Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Najwyższy budynek mieszkalny w UE został wreszcie ukończony w Benidormie | Hiszpania

Dla niektórych jest to brzydkie dla oka, a dla innych jest to ważny krok na drodze do przekształcenia Benidormu w Miami Morza Śródziemnego.

W każdym razie, po 17 latach niepowodzeń, budowa gigantycznego wieżowca Intempo została ostatecznie ukończona. Przy wysokości 187 metrów jest najwyższym budynkiem mieszkalnym w Unii Europejskiej. Jego bliźniacze wieże są również wyposażone w najszybszą windę w Hiszpanii, wznoszącą się z prędkością 4,2 metra na sekundę i mogącą dotrzeć na najwyższe piętro w 52 sekundy.

Drapacze chmur na Costa Blanca mogą konkurować z tymi na Manhattanie lub w Hongkongu, z 80 budynkami o wysokości ponad 25 pięter, ale 47-piętrowy Intempo utrzymuje go w cieniu.

Wieże na szczycie są połączone konstrukcją w kształcie rombu, w której penthouse kosztuje około 2 mln euro (1,73 mln funtów). Ceny budynków w innych miejscach zaczynają się od 257 000 euro.

Czas może wydawać się katastrofalny, ponieważ miejscowości wypoczynkowe, takie jak Benidorm, odczuły gwałtowny spadek liczby odwiedzających z zagranicy. Jednak według firmy promocyjnej Uniq Residential, 100 z 256 mieszkań Intempo zostało już sprzedanych – około 60% Hiszpanom, a reszta Rosjanom, Skandynawom, Niemcom i Belgom.

Jednak Brytyjczycy, którzy stanowią 40% odwiedzających Benidorm, nie przeprowadzą się.

„Nie sądzę, by Brytyjczycy z takimi pieniędzmi wydali je w Benidormie” – powiedziała Michelle Baker z kanału Benidorm Forever na YouTube. „Byłoby to bardzo sprzeczne.

“Ludzie z dużą ilością pieniędzy nie odwiedzają Benidormu. Jeśli nie zmienisz swojej marki, będziesz miał trudności z przyciągnięciem tych klientów o wysokich cenach. Szybko do przodu 50 lat i może to być inna historia. “

Racją bytu Benidormu jest turystyka, a pandemia wywarła katastrofalny wpływ na jego gospodarkę. Ale, jak wskazuje Becker, są dwa rodzaje Benidormu: jeden dla bogatych, na plaży Poniente, gdzie stoi Entempo, i jeden dla bogatych, w Levante.

READ  John Mulaney ogłasza 10 nowych koncertów na swoją trasę koncertową

Baker powiedziała, że ​​była pod wrażeniem nowego rozwoju i odrzuciła brzydkie zarzuty. „Oprócz Intempo jest budynek Sunset Beach i Delfin Tower” – powiedziała. „Przewiduje się, że obszar Poniente stanie się Miami Benidorm… Dla mnie to wspaniałe dzieła architektury, absolutnie fantastyczne”.

Intempo przeszło przez wiele rąk, a jego obecny właściciel, fundusz SVPGlobal, zapłacił 60 milionów euro, aby przejąć dług budynku od Sarp, tak zwanego „złego banku”, który ma zbyć dziesiątki tysięcy niedokończonych nieruchomości. Bańka na rynku nieruchomości w Hiszpanii pękła w 2008 roku.

Ośrodek ma miejsce w Batman: The World, antologii, która zostanie opublikowana przez DC Comics we wrześniu. Wielokrotnie nagradzany hiszpański grafik Paco Roca powiedział, że wybrał go, ponieważ ze wszystkimi jego drapaczami chmur wygląda, jakby był „gdzieś pomiędzy Las Vegas a Gotham”.