Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

NENT i Filmlance mają zaadaptować Ronję the Robber’s Daughter Astrid Lindgren jako główną postać Viaplay Original

Familijny serial fantasy oparty na Astrid Lindgren Światowej sławy opowieść „Córka rabusia”

– „Ronga” twórcy „Mostu” Hans Rosenfeld i wyjście Lisa James Larson (“Wiktoria“)

Seria szwedzkojęzyczna wyprodukowana przez Bonnie Skoog Vinny Matthias Arjen („Bertown”) jako producenci filmu Banijay’s Filmlance oraz producentem wykonawczym Sara Askelöf dla NENT Group.

SztokholmI 6 września 2021 /PRNewswire/- Nordic Entertainment Group (Grupa NENT) i Filmlance International, firma z Banijay, łączą siły z Astrid Lindgren w celu adaptacji Astrid Lindgren Znana na całym świecie historia „Ronji the Robber’s Daughter” z popularnej serii familijnej Viaplay. Napisane przez twórcę „Mostu” Hans Rosenfeld, W reżyserii Lisa James Larson (“Wiktoria”) Dzięki przełomowym efektom wizualnym „Ronga” stanowi kamień milowy w tworzeniu grupy NENT jako wiodącego producenta skandynawskich treści premium dla lokalnej i międzynarodowej publiczności. Serial będzie miał premierę wyłącznie w serwisie streamingowym Viaplay NENT Group od 2023 roku z 12 odcinkami w ciągu dwóch sezonów.

Ronja, córka złodzieja to jedna z najbardziej znanych książek Astrid LindgrenJest jednym z najlepiej sprzedających się i tłumaczonych autorów na świecie z ponad 75 opublikowanymi książkami. Jej twórczość została przetłumaczona na ponad 100 języków i sprzedała się w ponad 165 milionach egzemplarzy oraz została zaadaptowana do ponad 70 filmów fabularnych i produkcji telewizyjnych. Oprócz Ronji the Robber’s Daughter, Lindgren gra między innymi Pippi Pończoszanka, Emil w Lönneberga i The Children of Noisy Village.

„Ronja” śledzi przygody dziewczyny urodzonej w gangu złodziei w średniowiecznym skandynawskim zamku. Gdy Ronga dorasta, dowiaduje się, że otaczający ją las może być magicznym, a czasem niebezpiecznym miejscem wypełnionym dziwnymi stworzeniami. Ale kiedy Ronja zaprzyjaźnia się z młodym chłopcem Burke’iem z konkurencyjnego zespołu, wybucha zaciekła rodzinna kłótnia, a jednocześnie przybywa znany bileter, by raz na zawsze oczyścić okolicę ze złodziei. Runja i Berk uciekają do lasu i próbują przeżyć na własną rękę.

READ  Producent nagrań Pop Idol, Pete Waterman, zestawia skład Taylor Swift ze skuterem Brauna

Philippa Walstam, Chief Content Officer, NENT Group: „Pewność siebie i złożoność Rongi sprawiają, że jest jedną z moich ulubionych wszech czasów. Ta klasyczna historia silnej, niezależnej dziewczyny zawsze wyprzedzała swoje czasy, a jej tematy związane z przyjaźnią i bliskością natura i kwestionowanie swoich założeń są bardzo istotne.Dziś.To wielki zaszczyt pracować z najwyższej klasy zespołem kreatywnym, aby przybliżyć „Ronga” widzom Viaplay na całym świecie, a ten projekt pokazuje, jak szybko rosną nasze ambicje. Skandynawski gawędziarz, taki jak NENT Group, dostosowuje się do Astrid Lindgren Praca jest tak duża, jak to tylko możliwe”.

Cilla Nergårdh, dyrektor generalny Astrid Lindgren: “Jakość artystyczna jest priorytetem Astrid Lindgren. Zawsze staramy się współpracować z najlepszymi twórcami, tak jak Astrid Lindgren Zrobiłem na czas. Ściśle współpracowaliśmy z zespołem kreatywnym nad tym projektem i nie mamy wątpliwości, że nowa wersja „The Robber Runja’s Daughter” w pełni spełni nasze wzniosłe ambicje”.

Matthias Arjen i Bonnie Skoog VinnyProducenci Filmlance: „Dorastaliśmy z Ronją, tak jak wielu innych, i jesteśmy dumni z tego ogromnego przedsięwzięcia. własne. Wszystko to w złożonym i niebezpiecznym świecie, ale także cudownym i magicznym. Dzięki ogromnemu wsparciu, jakie otrzymaliśmy od Grupy NENT, chcemy stworzyć epicką i ekscytującą serię przygodową, hołd złożony naturze, dla całej rodziny.”

Trwają poszukiwania „Ronga”, które zostaną ogłoszone w odpowiednim czasie. Serial szwedzkojęzyczny został wyprodukowany przez Sarah Askiloff dla grupy NENT we współpracy z Bonnie Skoog Vinny a Matthias Arjen („Bertown”) są producentami Filmlance International.

