Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowa Zelandia jest bliska wezwania do międzynarodowego zakazu górnictwa głębinowego

Nowa Zelandia jest bliska przyłączenia się do wysiłków na rzecz zakazu górnictwa głębinowego, takich jak Firma wydobywcza rozpoczyna wydobycie 3600 ton z dna Oceanu Spokojnego.

W środę minister spraw zagranicznych Nanaya Mahuta potwierdził, że rząd dąży do przyłączenia się do wezwania do zaprzestania kontrowersyjnego wydobycia, po zapoznaniu się z poglądami krajów Pacyfiku, które kampania przeciwko niemu.

„Przyglądamy się naszym sąsiadom z Pacyfiku, jak zmienić ich pozycje. Coraz więcej sąsiadów z Pacyfiku wyraża zaniepokojenie tą kwestią.

Mahuta powiedziała, że ​​wkrótce uzyska radę od urzędników na temat możliwości przyłączenia się Nowej Zelandii do apelu o moratorium. Zapytana, czy była bliska podjęcia decyzji, odpowiedziała: „Myślę, że jesteśmy. Myślę, że jesteśmy”.

Czytaj więcej:
* Nowa Zelandia daje „zielone światło” dla wydobycia z dna morskiego na niekontrolowanych wodach Pacyfiku
* Na Oceanie Spokojnym bogate żyły zasobów są nadal nieodpowiednie dla bogatej populacji
* Mahuta mówi, że Nowa Zelandia chce zacieśnienia więzi w zakresie bezpieczeństwa i obrony z Indiami

Jak dotąd rząd opierał się wezwaniom do zajęcia stanowiska przeciwko górnictwu głębinowemu, twierdząc, że wydobycie powinno nastąpić dopiero po sfinalizowaniu silnych zabezpieczeń środowiskowych w ramach trwających negocjacji z Międzynarodowym Organem ds. Dna Morskiego (ISA).

Minister spraw zagranicznych Nanaya Mahuta może ogłosić, że Nowa Zelandia chce zaprzestać górnictwa głębinowego.

Robert Kuchnia / Rzeczy

Minister spraw zagranicznych Nanaya Mahuta może ogłosić, że Nowa Zelandia chce zaprzestać górnictwa głębinowego.

Nie kończąc negocjacji w sprawie przepisów, na początku tego miesiąca ISA przyznała Nauru Ocean Resources Inc, spółce zależnej kanadyjskiej The Metals Company, pozwolenie na eksperymentowanie z wydobyciem 3600 ton bogatych w minerały „guzek” z regionu Mórz Międzynarodowych.

Guzki wielkości ziemniaka na dnie oceanu są bogate w minerały, takie jak kobalt i mangan, potrzebne do czystych technologii energetycznych, W tym akumulatory do samochodów elektrycznych.

Nauru, Kiribati i Tonga sponsorowały proponowaną operację wydobywczą Minerals Corporation for Minerals Rich Nodules, zlokalizowaną w strefie Clarion-Clipperton, będącej przedłużeniem wód międzynarodowych między Kiribati a Meksykiem.

Ale nowemu rodzajowi górnictwa sprzeciwiły się cztery kraje na Pacyfiku: Palau, Samoa, Fidżi i Sfederowane Stany Mikronezji. w Konferencja Ocean w Lizbonie w czerwcuPrezydent Francji Emmanuel Macron wezwał również do zakazu górnictwa głębinowego.

Tęczowy wojownik Greenpeace przed Maersk Launcher, statkiem wyczarterowanym przez DeepGreen, jedną z firm prowadzących kampanię wydobycia głębinowego.

Marten van Dijl / Wprowadzenie

Tęczowy wojownik Greenpeace przed Maersk Launcher, statkiem wyczarterowanym przez DeepGreen, jedną z firm prowadzących kampanię wydobycia głębinowego.

Mahuta powiedział w środę, że nastąpił „rozczarowujący” brak postępów w aparacie bezpieczeństwa publicznego.

Od kilku miesięcy opowiadamy się za ustawą o bezpieczeństwie wewnętrznym. Jesteśmy konsekwentni w naszym podejściu.

„Brak postępu ilustruje zdolność do osiągnięcia tego wyniku, ale także krajobraz zmienił się nieco pod względem tego, gdzie obecnie znajduje się Pacyfik, więc musimy wziąć to pod uwagę, analizując nasze stanowisko.

„To, co mówimy Tonga, Nauru i Wyspom Cooka, to to, że szanujemy ich integralność terytorialną i suwerenność. Szerszą kwestią jest zapewnienie, że nie zostanie wyrządzona żadna krzywda błękitnemu Pacyfikowi”.

Rzeczniczka Oceans Green Party, Eugenie Sage, powiedziała, że ​​Nowa Zelandia powinna

dostarczony

Rzeczniczka Oceans Green Party, Eugenie Sage, powiedziała, że ​​Nowa Zelandia powinna „od razu przejść do moratorium”.

Rzeczniczka Oceans Green Party, Eugenie Sage, powiedziała, że ​​Nowa Zelandia musi „wykorzystać okazję”, aby zapewnić silne wsparcie sąsiadom z Pacyfiku, którzy chcą przerwać prace.

Powiedziała, że ​​sugestia Mahuty, że Nowa Zelandia może wezwać do zakazu, była „niezwykle zachęcająca”.

Musimy iść bezpośrednio na pobyt. „Nie mamy zaufania do ustawy o bezpieczeństwie wewnętrznym” – powiedziała.

„Jest bardzo tajny i podejmuje decyzje za zamkniętymi drzwiami… Widzimy wszystkie te zastosowania w górnictwie głębinowym, a nie w celach ochronnych”.

READ  Mocarstwa zachodnie uważnie przyglądają się umowom zbrojeniowym z Ukrainą