Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

iOS 17.4: Jak poprawić ochronę skradzionego iPhone'a

Firma Apple wypuściła system iOS 17.4 5 marca, a aktualizacja ta wprowadziła nowe funkcje i poprawki błędów do Twojego iPhone'a, takie jak nowe emotikony dla wszystkich i możliwość pobierania przez mieszkańców UE innych sklepów z aplikacjami. Ale zapewnia także większą kontrolę nad bezpieczeństwem Twojego iPhone'a dzięki większej liczbie ustawień ochrony przed kradzieżą urządzenia.

Logo porad technicznych CNETLogo porad technicznych CNET

Czytaj więcej: Co warto wiedzieć o funkcji ochrony skradzionego urządzenia w telefonie iPhone

Ochrona skradzionego urządzenia została wprowadzona w iOS 17.3 i, jak raportuje David Lomb z CNET, zapewnia dodatkową warstwę ochrony niektórych wrażliwych danych. Jeśli nie znajdujesz się w znanym miejscu, np. w domu, funkcja ta wymaga jednorazowego wprowadzenia danych biometrycznych, odczekania godziny, a następnie wprowadzenia ich ponownie, aby uzyskać dostęp do niektórych informacji i je zmienić — na przykład zmienić hasło do konta Apple ID lub wyłączyć opcję kradzieży Ochrona urządzenia.

Jeśli jednak często odwiedzasz kawiarnię lub mieszkasz w apartamentowcu i zgubisz iPhone'a w jednym z tych miejsc, Twoje dane mogą być nadal zagrożone. Twój iPhone może rozpoznać te miejsca jako znajome lokalizacje i pozwolić komuś innemu na ominięcie tej funkcji bezpieczeństwa. Jednak w systemie iOS 17.4 możesz ustawić iPhone'a tak, aby zawsze pytał o jednogodzinne opóźnienie ze względów bezpieczeństwa, niezależnie od tego, gdzie jesteś.

Oto jak zawsze włączyć ochronę przed kradzieżą urządzenia.

Jak zawsze poprosić o 1-godzinne opóźnienie ze względów bezpieczeństwa

1. Otwiera się Ustawienia
2. uchwyt Identyfikator twarzy i hasło
3. Przewiń w dół i kliknij Chroń skradzione urządzenia
4. Naciśnij przycisk przełącznika obok Chroń skradzione urządzenia Jeśli nie jest jeszcze włączony. Jeśli jest już włączona, przejdź do następnego kroku
5. uchwyt zawsze Wewnątrz wymaga opóźnienia ze względów bezpieczeństwa

Teraz, niezależnie od tego, czy jesteś w znajomym miejscu, np. w domu, czy nie, Twoje urządzenie będzie zawsze wymagać jednogodzinnego opóźnienia ze względów bezpieczeństwa, jeśli Ty lub ktokolwiek inny spróbuje uzyskać dostęp do niektórych ustawień Twojego iPhone'a lub zmienić je.

Jednak ochrona skradzionego urządzenia chroni tylko kilka ustawień, dlatego nadal powinieneś podejmować kroki w celu ochrony pozostałych informacji. Na przykład, Notatki Apple Nadal możesz używać hasła do swojego iPhone'a do robienia zakupów za pomocą Apple Pay, więc ochrona skradzionego urządzenia nie zabezpieczy wszystkich Twoich finansów.

Apple nadal zaleca wszystkim włączenie Ochrony skradzionego urządzenia, nawet jeśli nie zawsze wymaga to godzinnego opóźnienia.

Aby dowiedzieć się więcej o Apple, oto nowe funkcje dostępne na Twoim iPhonie z systemem iOS 17.4 i ich zawartość iOS 17.3 I nasza ściągawka do iOS 17.

Patrz na to: Apple ma świetne pomysły na inteligentny pierścionek

READ  Spółka zależna Sony sprawia, że ​​dysk SSD PS5 jest poza Twoim zasięgiem