Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Microsoft podnosi ceny Xbox Game Pass nawet o 25%

Microsoft podnosi ceny Xbox Game Pass nawet o 25%

Microsoft ogłosił znaczne podwyżki cen Game Pass, usługi subskrypcji gier na wzór Netflix.

Gigant gier, który w 2023 roku kupił studio Activision Blizzard za rekordową kwotę 69 miliardów dolarów (potem 56 miliardów funtów), twierdzi, że miesięczne opłaty za PC Game Pass wzrosną o 2 funty do 9,99 funtów, a usługa premium Ultimate o funty Od 2 do 14,99 GBP miesięcznie.

We wrześniu zastąpi także standardowy poziom subskrypcji na konsolach Xbox, co oznacza, że ​​gracze Xbox będą teraz musieli wykupić subskrypcję Game Pass Ultimate, jeśli chcą uzyskać dostęp do nowych gier w dniu ich premiery.

Nastąpiło to po tym, jak Microsoft ogłosił w maju, że jego długo oczekiwany nowy tytuł – Call of Duty: Black Ops 6 – będzie dostępny bezpośrednio dla abonentów Game Pass.

Analitycy twierdzą, że jest to próba… Wstrząs w branżyw którym od dawna dominowała sprzedaż gier fizycznych.

Game Pass, bardzo podobny do konkurencyjnego PlayStation Plus firmy Sony, pozwala graczom na konsole i komputery PC grać w setki gier wideo za miesięczną opłatą abonamentową.

Obie usługi można uznać za „Netflix gier”, chociaż gracze mogą pobierać wiele dostępnych gier, zamiast je przesyłać strumieniowo.

Na całym świecie jest około 34 milionów subskrybentów Game Pass i wszyscy będą musieli teraz płacić więcej.

the Ceny w Wielkiej Brytanii rosną Jesteśmy:

  • Ceny subskrypcji Game Pass Ultimate: Miesięczna wzrosną z 12,99 GBP do 14,99 GBP
  • Miesięczna subskrypcja PC Game Pass wzrośnie z 7,99 GBP do 9,99 GBP
  • Game Pass Core: roczna cena wzrośnie z 49,99 GBP do 55,99 GBP

Zmiany wejdą w życie natychmiast w przypadku nowych abonentów, ale obecni członkowie, którzy płacą opłaty cykliczne, zobaczą zmianę w swoich rachunkach we wrześniu.

READ  Popularne narzędzie programistyczne Docker otrzymuje wsparcie dla Apple M1

Gracze Xbox, którzy aktualnie posiadają na swojej konsoli subskrypcję podstawową, będą mogli ją zachować do czasu jej wygaśnięcia.

Abonenci tego poziomu nadal będą mieli dostęp do setek gier, ale wykluczy to te, które właśnie zostały wydane, a także niektóre dodatkowe gry, które są dostępne tylko dla abonentów Ultimate.

Microsoft oświadczył w swoim ogłoszeniu, że „niektóre gry” dostępne w dniu premiery w ramach Game Pass Ultimate „mogą” zostać dodane do standardowej subskrypcji w późniejszym terminie.

Zmiany cen oznaczają, że najdroższy Game Pass jest teraz droższy niż Sony PlayStation Plus Premium, który w Wielkiej Brytanii kosztuje 13,49 GBP miesięcznie.

Wygląda na to, że podwyżka cen i próby nakłonienia użytkowników domowych konsol do przejścia na droższą kategorię mają związek z decyzją o wydaniu najnowszego Call of Duty bezpośrednio w ramach Game Passa.

W tamtym czasie obserwatorzy zastanawiali się, jak Microsoft mógł sobie pozwolić na to posunięcie, a Christopher Dring, szef GamesIndustry.biz, powiedział BBC, że zastanawia się, czy firma wprowadzi „wyższe poziomy do Game Pass lub inne techniki monetyzacji”, aby temu zaradzić.

Seria Call of Duty sprzedała się w ponad 425 milionach egzemplarzy, generując przy tym dziesiątki miliardów dolarów.