Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Moody's podtrzymuje rating Polski na poziomie A2 z perspektywą stabilną - The First News

Moody’s podtrzymuje rating Polski na poziomie A2 z perspektywą stabilną – The First News

Długoterminowy rating Polski w obcej walucie został potwierdzony na A2 z perspektywą stabilną przez agencję ratingową Moody’s w piątek wieczorem.

Zdaniem agencji ranking równoważy z jednej strony pozytywny wzrost i perspektywy finansowe, z drugiej zaś wyzwania stojące przed siłą instytucjonalną Polski.

Moody’s powiedział, że jednym z głównych atutów kredytowych Polski jest jej odporność gospodarcza, o czym świadczy jedynie umiarkowana recesja podczas pandemii Covid w porównaniu z innymi krajami.

Jednakże, chociaż ramy instytucjonalne Polski pozostają ogólnie solidne, stoi ona przed wyzwaniami, „szczególnie w kontekście negatywnych wydarzeń w polskim systemie sądownictwa”, jak stwierdzono w oświadczeniu.

Agencja Moody’s poparła swoją prognozę z początku kwietnia, przewidując wzrost polskiej gospodarki o 3,3 proc. W tym roku io 4,8 proc. W 2022 r.

Minister finansów Tadeusz Kosiński powiedział PAP, że decyzja agencji Moody’s o potwierdzeniu ratingu Polski jest „dowodem na to, że rząd prowadzi odpowiedzialną politykę gospodarczą i finansową”.

Spośród trzech głównych agencji ratingowych Moody’s ma najwyższy rating w Polsce. Według agencji Fitch i Standard & Poor’s Polska ma ocenę „A-”. Wszystkie trzy dają Polsce „stabilną” perspektywę. Fitch opublikuje nową ocenę Polski 27 sierpnia, a Fitch 1 października.

READ  Zapowiedziano nowe Triumph Speed ​​​​400 i Scrambler 400X