Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Naukowcy ostrzegają, że koloniści kosmiczni mogą uciekać się do kanibalizmu Nowości

Naukowcy uważają, że pierwsze pokolenia, które zajęły miejsca osadnictwa, mogą pozostać z kilkoma opcjami jedzenia

Dwóch naukowców zasugerowało, że istnieje bardzo realna możliwość, że pierwsi koloniści z kosmosu uciekli się do kanibalizmu, zauważając, że nieurodzaje i braki w dostawach mogą pozostawić ludziom bardzo niewiele opcji.

W rozmowie z Metro w niedzielę Charles Cockell, profesor astrobiologii na Uniwersytecie w Edynburgu i dr Cameron Smith, badacz technologii kosmicznych, zasugerowali, że pierwsi ludzie, którzy na stałe opuszczą Ziemię, aby skolonizować inną planetę, staną przed kilkoma bardzo podstawowymi wyzwaniami.

Eksperci wymienili choroby, niedobory żywności i niemożność osiągnięcia samowystarczalności jako największe wyzwania, przed jakimi może stanąć każda kolonia kosmiczna.

Ponieważ większość planet w naszym Układzie Słonecznym została pominięta z powodu niegościnnej atmosfery, para zasugerowała, że ​​​​księżyc Jowisza Callisto i Tytan Saturna mogą być potencjalnymi celami podróży, co oznacza, że ​​pomoc z Ziemi będzie oddalona o lata.

Czytaj więcej:
Erupcja czarnego wulkanu wielkości 16 księżyców uchwycona na „najbardziej wszechstronnym” zdjęciu

Mając na uwadze tę odległość od Ziemi, eksperci zasugerowali, że kolonia testowa bliżej domu może być dobrym pomysłem, a głównymi kandydatami może być Księżyc lub Mars. „Systemy muszą być naprawdę niezawodne i dlatego należy je wcześniej przetestować” powiedział Coca-Cola.

Astrobiolog twierdził, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że taki lot się nie powiedzie, powołując się na zagubioną ekspedycję Johna Franklina w celu odnalezienia Przejścia Północno-Zachodniego w 1845 roku. „Mieli żywność w puszkach, co jest nową technologią – jednak zostali zagubieni, utknęli na mieliźnie i ostatecznie zwrócili się do kanibali” Ma to wyjaśnić.

Cokele zauważył, że w ekstremalnych warunkach ludzie mogą bardzo szybko ulec zniszczeniu, więc jeśli coś pójdzie nie tak w kolonii kosmicznej, ludzie mogą przestawić się na jedzenie siebie nawzajem.

Jeśli umieścisz grupę ludzi na Kallisto, sprawy zaczną się psuć i jednostka wzrostu rośliny załamie się, zjedzą się nawzajem, jeśli nie będzie innego sposobu na przeżycie.

Smith był mniej pewien, że ludzie zaczną się wzajemnie jeść, sugerując, że przynajmniej poczekają, aż umrze ich zamierzony pokarm, ale powtórzył, że zaopatrzenie w żywność i produkcja będą poważnym problemem.

READ  Opisanie, w jaki sposób CBT i CBT online pomagają w leczeniu problemów ze zdrowiem psychicznym

Podał przykład urugwajskiej drużyny piłkarskiej, która utknęła po katastrofie lotniczej. Uciekali się do kanibalizmu, ale jedli tylko tych, którzy już umarli.

„Jedną z pierwszych rzeczy, które muszą zrobić, jest stworzenie naprawdę dobrego systemu hodowli i zgromadzenie wielu zapasów żywności” – powiedział. Ma to wyjaśnić.

Smith zauważył również wyzwania, jakie może nieść choroba, sugerując, że koloniści kosmiczni mogą być zmuszeni do rozdzielenia się na grupy i poddania kwarantannie, aby uniknąć infekcji.

Jednak takie problemy z koloniami kosmicznymi raczej nie będą pilnym problemem, ponieważ Kokel uważa, że ​​technologia wymagana dla kolonii na Marsie nie będzie gotowa przez kolejne 30 do 40 lat. Smith był mniej optymistyczny, dostrzegając możliwość próby kolonii kosmicznej na przełomie wieków.

Możesz podzielić się tą historią w mediach społecznościowych: