Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie „doskonale zorganizowane”, polski szef paraolimpijski mówi Xinhua

Fajerwerki rozświetlają nocne niebo podczas ceremonii zamknięcia Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich w Pekinie 2022 na Stadionie Narodowym, 13 marca 2022 r.

Szef Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego pochwalił „doskonale zorganizowane” Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie w Pekinie 2022 oraz niezwykły postęp, jaki poczyniła paraolimpiada w Chinach.

WARSZAWA, 30 marca (Xinhua) – Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego Łukasz Zielega pochwalił Chiny za doskonałą organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie 2022 i wielkie sukcesy chińskich sportowców w zawodach.

„Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie w Pekinie 2022 były pokazem pełnego profesjonalizmu organizatorów. Z pewnością nie złego słowa można powiedzieć o organizacji, miejscach, zawodach, logistyce itp. Byłem pod ogromnym wrażeniem aparatu organizacyjnego i rozwiązań logistycznych, jakie Chiny przygotowana na Zimowe Igrzyska dla niepełnosprawnych.”

Chińscy sportowcy, którzy uplasowali się na szczycie tabeli medalowej z 18 złotymi, 20 srebrnymi i 23 brązowymi medalami, udowodnili, że w ostatnich latach poczynili ogromne postępy, powiedział Zelega.

„Wydaje się, że niesamowity występ chińskich sportowców był dla gospodarzy ciastem na torcie” – powiedział.

„W Pjongczangu cztery lata temu Chiny zdobyły tylko jeden medal, podczas gdy w Pekinie zdobyły 61. Zdobyli ponad 25 procent wszystkich medali na Igrzyskach Paraolimpijskich. To niewiarygodne i niemożliwe do zrobienia w żadnym kraju. NA ŚWIECIE Z WYJĄTKIEM CHINY „Kiedy przepowiadałem przed Igrzyskami Zimowymi, byłem gościem, który przewidywał, że nie da się przygotować drużyny za kilka lat w zawodach alpejskich. Popełniłem błąd – zaśmiał się Zelega.

Chinka Zhang Mingqiu zdobyła złoty medal w paraalpejskim slalomie gigancie kobiet na Zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich 2022 w Pekinie, 11 marca 2022. (Xinhua/Li Jiannan)

Polska nie zdobyła żadnych medali na paraolimpiadzie w Pekinie. Najważniejszym wydarzeniem w Polsce było piąte miejsce w biathlonie Iowa Varun, kolejne piąte dla biegacza Witolda Skopina.

„Dwa miejsca, które zajęli nasi zawodnicy to bardzo dobry wynik. Oczywiście wierzyliśmy w zdobycie chociaż jednego medalu, ale wiesz, to jest sport. Trzeba pogodzić się ze stratami i wyciągnąć wyniki z porażki. Cztery lata to krótki czas do przygotowujemy się do Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich we Włoszech.Z pewnością w Polsce brakuje nam tła.Mam na myśli wybitnych sportowców, którzy będą blisko najlepszych w kraju”- tłumaczył prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

READ  WFI Sonepat Camp zaprasza zapaśników olimpijskich do wyjazdu do Polski do końca maja

„Zasady bezpieczeństwa wdrożone przez Chiny były niesamowite. Organizowali imprezę w trudnym czasie, ale stanęli przed zadaniem. Organizatorzy zabezpieczyli teren w taki sposób, aby nie było luki w systemie. Codziennie testowaliśmy na koronawirusa.” … z pewnością Chiny poradziły sobie z wyzwaniem”.