Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nigdy więcej nie używaj suszarki dzięki mało znanemu przyciskowi pralki, którego Brytyjczycy nigdy nie używają

Nigdy więcej nie używaj suszarki dzięki mało znanemu przyciskowi pralki, którego Brytyjczycy nigdy nie używają

Po obniżeniu progu cenowego rachunki za energię spadły u milionów ludzi, ale wielu z nich nadal będzie musiało ograniczać wydatki, tam gdzie to możliwe – i tu przydaje się ten trik z suszeniem ubrań.

Nasz ekspert od czyszczenia pokaże Ci, jak wyczyścić filtr pralki

Suszarki bębnowe mają reputację jednego z najdroższych urządzeń gospodarstwa domowego, zwłaszcza zimą, ale wielu Brytyjczyków polega na nich, ponieważ nie można wieszać ubrań do wyschnięcia na zewnątrz, a wieszanie ich w środku grozi zawilgoceniem, co może prowadzić do pleśń. .

Średni koszt eksploatacji suszarki wynosi około 200 funtów rocznie, ale istnieje sposób, aby mieć pewność, że nigdy więcej nie będziesz musiał korzystać z energochłonnego urządzenia dzięki mało znanemu przyciskowi pralki, którego ludzie nigdy nie używają. Jedna z kobiet w mediach społecznościowych ujawniła, że ​​dzięki temu przyciskowi na przestrzeni lat zaoszczędziła mnóstwo pieniędzy.

Wirowanie na koniec cyklu pralki zmniejsza ilość wody zatrzymywanej przez ubrania, co oznacza, że ​​ich suszenie zajmie mniej czasu. Im wyższe obroty na minutę, tym bardziej suche będą ubrania, co skróci dodatkowy czas suszenia.

W swoim wpisie na X, wcześniej na Twitterze, użytkowniczka mediów społecznościowych Deanne napisała: „Po wypraniu dużego wsadu prania zawsze wiruję dodatkowo, aby wydobyć z ubrań więcej wody. Suszenie będzie wtedy szybsze”. Post był odpowiedzią na eksperta ds. oszczędzania pieniędzy, Martina Lewisa, który poprosił Brytyjczyków o „najlepsze i najłatwiejsze wskazówki dotyczące efektywności energetycznej w domu”.

Inna osoba dodała: „Uwielbiam to, nauczyła mnie tego moja babcia. Bardzo przydatne, jeśli chcesz rozłożyć ubrania do wyschnięcia, co skraca czas suszenia o około sześć godzin”. Zmniejszy to również ryzyko pleśni, ponieważ ubrania nie będą musiały długo schnąć.

Możesz uniknąć używania suszarki, która ma nieznany przycisk na pralce(Obrazy Getty’ego)

Kilka innych osób odpowiedziało własną radą, a jedna z nich brzmiała: „W zimie, jeśli pozwala na to pogoda, nadal wieszaj pranie na zewnątrz. Może ono być suche tylko w 80%, ale to wymaga 80% mniej energii w suszarce”.

READ  Wypędzenie Polaków z Wielkiej Brytanii. Bezdomni też wracają do kraju


Wcześniej dwóch ekspertów ds. czyszczenia podzieliło się swoją „zmieniającą życie” metodą szybszego suszenia ubrań w suszarce, jeśli nie możesz uniknąć jej używania i chcesz zaoszczędzić pieniądze. Purdy Rubin i Charlotte Figg, właścicielki firmy sprzedającej własne środki czyszczące, zalecają dodawanie do ubrań czystego, suchego ręcznika, aby przyspieszyć ich suszenie.

Inni entuzjaści sprzątania sugerują użycie osuszacza przed suszarką do ubrań, ponieważ dobrze usuwa on wilgoć z powietrza, co oznacza, że ​​podczas suszenia ubrań w pomieszczeniu będzie mniej wilgoci.