Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

economy, fiscal

Moody’s twierdzi, że sytuacja finansowa Indii jest słaba pod względem luzowania ilościowego

Program luzowania ilościowego (QE) Banku Rezerw Indii (RBI) może nie być zgodny z fundamentami kraju, nawet jeśli w ostatnim roku fiskalnym kupił 3,13 bln rupii długu z rynku wtórnego i przeznaczył 1 bln rupii z zakupów obligacji w pierwszym kwartale.

Indie są jednym z 11 rynków wschodzących, które wskoczyły w modę luzowania ilościowego. Globalna agencja ratingowa Moody’s poinformowała w środę, że ma jeden z najwyższych długów publicznych i najsłabszą zdolność obsługi zadłużenia.

Chile, Kolumbia, Chorwacja, Ghana, Węgry, Indie, Indonezja, Filipiny, Polska, RPA i Turcja ogłosiły niedawno własne wersje programu luzowania ilościowego, który do tej pory stanowi rezerwę gospodarek rozwiniętych. Ale podstawy tych gospodarek znacznie się różnią.

Podczas gdy większość z jedenastu banków centralnych na rynkach wschodzących dobrze wypadła w ocenie stabilności makroekonomicznej Moody’s, „z wyjątkiem Chile, większość z jedenastu banków wschodzących ma słabą skuteczność rządu, co wskazuje na potencjalne ryzyko we wdrażaniu reform finansowych lub planach konsolidacji”.

„Stabilność zadłużenia jest bardzo zróżnicowana, przy czym Ghana i Indie (ujemny wynik Baa3) są słabsze” – powiedział Moody’s.

Ponadto „spośród 11 krajów rynków wschodzących, Indie, RPA i Ghana mają najwyższy dług publiczny i najsłabszą zdolność obsługi zadłużenia”.

Szereg rynków wschodzących osiąga bardzo słabe wyniki pod względem skuteczności działania rządu (bliskie zeru), co wskazuje, że może im być trudniej wprowadzić reformy fiskalne lub konsolidację. Indie uzyskały wynik 0,17, zgodnie z metodologią Moody’s, która umieściła je na 7 miejscu na liście 11.

Potwierdzając ustalenia Moody’s, ekonomista UPS Tanvi Gupta Jain zauważył, że dług publiczny Indii (jako procent PKB) wzrósł z 72 procent w roku budżetowym 2020 do 89 procent w roku budżetowym 21.

„Nasze szacunki wskazują, że nominalny PKB musi wzrosnąć o co najmniej 10 procent rok do roku, aby ustabilizować poziom długu publicznego na obecnym wysokim poziomie przed jego zmniejszeniem” – powiedziała.

READ  Nowe stypendium pomoże profesorowi OO w badaniu gospodarek amerykańskich i europejskich

Wśród globalnych rynków wschodzących Indie będą miały w 2021 r. Trzeci najwyższy wskaźnik długu publicznego do PKB, po Argentynie i Brazylii. obietnic. W szczególności w odniesieniu do rygorystycznych celów likwidacyjnych / prywatyzacyjnych, a także zwiększonych wydatków publicznych w celu wsparcia wzrostu nominalnego PKB ”.

Drogi Czytelniku,

Firma Business Standard zawsze starała się dostarczać najnowsze informacje i komentarze na temat wydarzeń, które Cię interesują i mają szersze implikacje polityczne i gospodarcze dla kraju i świata. Wasze ciągłe zachęty i komentarze na temat tego, jak możemy ulepszyć naszą ofertę, wzmocniły naszą determinację i zaangażowanie w te ideały. Nawet w tych trudnych czasach, które pojawiły się w Covid-19, kontynuujemy nasze zobowiązanie do informowania Cię na bieżąco o wiarygodnych wiadomościach, zaufanych opiniach i wnikliwych komentarzach na temat istotnych aktualnych kwestii.
Mamy jednak prośbę.

Ponieważ walczymy z ekonomicznymi skutkami pandemii, bardziej potrzebujemy Twojego wsparcia, abyśmy mogli nadal dostarczać Ci treści o wyższej jakości. Nasz formularz subskrypcji spotkał się z zachęcającą reakcją wielu z was, którzy subskrybowali nasze treści online. Większe subskrybowanie naszych treści online może tylko pomóc nam osiągnąć nasze cele polegające na dostarczaniu lepszych, bardziej odpowiednich treści. Wierzymy w wolną, uczciwą i wiarygodną prasę. Wspieranie Cię przez więcej zobowiązań może pomóc nam praktykować dziennikarstwo, którego się trzymamy.

Wsparcie prasowe i jakościowe Zapisz się do Business Standard.

Edytor cyfrowy