Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wirus koronowy: Ministerstwo Zdrowia jest głęboko zaniepokojone brakiem danych do śledzenia wskaźników szczepień kobiet w ciąży

Powiedzieli, że ministerstwo opracowało broszurę dla kobiet w ciąży i karmiących piersią „w celu wzmocnienia przekazu o znaczeniu szczepień”.

„Obawiamy się, że to nie wystarczy, aby zagwarantować nam dostęp do populacji ciężarnych”.

Brak danych był problemem dla ministerstwa co najmniej od początku września, kiedy analityk danych epidemiologicznych powiedział, że „próbują znaleźć sposób na monitorowanie przyjmowania szczepionki Covid u kobiet w ciąży”.

Następnie doradca kliniczny wielokrotnie zgłaszał współpracownikom „brak” „mocnych i dokładnych danych”, pośród tego, co główny doradca określił jako „niepokojące doniesienia ze Stanów Zjednoczonych o niskich wskaźnikach szczepień przeciwko Covid-19 u kobiet w ciąży, m.in. w konsekwencji znaczny wzrost.” w liczbie zgonów matek, płodów i noworodków.

Rząd został zakwestionowany w sprawie brakujących danych krajowych w zeszłym miesiącu przez przedstawicielkę Julie Ann Genter (która była w ciąży), naukowca dr Michelle Wise i College of Midwives.

W tym czasie dane, które wyciekły do ​​RNZ, pokazały, że setki osób zarejestrowanych w usługach położniczych w Te Tai Tokerau nie otrzymały szczepionki na początku listopada, ponieważ liczba przypadków Delta wzrosła w regionie.

Porównanie danych NHI z rejestracjami wykazało, że ponad połowa (57 procent) z 847 osób z Northland zapisanych na usługi położnicze nie otrzymała w tym czasie ani jednej dawki Pfizera.

Stosunek w Kaitaia i Darjavil wynosił dwie trzecie.

W liście z Departamentu Zdrowia do RNZ, dołączonym do odpowiedzi OIA w tym tygodniu, dyrektor ds. szczepień Astrid Kornev powiedziała, że ​​departament nadal nie posiada krajowych numerów.

„Rejestr Szczepień COVID-19 nie przechowuje danych dotyczących ciąży, więc nie znamy wskaźników zaszczepiania kobiet w ciąży. Ministerstwo bada, czy możliwe jest opracowanie poglądu na wskaźniki zaszczepiania wśród kobiet w ciąży. Jednak dane nie jest wystarczająco dokładny lub solidny, dlatego uznano, że nie nadaje się do użytku.

RNZ