Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Najlepsze luksusowe hotele w Łodzi 2023

Najlepsze luksusowe hotele w Łodzi 2023

Nazywane „Miastem Czterech Kultur” i „Manchesterem Polski”, polskie miasto Łódź odzwierciedla swoją przemysłową przeszłość wraz z nowoczesnym duchem odnowy. Łódź, niegdyś potęga tekstylna w XIX wieku, wypracowała sobie nową tożsamość i przekształciła się w dynamiczne centrum sztuki, mody i innowacji. Można spacerować po jego często awangardowych uliczkach, zwiedzać muzea i spędzać czas w parkach, a także odwiedzić niektóre z lokalnych restauracji; Lokalne specjały to pierogi i kopetka.

Gmina Łódź Centrum Hotel

Do stworzenia tutaj odważnych wnętrz charakteryzujących się funkcjonalną prostotą zatrudniono kilku czołowych brytyjskich projektantów. 136 pokoi rozmieszczonych jest na sześciu piętrach, z większości z widokiem na kompleks przemysłowy z czerwonej cegły lub neobarokowy pałac. W hotelu URO znajdują się trzy restauracje, w tym bar i ogród na dachu, charakterystyczne dla tej sieci Spa Prisma oraz kino dostępne wyłącznie dla gości hotelowych. Hotel posiada różnorodną kolekcję dzieł sztuki, której kuratorami są prace najciekawszych artystów krajowych.

Sprawdź dostępność i ceny

Dom Wiedeński projektu Wyndhama Andela Łódź

Mieszczący się w dawnej fabryce tekstyliów obiekt Vienna House położony jest w dzielnicy Manufaktura, w otoczeniu sklepów, restauracji i obiektów artystycznych. Ale w samym hotelu jest więcej atrakcji; Zjedz posiłek w autorskiej restauracji Delight serwującej nowoczesną polską kuchnię, salonie i barze w holu SkyFLY na dachu oraz skySPAce, centrum odnowy biologicznej z przeszklonym basenem, saunami ziołowymi i suchymi, najnowocześniejszym zapleczem fitness i gabinetami zabiegowymi. 277 pokoi, apartamentów i apartamentów na dłuższy pobyt ozdobiono meblami w kolorze klejnotów i podgrzewanymi podłogami w łazienkach. Vienna House by Wyndham Andel’s Łódź był pierwszym czterogwiazdkowym hotelem w mieście.

Sprawdź dostępność i ceny

READ  Bank Światowy wspiera sztandarowy program Polski na rzecz poprawy jakości powietrza i efektywności energetycznej