Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

People leaving the Nestle plant at Fawdon near Newcastle on Wednesday

Nestlé zwolni prawie 600 miejsc pracy wraz z zamknięciem fabryki w Wielkiej Brytanii i przeniesie część produkcji do Europy Wiadomości biznesowe

Nestlé zamierza zwolnić prawie 600 osób, zamykając fabrykę w Wielkiej Brytanii i przenosząc część swojej produkcji do Europy.

Międzynarodowy koncern szwajcarski podał, że produkty są obecnie wytwarzane w pobliskim Vodon Newcastle Przeniesie się do innych fabryk w Wielkiej Brytanii i na kontynencie.

Dodała, że ​​„Vodon”, który został otwarty w 1958 roku i produkuje m.in. „pastelowe owoce”, ma zostać zamknięty „pod koniec 2023 roku”.

obrazek:
Będzie inwestycja w fabryce w York, gdzie produkowany jest KitKat

GMB określił ten ruch jako „obrzydliwy” i stwierdził, że życie „jest niszczone w bezwzględnej pogoni za zyskami”.

Firma stwierdziła, że ​​ogłasza to „tak szybko, jak to możliwe”, aby zapewnić „maksymalny czas na konsultacje” z pracownikami i związkami, dodając, że nie „zmniejszyło to wpływu” zamknięcia na lokalny obszar.

W sumie istnieje 573 ról „zagrożonych, podlegających konsultacjom”. Większość z nich – 475 – jest w Vodone, a 98 w Nestlé w Yorku.

Firma, która zatrudnia 8 000 osób w Wielkiej Brytanii, opisała Vodon jako „dom dla wielu mniejszych marek o niskim wzroście” oraz fabrykę „z różnorodną i złożoną mieszanką technologii produkcyjnych”.

„Dla kontrastu, nasze fabryki w Yorku i Halifaksie mają jaśniejsze specjalizacje i produkują jedne z największych marek Nestlé” – dodała firma.

Powiedział, że planuje zainwestować 20,2 miliona funtów w York „w celu modernizacji i zwiększenia produkcji KitKat w mieście, w którym marka została założona w 1935 roku”.

Kolejne 9,2 miliona funtów zostanie zainwestowane w Halifax „w celu wyposażenia zakładu w celu przejęcia większości istniejącej produkcji Vodon”.

Firma twierdzi, że York jest bazą dla globalnego centrum badawczo-rozwojowego Nestlé Sweets, a zakład Halifax, który jest używany od ponad wieku, „stanie się jeszcze ważniejszy”.

Dodała, że ​​decyzja o „zaproponowaniu zamknięcia Fodon” jest następstwem inwestycji i wysiłków zmierzających do zmniejszenia złożoności przy wprowadzaniu nowych produktów.

Firma stwierdziła w oświadczeniu, że pracownicy „pracowali niestrudzenie nad przedstawieniem tych zmian, a te propozycje nie odzwierciedlają w ogóle ich wysiłków”.

Firma twierdzi, że Vodone jest domem dla wielu mniejszych marek o niskim wzroście & # 39;
obrazek:
Firma twierdzi, że Vodone jest „domem dla wielu mniejszych marek o niskim wzroście”.

Dla tych samych pracowników, którzy utrzymywali firmę na powierzchni podczas globalnej pandemii, niszcząc setki istnień ludzkich w bezwzględnej pogoni za zyskami, powiedział Ross Murdoch, urzędnik krajowy w GMB, jest obrzydliwy.

READ  Oszust (42 l.), który obwinia, że ​​został przyłapany na uprawianiu sztuk walki w „Ninja Wojownik”, twierdząc, że jest zbyt chory, aby ćwiczyć z bratem bliźniakiem, został zobowiązany do zapłaty 13 000 funtów

„Nestlé jest największym producentem żywności na świecie, osiągającym fantastyczne zyski i potrafiącym odpowiednio traktować pracowników.

Zamiast tego pozwolili fabrykom na pogorszenie się, zlecili produkcję na zewnątrz, a teraz usunęli około 600 miejsc pracy.

„Dzisiejsze ogłoszenie, że 63 lata produkcji czekolady w Vodon wkrótce się skończą, jest bardzo szkodliwe” – powiedziała Kathryn McKinnell, parlamentarzystka Partii Pracy w North Newcastle.

„To będzie bardzo niepokojący czas dla lojalnych pracowników, którzy produkują jedne z najbardziej znanych nazwisk w Słodkiej Aisle i pomagają utrzymać naród w pożywieniu podczas pandemii COVID-19.

„Szczególnie trudno jest zaakceptować, że największa na świecie firma spożywcza musi uwolnić setki pracowników z Newcastle w czasie, gdy właśnie odnotowała największy kwartalny wzrost od dekady.

„Spotkam się w trybie pilnym z syndykatem GMB i pracownikami, których to dotyczy, aby omówić, w jaki sposób zareagowaliśmy na te propozycje”.