Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mistrzostwa Europy w 29erach 2024 – Gdynia, Polska Dzień 6 • Live Sail Die

Mistrzostwa Europy w 29erach 2024 – Gdynia, Polska Dzień 6 • Live Sail Die

W sobotę rozpoczęły się finały Mistrzostw Europy w Żeglarstwie 29er, które odbyły się w ramach 25. edycji Gdynia Sailing Days. Żeglarze brali udział w trzech flotach: złotej, srebrnej i brązowej. Każda flota była w stanie ukończyć trzy wyścigi w najbardziej wietrzny dzień w historii serii.

W klasyfikacji generalnej duet Ewa Lewandowska i Krzysztof Królik wywalczyli pierwsze miejsce w kategorii mieszanej. Do włoskiego duetu Alexa Demortasa i Giovanniego Santiego, którzy wczoraj byli liderami, tracą tylko cztery punkty. Trzecie i czwarte miejsce zajmują brytyjski duet Finian Morris z Charliem Granem i James Crossley z Samem Webbem.

W czołówce kategorii U-17 nadal plasują się Polacy Bartosz Omodziecki i August Sobczak. Na drugim miejscu wśród młodych ludzi znaleźli się Francuzi Alexandre Mustaini i Raphael Alain, a za nimi Niemcy Lucas i Moritz Hamm.

Mistrzostwa Europy w 29erach 2024. Zdjęcie udostępnione.

„Pomimo pewnych zmian wiatr był dziś najsilniejszy i najbardziej równomierny ze wszystkich dni, które tu spędziliśmy. Ścigaliśmy się w Złotej Flocie, więc wspaniale było poczuć rosnącą presję wśród innych zespołów po drugim wyścigu trochę się uspokoiło, więc było tak: „Trudno utrzymać dobrą pozycję i niestety straciliśmy dobrą serię zwycięstw w ciągu ostatnich dwóch dni. Zdecydowanie nauczyliśmy się, że Gdynia to bardzo trudne miejsce do ścigania się, ale tak nie jest przestraszyć nas. Kochamy to miejsce i nie możemy się doczekać ostatnich dwóch dni mistrzostw. Podsumowali to Brytyjczycy Finian Morris i Charlie Gran.

Alicia Tutkowska i Alicia Dambeck nadal zajmują pierwsze miejsca wśród kobiet, tracąc imponujące 45 punktów do brytyjskiej drużyny Annabelle Vines i Amelie Hiscox. Jeszcze bardziej zacięta jest rywalizacja między drugą a trzecią drużyną – fińską drużyną Onny Heinili i Selii Sophie Laukkakin, które tracą zaledwie cztery punkty.

Szwedzki duet Selma Hard i Lukas Wolfgang zajmują obecnie drugie miejsce w kategorii mieszanej i mają siedem punktów przewagi nad trzecią drużyną, Włochami Giulią Bartolozzi i Pietro Rizzi.

Mistrzostwa Europy w 29erach 2024. Zdjęcie udostępnione.

„Po wyścigach Złotej Floty możemy z całą pewnością powiedzieć, że poziom na boisku jest bardzo wysoki. Dzisiaj mieliśmy pewne trudności, ponieważ Pietro jest znacznie szczuplejszy, co utrudnia nam nabranie prędkości przy silnym wietrze w pierwszym wyścigu 15. miejsce, co jest dobre, ale niestety potem nastąpiło kiepskie 38. miejsce i ostatecznie udało nam się odkupić 33. miejsce, więc ogólnie był to dla nas dobry dzień. – powiedzieli Włosi.

READ  Lisa Carrington zdobywa kolejny tytuł na K1 na 500m podczas regat Pucharu Świata w Polsce

W siódmym i ósmym dniu zaplanowano trzy kolejne wyścigi, a koronacja mistrzów Europy w regatach mieszanych kobiet i mężczyzn zostanie wyłoniona w poniedziałek, 8 lipca. Nagroda Pucharu Narodów trafia do kraju, w którym znajdują się trzy najlepsze drużyny w co najmniej dwóch kategoriach.