Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Netball: Podopieczni Aotearoi pokonali Srebrną Paproć w trzecim meczu

Sporty

Srebrna Paproć Maddy Gordon w akcji. zdjęcie/fotosport

Srebrne Paprocie odpadły z meczu, który wydaje się być ostatnim meczem sezonu, przechodząc do męskiej drużyny Aotearoa 57-53 w Wellington.

Męska drużyna testowała Srebrną Paproć przez całą serię, poprawiając się z każdym meczem, zanim ostatecznie odniosła zwycięstwo – prowadzona przez bramkarza Jaya Gildarda i defensywne działania bramkarza Victora Godsmarka White’a.

Drużyna mężczyzn była szczególnie pod wrażeniem ich umiejętności przekształcania wypłat w gole – obszar, przez który zmagali się w meczu otwarcia. W finale zdobyli 12 z 17 tur.

To była znajoma historia Srebrnych Paproci w pierwszej kwarcie, które zmagały się ze wskaźnikiem sukcesu wynoszącym zaledwie 70 procent na kole strzeleckim, podczas gdy Gildard i bramkarz Ben Smith spudłowali tylko po jednym strzale, aby doprowadzić mężczyzn do trzech bramek. ołów.

Przewaga została powiększona o zaledwie jedną bramkę w drugiej kwarcie, gdy Srebrne Paprocie walczyły. Ale ich cierpienie pod koniec strzelaniny ponownie ich zabolało – stracili pięć z ośmiu strzałów i pozostawili nieodwzajemnioną grę w środkowej strefie.

W trzeciej kwarcie panowie awansowali do zwycięstwa. W przerwie pierwszej połowy Nick Gremer zauważył, że drużyna musi tylko wymienić podania w środku pola, aby wygrać, i ciężko pracowali, aby nie podejmować niepotrzebnego ryzyka z piłką.

Gdy Geldard wrócił pod bramkę, gdy piłka trafiła w jego ręce, sprawy wyglądały na prymitywne, ale praca, aby dostać się na te pozycje przez Grimmer i Smith oraz atak skrzydłowej Eriaty Vercoe, była czysta i nieskazitelna.

Chłopaki dodali jeszcze cztery gole do swojej przewagi po trzeciej kwarcie i chociaż Srebrne Paprocie walczyły o zlikwidowanie luki w drugiej części serii, to nie wystarczyło, by powstrzymać chłopaków przed zdobyciem zasłużonego zwycięstwa.

READ  Polski minister sprawiedliwości powiedział, że Warszawa nie może zastosować się do orzeczenia sądu UE

Srebrne Paprocie 53 (Maya Wilson 20/27, Tiana Mituaro 17/23, Grace Noecki 16/20)
Aotearoa MIN 57 (Jay Gildard 51/53, Ben Smith 3/4)