Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowa inteligentna funkcja zwiększa precyzję Pixela

Nowa inteligentna funkcja zwiększa precyzję Pixela

W odpowiedzi na ustawę o rynkach cyfrowych zmienia się sposób korzystania z telefonu Google Pixel. To ustawodawstwo dotyczy wyłącznie użytkowników w Unii Europejskiej, chociaż rządy w USA, Wielkiej Brytanii i innych krajach będą uważnie obserwować i same rozważać podobne przepisy. Najnowsza zmiana dotyczy ekranu głównego telefonów Pixel, który nosi nazwę Pixel Launcher.

DMA ma na celu zapewnienie „uczciwych i otwartych rynków cyfrowych”. Przemówienie Komisji Europejskiejkoncentruje się na dużych platformach internetowych zwanych gatekeeperami i wymaga zmian, takich jak interoperacyjność z podmiotami trzecimi (WhatsApp ma przełomową aktualizację, która pozwoli na pojawianie się w nim wiadomości z innych aplikacji) czy udostępnienie usług konkurencji, takich jak najnowsze wersje iPhone'a oprogramowanie, które umożliwi rynki aplikacji. Zewnętrzne.

Więcej z ForbesaUwaga: nadchodząca aktualizacja Androida 14 zniszczy telefony Google Pixel

Chociaż wiele uwagi poświęcono iPhone'owi, co doprowadziło już do wielu zmian i wielu szybkich zmian ze strony Apple, zmiany nadchodzą także w Androidzie i Google.

Na przykład Google oferuje teraz nowy ekran wyboru przeglądarki podczas konfiguracji urządzenia dla telefonów z systemem Android dla użytkowników mieszkających w Unii Europejskiej.

Teraz do Pixel Launchera nadchodzi aktualizacja z jedną poważną zmianą: paskiem wyszukiwania na dole ekranu głównego. Można było dodać inną wyszukiwarkę do ekranu głównego, jeśli chciałeś na przykład DuckDuckGo zamiast Google jako swoją wyszukiwarkę. Tak jest nadal na całym świecie. Nie jest to jednak najbardziej elegancki wygląd, ponieważ oznacza, że ​​masz dwa narzędzia wyszukiwania zajmujące niewiele miejsca.

Teraz, po wprowadzeniu aktualizacji, użytkownicy Pixela mogą zmieniać aplikację, której używają do przeszukiwania Internetu, tak aby na pasku wyszukiwania na ekranie głównym wyświetlało się logo wybranej wyszukiwarki. Czy to oznacza, że ​​nie ma potrzeby stosowania osobnego narzędzia wyszukiwania? Cóż prawie.

Według niektórych użytkowników, którzy widzieli nowy projekt, problem pojawił się teraz – poinformował 9to5GoogleJednak wybór wyszukiwarek jest jak dotąd ograniczony i na razie dostępne są jedynie DuckDuckGo i Ecosia. Ale nie dotyczy to wszystkich.

Właśnie skonfigurowałem Google Pixel 8 Pro w Hiszpanii i pokazano mi kilkanaście opcji dla przeglądarki i prawie takie same dla wyszukiwarki. Jako wyszukiwarkę wybrałem WWF Panda.

Więcej z ForbesaZ raportów wynika, że ​​aktualizacja projektu iPhone'a 16 Pro nie nastąpi

READ  Cena Alienware Aurora R16 RTX 4080 SUPER Gaming spada do 2500 dolarów w sklepie Dell