Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Netflix otworzył biuro na „głównym rynku” w Polsce, zobowiązując się do tworzenia większej liczby lokalnych produkcji

Netflix zapowiedział, że otworzy biuro w Polsce, gdzie planuje ścisłą współpracę z lokalnymi twórcami i producentami nad nowymi treściami. Nowa lokalizacja w Warszawie będzie również służyć jako hub dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej – mówi gigant nadawczy.

„Polska stała się dla nas głównym rynkiem” – powiedział Larry Tans, szef działu oryginalnego serialu Netflix na Europę, Bliski Wschód i Afrykę, powołując się na Broadband TV News. „Biorąc pod uwagę coraz większą liczbę polskich produkcji, czas zbliżyć się do lokalnego przemysłu kreatywnego i filmowego”.

Firma ujawniła, że ​​w samej Polsce w 2020 i 2021 roku zainwestowała 490 mln zł (105 mln euro). Wydano ją na produkcję filmów i seriali w kraju oraz rozwój lokalnej biblioteki. Netflix twierdzi, że w tych produkcjach stworzył ponad 2600 miejsc pracy.

Klasyczny komiks z czasów PRL-u pierwszym polskim serialem animowanym na Netflix

Najnowsza produkcja Made in Poland na żywo na podium to Krakowskie potwory, thriller nadprzyrodzony oparty na polskiej mitologii. W maju ubiegłego roku Polska Komedia seks Był to najchętniej oglądany program w serwisie Netflix na całym świecie.

Inne polskie seriale i filmy to lasyA Rogest 97A Jak zakochałeś się w gangsterze A operacja kolcaa także serial animowany Kajko i Kokosz. Światowy hit Netflix Magik Na podstawie serii powieści polskiego autora Andrzej Sapkowski.

Inwestycja Netflixa pokazuje, że Polska „jest jednym z najbardziej rozwiniętych rynków produkcji audiowizualnej w Europie” i jest „traktowana jako poważny długoterminowy partner” – mówi Alicia Graun Jaczyk, prezes Polish Producers Alliance (KIPA).

Thriller Netflixa rozgrywa się w trakcie antygejowskiej operacji w komunistycznej Polsce

Dodała, powołując się na Wirtualne Media, że ​​w Polsce będzie więcej projektów, co oznacza więcej miejsc pracy, pieniędzy i możliwości. „To stymuluje w ten sposób gospodarkę i rozwój sektora”, co „wzmacnia pozycję lokalnego sektora audiowizualnego w naszym regionie w Europie”.

READ  VNL: Polska zbiera się, by sfrustrować Tajlandię w pięciu grupach

Rzecznik rządu Piotr Müller ocenił otwarcie warszawskiego biura jako „dobrą decyzję, która potwierdza niesłabnące zainteresowanie naszym regionem przez amerykańskich inwestorów. To oznacza więcej miejsc pracy w sektorze audiowizualnym i możliwości rozwoju polskich talentów”.

W 2019 r. rząd przesuń Netflixa Za umieszczenie w jednym z jej filmów dokumentalnych mapy błędnie wskazującej, że Polska była odpowiedzialna za niemieckie nazistowskie obozy na swoich okupowanych terenach podczas II wojny światowej. Netflix Zgadzam się na usunięcie zdjęciaDziękuję, panie premierze.

Protesty aborcyjne wywodzą się od kulturowych marksistów, którzy wykorzystują Netflix do wpływania na młodych ludzi, ostrzega Bishop

Nie podano żadnych dalszych szczegółów dotyczących terminu otwarcia biura Netflix i liczby zatrudnionych osób. Ale byłby to „naturalny krok w naszym rozwoju, który znacznie ułatwi budowanie długofalowej współpracy w regionie i umacnianie istniejących relacji, stwarzając szerokie możliwości dla twórców i producentów” – powiedział Tanz.

Netflix zadebiutował w Polsce w 2016 roku i ugruntował swoją pozycję najpopularniejszej platformy wideo na żądanie w kraju. W lutym 14,35 mln polskich konsumentów odwiedziło Netflix, spędzając średnio 5 godzin i 39 minut na streamingu, wynika z badania Mediapanel przeprowadzonego przez Wirtualne Media.

Netflix rozpoczął współpracę z KIPA dwa lata temu, a wiosną 2020 roku wydał 2,5 mln zł na fundusz wsparcia dla pracowników telewizyjnych i filmowych dotkniętych zamknięciem koronawirusa.

Polski wicepremier żąda od Netflixa usunięcia filmu przedstawiającego Jezusa jako geja

Główne źródło obrazu: Netflix