Co roku Grupa NENT مجموعة będzie produkować: Dwa główne filmy w języku angielskim O postaciach i wydarzeniach w krajach nordyckich, poczynając od „Hilmy”, biografii szwedzkiej artystki i pionierki feministycznej Hilmy af Klint, napisanej i wyreżyserowanej przez Lasse Hallströma (nominowanego do Oscara za „The Cider House Rules” imoje życie jako pies”) i bohaterski Lina Olin (Nominowany do Oscara za „Wrogowie, historia miłosna”).

READ  Pierogi Fest wraca do centrum Whiting tego lata | wiadomości lokalne

O oryginalnych produktach grupy NENT .

Grupa NENT ma premierę co najmniej 50 kopii Viaplay Originals w 2021 roku. W ciągu ostatnich trzech miesięcy `dwie siostryDrugi sezontwarzą w twarz„Trio”klasa osobno“;”inwazja domu“;”ostrość widzenia“; I “Max UngerPo raz pierwszy został pokazany na Viaplay.

Niedawno ogłoszone oryginały obejmują “Ida przejmuje kontrolęDrugi sezonmaszyny“;”Nagroda Ciszy“; “Rodzaj” ; “Ziemia nie do zamieszkania“;”polskie mordy“,”czarny pies“I”Połykaj wolnośćDrugi sezonimpreza‘; trzeci sezonZaszczytTrzeci i czwarty sezonHamarvik„Wakacje” drugi i trzeci sezonBurnie“;”czerwone wybory“;”Hilma„Mały Billy”siostry“;”Kto zastrzelił Otto Mullera?“; Biografia Puree Salming; “Fadi“;”Wyspa Taylora“;”Blisko“;”A co z Moniką?“;”brzdąkać“;”Wyjście z Królestwa“;”Wykonane w Osło“;”Estonia: ostatnia fala“;”SzwecjaDrugi sezonStella BloomqvistDrugi sezonszczyt“;”skrzynka“;”bardzo zły“;”Blisko mnie“;”trzodaDrugi sezonPrawda wyjdzie na jaw“;”harmonijka“;”idealni ludzie“; I “Margo“.

Grupa NENT utworzyła spółkę joint venture w Wielkiej Brytanii z Film Nation Entertainment Zainwestowano w amerykańskie studio Rozpocznij zdjęcie.

Uwagi dla redaktorów

Usługa przesyłania strumieniowego Viaplay jest dostępna w Nordic Entertainment Group AB (publ) (Grupa NENT) w każdym kraju nordyckim, w EstoniaI Łotwa I Litwa, i w Polska. Viaplay zostanie uruchomiony w USA w 2021 r. i Holandia w 2022 r., a kolejne rynki do końca 2023 r. Prowadzimy usługi nadawcze, kanały telewizyjne, stacje radiowe i firmy produkcyjne, a naszym celem jest opowiadanie historii, wpływanie na życie i poszerzanie światów. Siedziba główna w Sztokholm Z globalną perspektywą Grupa NENT jest notowana na sztokholmskiej giełdzie Nasdaq („NENT A” i „NENT B”).

READ  To nowość w (nogach) 11! BBC złapało mężczyznę w szortach i butach pod biurkiem

O firmie Astrid Lindgren
Astrid Lindgren Dzieci i wnuki są właścicielami firmy Astrid Lindgren. W firmie pracuje obecnie 16 pracowników, z których większość to eksperci w różnych dziedzinach prawa autorskiego. Mamy siedzibę w Sztokholmie, ale nasza działalność obejmuje cały świat. Fundamentem, na którym zbudowana jest nasza praca, jest miłość Astrid Lindgren i jej pracy. Jesteśmy przekonani, że świat potrzebuje Astrid Lindgren – być może teraz bardziej niż kiedykolwiek.

O Filmlance
Filmlance, firma z Banijay, jest jedną z wiodących firm produkcyjnych w Skandynawii i stoi za uznanymi przez krytyków dramatami i filmami fabularnymi. Firma stworzyła globalną piosenkę zatytułowaną The Bridge, oryginalnie napisaną przez Hans Rosenfeld, które zostały sprzedane do ponad 180 krajów i dostosowane do ośmiu rynków, w tym Wielkiej Brytanii/FrancjaI Singapur/Malezja i więcej. Ostatnie i nadchodzące filmy to „Succession” (SVT/Netflix), „Beck” (SVT), „Sandhamn Crimes”, „Top Dog” i „Beartown” (HBO). Wkrótce pokaże remake filmu Netflix z lat 90. „Vinterviken”.

zadzwoń do nas:
[email protected] (lub Mikołaja SmithaStarszy kierownik ds. komunikacji: +46 73699 2695)
[email protected] (lub Mateusz HuberKierownik ds. Korporacyjnych: +44 7768440414

Pobierz obrazy w wysokiej rozdzielczości: flickr

Podążaj za nami:
netgroup.com / Serwis społecznościowy Facebook / Świergot / LinkedIn / Instagram

polityka prywatna:
Aby zapoznać się z Polityką prywatności NENT Group, Kliknij tutaj

Te informacje zostały dostarczone przez Cision http://news.cision.com

https://news.cision.com/nordic-entertainment-group/r/nent-group-and-filmlance-adapt-astrid-lindgren-s–ronja-the-robber-s-daughter–as-major- viaplay-origin, c3410189

Do pobrania dostępne są następujące pliki:

ŹRÓDŁO Nordic Entertainment Group