Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Miłośnicy samochodów dokładają wszelkich starań, aby walczyć z rakiem

Kolekcja pojazdów została wystawiona wczoraj w Tyree podczas imprezy zbierania funduszy, która łączy samochody i psy walczące z rakiem.

Współorganizator Rev 'n’ Ride, Tracy Chambers, powiedział, że po raz drugi zorganizowano zbiórkę pieniędzy i po raz pierwszy wspiera K9 Medical Detection, organizację charytatywną w Dunedin, która szkoli psy do wykrywania raka.

Miała jednak nadzieję, że pokaz samochodowy i rejs – ostatni raz odbyły się w 2016 roku – staną się corocznym wydarzeniem.

Frekwencja na A&P Showgrounds była ogromna, ponieważ entuzjaści samochodów wykorzystali słoneczny dzień, aby sprawdzić szeroką gamę pojazdów, od niestandardowych chopperów po amerykańskie i australijskie samochody typu muscle car.

Organizatorzy niechętnie ustalali cel zbiórki pieniędzy, ale mieli nadzieję, że uda im się zebrać jak najwięcej.

„Oni potrzebują pieniędzy”, powiedziała, „a my kochamy samochody i pojazdy”.

Współorganizatorka Janine Bolton, która straciła matkę z powodu raka jelita grubego w 2019 roku, powiedziała, że ​​K9 Medical Detection wykonuje istotną pracę w walce z rakiem.

Powiedziała, że ​​psy były szkolone do wykrywania chorób, a metoda ta była bardzo dokładna i nieinwazyjna

Do tej pory byli w stanie wykryć raka jelita grubego i prostaty, a K9 Medical Detection szkoli psy do wykrywania raka jajnika.

Organizacja charytatywna miała na celu modernizację swoich obiektów, ale nie miała funduszy rządowych, więc publiczne zbieranie funduszy było ważne.

Michael Sutton z Dunedin, który uczestniczył w wydarzeniu ze swoim synem Jackiem (6 l.), powiedział, że sprawa jest bardzo interesująca.

Jako pielęgniarz intensywnej terapii codziennie widział skutki choroby nowotworowej i chętnie wsparł zbiórkę pieniędzy mającą na celu walkę z chorobą.

Był to również ciekawy sposób na spędzenie dnia.

„Chcieliśmy po prostu wyjść i zobaczyć wszystkie niesamowite samochody i cieszyć się słońcem” – powiedział.

[email protected]

READ  Uważa się, że ludzkie odciski stóp są najstarszymi odkrytymi w Ameryce Północnej | archeologia