Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna przechyliła się po niespodziewanym wystrzeleniu pchnięć w rosyjski statek kosmiczny

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna przechyliła się nieoczekiwanie w piątek po tym, jak próbny start ciągu rosyjskiego statku kosmicznego Sojuz MS-18 trwał dłużej niż oczekiwano. wspomniane po raz pierwszy wcześniej New York TimesWedług A. personelowi na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w ogóle nie groziło niebezpieczeństwo Oświadczenie rosyjskiego Roskosmosu agencja kosmiczna.

Zespoły naziemne NASA i Roscosmos były w stanie odzyskać stację około 30 minut po tym, jak straciła kontrolę GPS o 5:13 rano ET. Ale to już drugi taki incydent na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w ciągu ostatniego roku, który miał miejsce z pojazdem, który ma wrócić na Ziemię wczesnym rankiem w niedzielę.

Wypadek rozpoczął się, gdy kosmonauta Oleg Novitsky testował silniki statku kosmicznego Sojuz MS-18, który był zadokowany na stacji. Rzecznik NASA powiedział: czasy Że uruchomienie wyrzutni Sojuz nieoczekiwanie kontynuowano po czasie, gdy miał się zakończyć test silnika.

W lipcu partie na rosyjskiej Nauki Moduł wystartował „w niekontrolowany sposób”, zmieniając orientację Międzynarodowej Stacji Kosmicznej o około 45 stopni. Odzyskanie kontroli zajęło około godziny, a NASA powiedziała wówczas, że takie incydenty zdarzały się rzadko.

a Rosyjska ekipa filmowa, która poleciała na Międzynarodową Stację Kosmiczną 5 października, aby nakręcić film, ma wrócić na Ziemię wcześnie w niedzielę na pokładzie statku Sojuz, który został uderzony przez piątkową katastrofę Thunderbolt. ten czasy Wspomniałeś, że wypadek rakietowy opóźnił niektóre z harmonogramów filmowania. NASA poinformowała, że ​​statek kosmiczny nadal ma opuścić Międzynarodową Stację Kosmiczną później w sobotę, zgodnie z planem.

READ  BepiColombo pikuje 125 mil od powierzchni Merkurego