Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Największa grupa „nieuczciwych” planet, jakie kiedykolwiek odkryto w Drodze Mlecznej – RT World News

70 wędrujących „zbójeckich” planet wielkości Jowisza w Drodze Mlecznej to największa grupa, jaką kiedykolwiek odkryto

Astronomowie odkryli dziesiątki „nieuczciwych” egzoplanet wędrujących po Drodze Mlecznej bez głównej gwiazdy, która mogłaby przenieść je na orbitę. Nowe badanie donosi, że co najmniej 70 kosmicznych nomadów zostało potwierdzonych, ale liczba ta może sięgać nawet 170.

Tylko kilka z tych planet, które mają masy podobne do tych w naszym Układzie Słonecznym, zostało dotychczas odkrytych, a ta najnowsza partia reprezentuje największą pojedynczą grupę, jaką znamy. Zostały zauważone w Drodze Mlecznej, około 420 lat świetlnych od Ziemi, według znaleziska Został opublikowany w zeszłym tygodniu w Nature Astronomy Journal.

Nie da się zobrazować takich wędrujących światów, ponieważ zazwyczaj znajdują się one daleko od jakiejkolwiek gwiazdy, która może je oświetlić. Jednak naukowcy z Projektu Kosmicznego Tańca w Laboratoire d’Astrophysique de Bordeaux poszukiwali ich termicznych odcisków palców i innych wskaźników, które mogłyby zostać wykryte przez czułe kamery na dużych teleskopach.

„Zmierzyliśmy precyzyjne ruchy, kolory i jasność dziesiątek milionów źródeł na dużej przestrzeni nieba” powiedział główny autor badania, Noera Merritt-Roig. „Te pomiary pozwoliły nam bezpiecznie zidentyfikować najsłabsze obiekty w tym regionie, nieuczciwe planety”.

Ponieważ planety mają zaledwie kilka milionów lat, wciąż są wystarczająco młode, aby emitować ciepło i energię podczerwoną. Skanując dane z dwóch dekad z teleskopów na Ziemi iw kosmosie, odkryli co najmniej 70 światów o rozmiarach porównywalnych do Jowisza na planetach Skorpion i Ewa.

Lider projektu Hervey Boy powiedział, że dane z Dziesiątki tysięcy obrazów szerokokątnych. Zespół studiował więcej Setki godzin obserwacji. dodano do „Dosłownie dziesiątki terabajtów”.

Może istnieć kilka miliardów tych swobodnie pływających olbrzymów swobodnie przemierzających Drogę Mleczną bez gwiazdy macierzystej.

Brak określonej liczby nieuchwytnych odkrytych światów wynika z niepewności co do ich dokładnej masy. Według Europejskiego Obserwatorium Południowego obiekty są prawdopodobnie około 13 razy większe od Jowisza „Nieudane gwiazdy” Nazywane są brązowymi karłami.

READ  Koronawirus Covid 19: Urzędnicy ds. Zdrowia Wiktorii ujawniają „dwa fałszywe alarmy”

Niewiele wiadomo o tym, jak powstały te planety i dlaczego zostały wyrzucone z pierwotnego Układu Słonecznego. Ale Boye powiedział: „Niewiele da się zrobić, aby studiować to w obecnych obiektach” Ponieważ planety „Zbyt słaby”.

Możesz podzielić się tą historią w mediach społecznościowych: