Netball: Podopieczni Aotearoi pokonali Srebrną Paproć w trzecim meczu

Sporty

Srebrna Paproć Maddy Gordon w akcji. zdjęcie/fotosport

Srebrne Paprocie odpadły z meczu, który wydaje się być ostatnim meczem sezonu, przechodząc do męskiej drużyny Aotearoa 57-53 w Wellington.

Męska drużyna testowała Srebrną Paproć przez całą serię, poprawiając się z każdym meczem, zanim ostatecznie odniosła zwycięstwo – prowadzona przez bramkarza Jaya Gildarda i defensywne działania bramkarza Victora Godsmarka White’a.

Drużyna mężczyzn była szczególnie pod wrażeniem ich umiejętności przekształcania wypłat w gole – obszar, przez który zmagali się w meczu otwarcia. W finale zdobyli 12 z 17 tur.

To była znajoma historia Srebrnych Paproci w pierwszej kwarcie, które zmagały się ze wskaźnikiem sukcesu wynoszącym zaledwie 70 procent na kole strzeleckim, podczas gdy Gildard i bramkarz Ben Smith spudłowali tylko po jednym strzale, aby doprowadzić mężczyzn do trzech bramek. ołów.

Przewaga została powiększona o zaledwie jedną bramkę w drugiej kwarcie, gdy Srebrne Paprocie walczyły. Ale ich cierpienie pod koniec strzelaniny ponownie ich zabolało – stracili pięć z ośmiu strzałów i pozostawili nieodwzajemnioną grę w środkowej strefie.

W trzeciej kwarcie panowie awansowali do zwycięstwa. W przerwie pierwszej połowy Nick Gremer zauważył, że drużyna musi tylko wymienić podania w środku pola, aby wygrać, i ciężko pracowali, aby nie podejmować niepotrzebnego ryzyka z piłką.

Gdy Geldard wrócił pod bramkę, gdy piłka trafiła w jego ręce, sprawy wyglądały na prymitywne, ale praca, aby dostać się na te pozycje przez Grimmer i Smith oraz atak skrzydłowej Eriaty Vercoe, była czysta i nieskazitelna.

Chłopaki dodali jeszcze cztery gole do swojej przewagi po trzeciej kwarcie i chociaż Srebrne Paprocie walczyły o zlikwidowanie luki w drugiej części serii, to nie wystarczyło, by powstrzymać chłopaków przed zdobyciem zasłużonego zwycięstwa.

Srebrne Paprocie 53 (Maya Wilson 20/27, Tiana Mituaro 17/23, Grace Noecki 16/20)
Aotearoa MIN 57 (Jay Gildard 51/53, Ben Smith 3/4)

READ  Rassie Erasmus twierdzi, że półprodukt Handre Pollard „nie jest Supermanem”, ale sugeruje powrót