Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

• Naruszenie rejestru algorytmu aktywacji systemu Windows XP

• Naruszenie rejestru algorytmu aktywacji systemu Windows XP

Ponad 21 lat po premierze system operacyjny Microsoftu, który po prostu nie umiera, zyskuje drugie życie. Możliwe jest aktywowanie nowych instalacji, bezpiecznie i bezpiecznie, bez cracka, poza linią.

wpis na blogu dot małe aplikacje Gorąca wiadomość, na którą nikt nie czekał, została ujawniona: algorytm używany przez Microsoft do sprawdzania poprawności kluczy produktu Windows XP został zhakowany i ponownie zaimplementowany. W rezultacie możliwe jest teraz generowanie ważnych kodów aktywacyjnych dla systemu Windows XP bez połączenia z Internetem, mimo że Microsoft wyłączył wszystkie serwery aktywacji.

To jest to NIE rekomendacje

Ale najpierw słowo ostrożności i powściągliwości. Proszę Nie traktuj tego artykułu jako zalecenia dotyczącego uruchamiania systemu Windows XP. To nie był najbezpieczniejszy system operacyjny w 2001 roku, a ty naprawdę Nie powinien działać w 2023 roku – zwłaszcza Nie na niczym podłączonym do internetu.

Jednak mówiąc to, problem polega na tym, że ludzie czasami Potrzebować Do. Istnieją na przykład maszyny, które działają tylko z systemem Windows XP i nie będą działać z niczym nowszym… a niektóre mogą być bardzo drogie, które nadal działają doskonale – ale wymagają starej wersji systemu Windows do działania.

Jeśli jesteś obarczony takim sprzętem lub masz jeden konkretny, bardzo odrębny program, który musisz uruchomić, a który nie działa poprawnie w żadnej nowszej wersji systemu Windows, być może będziesz musiał przejść na XP. Jeśli tak jest, jednym z problemów jest to, że Microsoft wyłączył serwery aktywacji, więc nawet jeśli zainstalujesz nową, czystą kopię, nie będziesz mógł jej aktywować online. (Usługa aktywacji telefonu rzekomo nadal działa, jeśli jest to opcja dla Ciebie).

Przetestowaliśmy narzędzie na świeżym pliku Tryb XP VM w VirtualBox – Ten bardzo przydatny dodatek do Windows 7, o którym pisaliśmy dekadę temu. (Oczywiście to było dawno temu, a Microsoft usunął pliki do pobrania ze swojej strony internetowej – ale istnieje Kopiuj W Internet Archive, tak jak ma to miejsce oczywiście Płyta instalacyjna Samo.)

READ  Transformers: Reactivate to nowa sieciowa gra akcji od twórców Gears Tactics

Jeśli w 2020 roku całkowicie zamierzasz połączyć się z Internetem z XP, nie osiągniesz wiele z Internet Explorerem 6.0. Aż do instalacji czyli 8, ostatnia wersja XP, niewiele pomoże – na przykład nie może już otworzyć witryny Microsoft.com. małpa morska Wersja 2.49.5 Chodzi o najnowszą przeglądarkę typu open source, o której wiemy, że nadal działa na XP, ale możesz też wypróbować Operę w wersji 36, którą znajdziesz nisko w firmie pliki do pobrania strona.

Avast oferuje również Wydanie darmowego oprogramowania antywirusowego, które nadal będzie działać na XP. Mamy nadzieję, że nie musimy o tym przypominać, ale odradzamy odwiedzanie losowych witryn pobierania starszych wersji, które można znaleźć w Google. Jeśli jest to zgodne z prawem, nadal możesz uzyskać je bezpośrednio od dostawcy — chyba że tym dostawcą jest firma Microsoft, w którym to przypadku jesteś zdany na siebie. Po raz pierwszy nie możemy jej całkowicie winić.

Ten sam tinyapps.org Sama witryna jest skarbnicą uproszczonych aplikacji dla tego przestarzałego systemu operacyjnego. Powiedziano nam, że istnieje aktywna społeczność entuzjastów XP online, którzy pomagają sobie nawzajem radami, jak utrzymać ten starzejący się kod i działać dzisiaj, ale naprawdę, poważnie, proszę, nie rób tego, chyba że nie masz absolutnie żadnej alternatywy. Jeśli jest taka opcja, uruchom ją na maszynie wirtualnej i trzymaj z dala od Internetu. ®