Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

BEWI: podpisuje umowę nabycia większościowego pakietu akcji IZOBLOK w polskiej spółce giełdowej w celu umocnienia swojej pozycji w branży motoryzacyjnej

BEWI: podpisuje umowę nabycia większościowego pakietu akcji IZOBLOK w polskiej spółce giełdowej w celu umocnienia swojej pozycji w branży motoryzacyjnej

BEWI, wiodący dostawca rozwiązań w zakresie opakowań, komponentów i izolacji, ogłosił dzisiaj swoją firmę Zawarła porozumienie większościowe Udział w notowanej na giełdzie polskiej spółce IZOBLOK, wiodącym europejskim dostawcy elementów z polipropylenu ekspandowanego (EPP) dla przemysłu motoryzacyjnego.

„Z przyjemnością informujemy o tej transakcji, która po raz kolejny potwierdza naszą strategię integracji na rynku, który wykazuje znaczny wzrost. Dzięki tej akwizycji znacznie wzmacniamy naszą pozycję rynkową w branży motoryzacyjnej. silna pozycja w komponentach EPP przemysłu w Europa. Razem staniemy się wiodącym dostawcą składników dla przemysłu, który, jak spodziewamy się, będzie się nadal rozwijał po drugiej stronie epidemii ” Christian Pekin, CEO BEWI.

BEWI ASA Zawarła umowę nabycia 54,21% akcji, stanowiących 65,66% ogólnej liczby głosów, IZOBLOK Spółka Akcyjna („IZOBLOK”). Nabycie ma strukturę przejęcia holdingu, w którym sprzedający wnoszą akcje IZOBLOK przed sfinalizowaniem transakcji. W skład holdingu wchodzą akcje nienotowane (akcje serii A) z prawem głosu i akcje notowane na giełdzie Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (Notowany na Głównym Rynku GPW). Zgodnie z polskimi przepisami udział IZOBLOK w spółce holdingowej będzie skutkował obowiązkową ofertą do dwóch trzecich (2/3) praw głosu w IZOBLOK, co odpowiada obowiązkowej ofercie 0,44 proc. Głosów. PRAWA IZOBLOK.

Zakończenie przejęcia jest uzależnione od zwyczajowych warunków zamknięcia. Zakończenie akwizycji planowane jest na drugi kwartał 2021 roku.

Przed przejęciem firma BEWI miała przybliżoną roczną sprzedaż 15 milionów euro Dla przemysłu samochodowego. Firma posiada zaplecze do produkcji komponentów EPP dla przemysłu motoryzacyjnego Szwecja I Portugalia, Ze sprzedażą do kilku krajów europejskich.

IZOBLOK ma około 20 procent udziału w rynku części samochodowych z EPP Europa Jest więc głównym graczem w produkcji części z EPP dla przemysłu motoryzacyjnego. IZOBLOK posiada zróżnicowane i stale rosnące portfolio klientów premium, takich jak Grupa VolkswagenJaguar Land Rover BMWI Hyundai, I twierdza. Firma cieszy się strategiczną lokalizacją geograficzną zarówno na południu Polska I poprzez swoją spółkę zależną w Niemcy (IZOBLOK GmbH), Z dobrze rozwiniętą infrastrukturą, która zapewnia efektywny dostęp do klientów w całej sieci Europa. Ponadto firma posiada dobrze zainwestowaną bazę aktywów, na którą składają się cztery zakłady produkcyjne.

READ  Efekt Viktora Orbana: dlaczego amerykańscy konserwatyści kochają Węgry

Przemysł samochodowy w Europa Silnie dotknięty pandemią Covid-19, negatywnie wpływający na przychody i wyniki IZOBLOK za ostatnie dwanaście miesięcy. Na okres Luty 2020 do Styczeń 2021, Firma osiągnęła przychody w wysokości 38 milionów euro EBITDA wynosi 1,5 miliona. Jednak wyniki za drugi i trzeci kwartał 2020/2021 wskazują, że IZOBLOK wraca do normalnego poziomu sprzed Covid-19. Za cały rok podatkowy 1 maja 2018 r do 30 kwietnia 2019 r, IZOBLOK zgłosił przychody 51 milionów euro I EBITDA 6 milionów euro.

„IZOBLOK jest takim zintegrowanym dostawcą, jak my, zajmującym się produkcją zarówno surowców, jak i gotowych produktów. Wierzymy, że nasze dwie firmy dobrze do siebie pasują strategicznie i widzimy duży potencjał synergii związany z naszą działalnością motoryzacyjną” – kontynuuje Bekken.

Obecny zespół zarządzający IZOBLOK na czele z prezesem Przemysławem Skrzydlakiem będzie nadal kierował spółką. BEWI zamierza być aktywnym właścicielem.

„Komponenty z EPP doskonale nadają się do stosowania w samochodach. Oprócz tego, że pochłaniają wstrząsy, mogą zmniejszyć hałas, poprawić akustykę i zastąpić inne elementy w celu zmniejszenia masy. Oznacza to mniejsze zużycie energii, zmniejszenie emisji z samochodów kopalnych, a samochody elektryczne są poszerzone – mówi Pekin.

Uzgodniony udział 54,21 proc., Jak wspomniano powyżej, to ok 16,5 mln euro, W tym ok 13,5 mln euro Płatność zostanie dokonana gotówką, a pozostała część Wynagrodzenia zostanie uregulowana w drodze emisji około 1 090 000 nowych udziałów w BEWI ASA. Część pieniężna przejęcia zostanie sfinansowana z dostępnych środków i finansowania przejęcia zapewnionego przez Nordia i oczekuje się, że zostanie terminowo refinansowana poprzez zadłużenie i / lub kapitał własny.

