Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska kwalifikuje się do MIPIM Awards

MIPIM ogłasza finalistów MIPIM Awards, konkursu nieruchomości dla ukończonych lub niewybudowanych projektów na całym świecie. W tym roku w sumie w trzech kategoriach nominowane są dwa polskie projekty.

Fabryka Norplina W Warszawie zrealizowany przez Capital Park nominowany był w dwóch kategoriach: „Najlepszy projekt wielofunkcyjny” oraz „Najlepszy projekt rewitalizacji miasta”. Panattone Danfoss BTOI Znajduje się również w stolicy i został nominowany jako „Najlepszy projekt przemysłowy i logistyczny”.

Zwycięzcy zostaną wybrani zarówno przez jury, jak i zarejestrowane głosy delegatów MIPIM, oddane online i na miejscu. Ponadto jury przyzna jedną nagrodę dodatkową – „Nagrodę Specjalną Jury”, która trafia do ich ulubionego projektu spośród wszystkich. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas gali MIPIM Awards, która odbędzie się 16 marca w Palais des Festivals w Cannes. Finaliści pochodzą z 22 krajów, a sześć projektów znalazło się na krótkiej liście z Francji. Kolejne miejsca zajmują Chiny i Niemcy z czterema, a następnie Belgia, Hiszpania, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone z trzema. Oczekuje się, że edycja 2023 przyciągnie 23 000 delegatów z ponad 90 krajów.

Oprócz zwykłych kryteriów, w tym roku jury skupiło się na tym, w jaki sposób projekty mają na celu poprawę perspektyw środowiska zbudowanego zgodnie z celami ESG. Sześć głównych kryteriów to trwałość, integracja projektu ze środowiskiem i społecznością, jakość doświadczeń użytkowników, wkład ekonomiczny, oryginalność koncepcji i walory architektoniczne. Kategorie obejmują „Najlepszy nowy projekt” o łącznej powierzchni mniejszej niż 150 000 metrów kwadratowych, „Najlepszy nowy mega projekt” o powierzchni ponad 150 000 metrów kwadratowych, „Najlepszy projekt kulturalny, sportowy i edukacyjny”, „Najlepszy Projekt hotelarstwa, turystyki i wypoczynku”, „Najlepszy odnowiony budynek” i inne.

READ  Alstom inwestuje w Polsce zatrudniając 150 nowych specjalistów IT