Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowa współpraca ThPA SA z Portem Gdańsk

Nowa współpraca ThPA SA z Portem Gdańsk

Opublikowano 14 września 2023 o 9:03 przez

Dyrektor Marynarki Wojennej

[By: ThPA S.A. – Port of Thessaloniki]


THPA SA Jego rolę jako portu o znaczeniu międzynarodowym poszerza nowa współpraca z Zarządem Portu Gdańsk SA, operatorem Portu Gdańsk w Polsce. O współpracy pomiędzy obydwoma portami podpisał podczas 87. Międzynarodowych Targów w Salonikach, w obecności Ambasador RP w Grecji Pana Artura Lompart oraz kierownictwa obu portów, Pan Lukáš Malinowski, Prezes Zarządu Portu Gdańsk. SA oraz Pana Thanos Liajkos, Prezesa Zarządu ThPA SA

Nowa współpraca ustanawia ramy badań i wymiany najlepszych praktyk, których celem jest rozwój wzajemnie korzystnych synergii strategicznych oraz wspieranie inicjatyw i projektów związanych z rozwojem korytarza transportowego pomiędzy obydwoma portami. Współpraca ta wzmacnia relacje między Grecją a Polską jako członkami Inicjatywy Geostrategicznej Trójmorza, która koncentruje się m.in. na rozwoju transportu na osi Północ-Południe Europy Wschodniej.

Ambasador RP w Grecji, Artur Lombart, powiedział: „Rozpoczęcie współpracy pomiędzy obydwoma portami wzmacnia relacje handlowe pomiędzy Grecją a Polską, mające na celu usprawnienie przeładunków pomiędzy obydwoma krajami, co obecnie odbywa się trasą z Salonik do Gdańska w 4 dni.”

„Port w Salonikach jest strategicznie zlokalizowany w północnej Grecji, w pobliżu głównych autostrad i sieci kolejowych w całej Europie, z bezpośrednim dostępem do krajów Europy Południowo-Wschodniej” – zauważył Prezes Zarządu Portu Gdańskiego Łukasz Malinowski. Nasza współpraca sprzyja wspólnemu poszukiwaniu możliwości rozwoju działalności portowej, infrastruktury, usług transportu multimodalnego, nowoczesnych technologii i rozwiązań z zakresu ochrony środowiska.

„Port Gdański jest jednym z najszybciej rozwijających się portów w Europie i zajmuje wiodącą pozycję w sektorze przewozów kontenerowych w regionie Morza Bałtyckiego, a także w transporcie konwencjonalnym i masowym” – podkreślił Prezes Zarządu ThPA SA Thanos Liajkos. „Cargo Handling. W ThPA SA pozostajemy zaangażowani w tworzenie synergii, które usprawniają handel transgraniczny i poprawiają łączność, odgrywając ważną rolę w ekstrawersji kraju”.

Produkty i usługi opisane w niniejszej informacji prasowej nie są zatwierdzone przez The Maritime Executive.

READ  Polska Liga Europy UEFA | Sport narodowy