mógłby latać między drzewami jak multicopter. Informacje, które uzyskamy z tych badań, mogą przybliżyć nas w tym kierunku. „To badanie może naprawdę wpłynąć na świat”.

Obiekt jest obecnie na etapie planowania, a budowa ma się rozpocząć jesienią tego roku.


Chcesz, aby najlepsze historie inżynieryjne były dostarczane bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej? Biuletyn Professional Engineering zawiera istotne aktualizacje na temat najnowszych osiągnięć inżynierii i nowych, ekscytujących możliwości kariery. Aby się zarejestrować, kliknij Tutaj.

Treści publikowane przez Professional Engineering niekoniecznie odzwierciedlają poglądy Instytutu Inżynierów Mechaników.