Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Qatar Financial Centre supports Qatar’s burgeoning digital market

Microsoft Qatar wzywa zagraniczne firmy do wybrania Doha jako „ bramy wyboru ”

Microsoft Qatar poprosił zagraniczne firmy, które chcą się rozwijać na Bliskim Wschodzie, aby wybrały Doha jako „bramę wyboru”.

Katar to potężne centrum innowacji, które w ostatnich latach ugruntowało swoją pozycję jako globalne centrum inwestycyjne. Szereg inicjatyw rządu stworzył środowisko przyjazne startupom – miejsce, w którym firmy mogą łatwo przychodzić, tworzyć i rozwijać się. „Zorganizowane przez Katarskie Centrum Finansowe, Ambasadę RP i Polską Radę Biznesu Kataru.
Dynamicznie rozwijający się rynek cyfrowy w Katarze jest bogaty w możliwości dla nowych i istniejących firm, które chcą zaistnieć w regionie – powiedział Abe Chan, wiceprezes ds. Rozwoju biznesu w Qatar Financial Center.
„QFC wspiera ten wzrost, zapewniając platformę dla wszystkich form firm cyfrowych do działania w Katarze i ekspansji na inne rynki” – powiedział.
Zakładanie lub rozwijanie firmy w Katarze wiąże się z wieloma korzyściami, od wspierania przedsiębiorczości po start-upy, miliardy cyfrowych wydatków i usprawnioną konfigurację biznesową po zaawansowane technologie informacyjne i komunikacyjne lub infrastrukturę informacyjno-komunikacyjną i technologiczną. Wpływa również na relacje gospodarcze między Polską a Katarem, które w 2019 roku osiągnęły wartość handlową 852,4 mln dolarów.
Odnosząc się do możliwości wyboru Kataru jako bramy dla tych firm, które chcą rozwijać się w regionie, Khalaf powiedział: „Nigdy nie było lepszego czasu na inwestowanie tutaj”.
W związku z tym powiedziała, że ​​realny produkt krajowy brutto (PKB) Kataru ma wzrosnąć w tym roku o 2,52%, a średni wzrost wyniesie 2,73% w kolejnych czterech latach.
Wczoraj ponad 60 katarskich i polskich uczestników wzięło udział w wydarzeniu, którego celem jest zapoznanie uczestników z cyfrowym krajobrazem i potencjalnymi możliwościami biznesowymi w Katarze.
Ambasador RP w Katarze Janusz Janki zwrócił ostatnio uwagę na dotychczasową współpracę i partnerstwo między dwoma krajami na różnych polach oraz chęć ich konsolidacji i rozwoju.