Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowa metoda leczenia może zmniejszyć otyłość u chorych na schizofrenię

Nowa metoda leczenia może zmniejszyć otyłość u chorych na schizofrenię

Ten artykuł został zrecenzowany według Science Proces edycji
I Zasady.
Redaktorzy Przy zapewnieniu wiarygodności treści wyróżniono następujące cechy:

Weryfikacja faktów

Renomowana agencja informacyjna

Korekta

Źródło: Pixabay/CC0 domena publiczna

× Zamknąć

Źródło: Pixabay/CC0 domena publiczna

Według badania opublikowanego w Internecie 31 października u osób chorych na schizofrenię przyspieszona, trwała stymulacja impulsami theta (cTBS) wydaje się obiecująca w leczeniu otyłości. Biuletyn Schizofrenii.

Doktor Dongyue Kang z Drugiego Szpitala Xiangya na Uniwersytecie Central South w Changsha w Chinach wraz ze współpracownikami przeprowadzili randomizowane, podwójnie ślepe badanie sprawdzające skuteczność nieinwazyjnych technik stymulacji magnetycznej w zmniejszaniu otyłości wśród osób chorych na schizofrenię. Zrekrutowano czterdzieści osób chorych na schizofrenię z nadwagą i losowo przydzielono je do aktywnej interwencji, która obejmowała 50 przyspieszonych sesji cTBS w lewym głównym obszarze motorycznym, lub do interwencji pozorowanej.

Naukowcy odkryli, że po interwencji grupa aktywna doświadczyła znacznej redukcji masy ciała i BMI; Poprawa ta utrzymywała się w trakcie miesięcznej obserwacji. W grupie aktywnej wynik w Skali Impulsywności Barratta zmniejszył się i pośredniczył w przyspieszonym działaniu cTBS na masę ciała.

Po aktywnej interwencji późny składnik potencjału pozytywnego, który jest powiązany z motywowaną uwagą i przetwarzaniem emocjonalnym, zmniejszył się w przednich obszarach mózgu i wzrósł w tylnych obszarach w zadaniu EEG obrazującym żywność.

„Stwierdzono, że interwencja wiąże się ze zmniejszoną impulsywnością i zwiększonym alokacją stymulowanej uwagi na sygnały związane z jedzeniem” – napisali naukowcy. „Odkrycia te są szczególnie godne uwagi, biorąc pod uwagę poważne metaboliczne skutki uboczne związane z wieloma lekami przeciwpsychotycznymi drugiej generacji”.