SpareBank 1 Markets AS Pełnił rolę konsultanta przy fuzjach i przejęciach w związku z transakcją f Dla Piper Jako radca prawny.

Sprzedawców reprezentowali PwC (główny doradca ds. Fuzji i przejęć), Olesiński & Wspólnicy (konsultanci prawni) oraz Chabasiewicz, Kualaska and Company (Porada prawna).

READ  Kreatywna firma technologiczna Talenthouse jest bliska bankructwa, ponieważ rośnie dług technologiczny

Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt:

Charlotte KnudsenBEWi ASA, dyrektor ds. Stosunków międzynarodowych i komunikacji, tel. +47 9756 1959

Mary Danielson, CFO BEWI ASA, +46 70 661 0047

Na około BEWI ASA

BEWI to międzynarodowy dostawca rozwiązań w zakresie opakowań, komponentów i izolacji. Zaangażowanie firmy w zrównoważony rozwój jest zintegrowane w całym łańcuchu wartości, od produkcji surowców i wyrobów gotowych po recykling zużytych produktów. Mając wizję ochrony ludzi i towarów dla lepszego życia każdego dnia, BEWI napędza zmiany w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym.

BEWI ASA Notowana na giełdzie w Oslo Børs pod BEWI Bar.

Informacje takie jak ta BEWI ASA Ujawnienie jest wymagane zgodnie z przepisami Unii Europejskiej dotyczącymi nadużyć na rynku. Informacje zostały przekazane do publikacji za pośrednictwem osoby odpowiedzialnej opisanej powyżej pod adresem 20:30 CEST28 kwietnia 2021 r

Na około Grupa Isoblock

Grupa Isoblock Jest liderem na rynku międzynarodowym specjalizującym się w przetwórstwie spienionego polipropylenu (EPP). W czterech zakładach (3 cale) Polska I 1 cal Niemcy) Na łącznej powierzchni 40 000 metrów kwadratowych rocznie produkuje się ponad 30 milionów produktów EPP, głównie dla przemysłu motoryzacyjnego i logistycznego. Główni odbiorcy produktów i usług oferowanych przez firmy Grupa Isoblock Są wiodącymi światowymi markami w branży motoryzacyjnej, zarówno w zakresie OEM, TIER 1, jak i logistyki.

Grupa Isoblock Zawarte w Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie Pod barem IZB.

Kwestie omówione w niniejszym ogłoszeniu mogą stanowić stwierdzenia dotyczące przyszłości. Stwierdzenia dotyczące przyszłości to stwierdzenia, które nie są faktami historycznymi i można je zidentyfikować za pomocą takich słów, jak „wierzyć”, „oczekiwać”, „oczekiwać”, „strategia”, „zamierzać”, „oszacować”, „będzie”, „może, „Kontynuuj” i „Powinienem”. I podobne wyrażenia. Oświadczenia dotyczące przyszłości przedstawione w niniejszym komunikacie oparte są na różnych założeniach, z których wiele z kolei opiera się na dalszych założeniach. Chociaż Spółka uważa, że ​​założenia te były rozsądne w momencie ich sformułowania, założenia te z natury podlegają znanym i nieznanym ryzykom, niepewnościom, zdarzeniom warunkowym i innym ważnym czynnikom, które są trudne lub niemożliwe do przewidzenia i są poza jej kontrolą.

Rzeczywiste wydarzenia mogą się znacznie różnić od wszelkich przewidywanych wydarzeń ze względu na szereg czynników. Takie ryzyka, niepewności, zdarzenia warunkowe i inne znaczące czynniki mogą spowodować, że rzeczywiste zdarzenia będą się znacznie różnić od oczekiwań wyrażonych lub sugerowanych w niniejszym komunikacie poprzez wypowiedzi prognozujące. Firma nie daje żadnych gwarancji, że założenia leżące u podstaw stwierdzeń dotyczących przyszłości w niniejszym ogłoszeniu są wolne od błędów i nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności za przyszłą dokładność opinii wyrażonych w tym ogłoszeniu ani żadnego obowiązku aktualizacji lub przeglądu danych w niniejsze ogłoszenie ma na celu odzwierciedlenie późniejszych wydarzeń. W tym dokumencie nie należy nadmiernie polegać na stwierdzeniach dotyczących przyszłości.

Informacje, opinie i stwierdzenia dotyczące przyszłości zawarte w niniejszym ogłoszeniu są aktualne i mogą ulec zmianie bez powiadomienia. Firma nie zobowiązuje się do przeglądania, aktualizowania, potwierdzania lub publicznego publikowania recenzji jakichkolwiek stwierdzeń dotyczących przyszłości, aby odzwierciedlić zdarzenia lub okoliczności, które wystąpią w związku z treścią tej reklamy.

READ  Podróżni przesiadający się na samochody mają do czynienia z rekordowymi cenami benzyny w Wielkiej Brytanii Ceny benzyny

https://news.cision.com/bewi-asa/r/bewi-enters-into-an-agreement-to-acquire-a-majority-stake-of-the-listed-polish-company-izoblok-to- Ulica c3336077

https://news.cision.com/bewi-asa/i/toolshop-3,c2906701

https://news.cision.com/bewi-asa/i/ohrdruf-plant-1,c2906702

https://news.cision.com/bewi-asa/i/plant-no-3-2,c2906703

(C) Cesja 2021. wszystkie prawa są bezpieczne. , Źródło Informacje prasowe – w języku angielskim