Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Naukowcy opracowują nowatorskie nanocząstki o wydajności termicznej do leczenia raka

Naukowcy opracowują nowatorskie nanocząstki o wydajności termicznej do leczenia raka

Nanocząsteczki gromadzą się w guzie. Źródło: Olena Taratula, Oleh Taratula, Ohio State University College of Pharmacy

Naukowcy z Oregon State University stworzyli sposób na wytwarzanie nanocząstek magnetycznych, które stają się gorętsze niż jakiekolwiek wcześniejsze nanocząsteczki, poprawiając ich zdolność do walki z rakiem.


Wydział z The Ohio State University College of Pharmacy prowadził współpracę, która opracowała zaawansowaną metodę pirolizy produkcyjnej nanocząstki w stanie osiągnąć temperatury w nowotwór Zmiany osiągają temperaturę 50°C lub 122°F pod wpływem zmiennego pola magnetycznego.

znaleziska Z badania przedklinicznego prowadzonego przez Oleha Taratulę i Olenę Taratulę opublikowanego dzisiaj w czasopiśmie małe sposoby.

Naukowcy twierdzą, że nanocząsteczki magnetyczne od lat wykazują potencjał przeciwnowotworowy. Wewnątrz guza cząsteczki — maleńkie cząstki materii o wielkości do miliardowych części metra — są poddawane działaniu zmiennego pola magnetycznego. Ekspozycja w terenie, która jest procesem nieinwazyjnym, podgrzewa, osłabia lub niszczy nanocząsteczki. Komórki nowotworowe.

„Hipertermia magnetyczna jest bardzo obiecująca w leczeniu wielu rodzajów raka” – powiedziała Olena Taratula. Wiele przedklinicznych i Studia kliniczne Wykazano, że jest w stanie bezpośrednio zabijać komórki rakowe lub zwiększać ich podatność na promieniowanie i chemioterapię”.

Ale na razie hipotermię magnetyczną można stosować tylko u pacjentów, których guzy można uzyskać za pomocą igły podskórnej, powiedział Oleh Taratula, a nie u osób z trudno dostępnymi nowotworami złośliwymi, takimi jak przerzutowy rak jajnika.

z aktualnie dostępnymi nanocząstki magnetycznePowiedział, że wymagane temperatury terapeutyczne – powyżej 44 stopni Celsjusza – można osiągnąć jedynie poprzez wstrzyknięcie bezpośrednio do guza. „Nanocząstki mają jedynie umiarkowaną wydajność grzewczą, co oznacza, że ​​potrzebne jest ich wysokie stężenie w powietrzu guz aby wytworzyć wystarczającą ilość ciepła. Kilka badań wykazało, że tylko niewielki procent nanocząstek wstrzykiwanych ogólnoustrojowo gromadzi się w guzach, co sprawia, że ​​uzyskanie tak wysokiego stężenia jest wyzwaniem”.

Aby rozwiązać te problemy, naukowcy opracowali nową technikę syntezy chemicznej, która zaowocowała magnetycznymi nanocząstkami o większej wydajności grzewczej. Pokazały się Model myszy że nanocząsteczki domieszkowane kobaltem gromadzą się w guzach raka jajnika z przerzutami po podaniu małych dawek urządzenia, a pod wpływem zmiennego pola magnetycznego cząstki te mogą nagrzewać się do 50°C.

„Według naszej najlepszej wiedzy po raz pierwszy wykazano, że magnetyczne nanocząstki wstrzyknięte dożylnie w zalecanej klinicznie dawce są w stanie podnieść temperaturę tkanek nowotworowych powyżej 44°C” – powiedziała Olenna Taratola. „Wykazaliśmy również, że nasza nowa metoda może być wykorzystana do wytwarzania różnych nanocząstek typu rdzeń-powłoka. Może służyć jako podstawa do opracowania nowych nanocząstek o wysokiej wydajności grzewczej, prowadzących do systemowej hipertermii magnetycznej w terapii raka”.

Powiedziała, że ​​nanocząstki typu rdzeń-powłoka mają wewnętrzną strukturę rdzenia i zewnętrzną powłokę wykonaną z różnych składników. Naukowcy są tym szczególnie zainteresowani, ponieważ Unikalne właściwości które mogą wynikać z połączenia materiału podstawowego, przypadkowości, inżynierii i projektu.

Oprócz Oleny i Oleha Taratuli we współpracy byli również naukowcy z Youngrong Park College of Pharmacy, Abraham Musa, Peter Doe, Ananya Demicy, Tetyana Korzun, Fahad Sabei, Conroy Sun, Prem Singh, Fahad Sabei i Hassan Albarqi, a ponadto do Pallaviego. Daghata z Oregon State College of Engineering oraz naukowców z Oregon Health & Science University.

więcej informacji:
Ananiya A. Demessie i in., Zaawansowana metoda termolizy do wytwarzania nanocząstek magnetycznych o bardzo wysokiej wydajności grzewczej do układowej hipertermii magnetycznej, małe sposoby (2022). DOI: 10.1002/smtd.202200916

cytat: Naukowcy opracowują nowe, wydajne cieplnie nanocząsteczki do leczenia raka

Niniejszy dokument podlega prawu autorskiemu. Poza wszelkimi uczciwymi transakcjami do celów prywatnych studiów lub badań, żadna część nie może być powielana bez pisemnej zgody. Treść jest udostępniana wyłącznie w celach informacyjnych.

READ  Analiza molekularna ujawnia najstarsze dotychczas skamieniałości denisowian