Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mężczyzna z Nowej Zelandii w sądzie po tym, jak dźgnął swojego współpracownika w australijskiej kawiarni

Mężczyzna z Nowej Zelandii oskarżony o dźgnięcie swojego współpracownika w australijskiej kawiarni stanął przed sądem, podczas gdy ofiara pozostaje w ciężkim, ale stabilnym stanie w szpitalu.

obrazek: 123RF

24-letni Adrian Stratton, który pracował w Onyx Espresso Bar w Mayfield w Newcastle jako zwykły zmywacz przez zaledwie sześć tygodni, zaatakował wczoraj 27-letniego szefa kuchni kawiarni.

Policja twierdzi, że pan Stratton zaatakował kobietę najpierw patelnią, potem gaśnicą, po czym dźgnął ją w klatkę piersiową 30-centymetrowym nożem.

Obywatel Nowej Zelandii stanął dziś przed Sądem Rejonowym w Newcastle po tym, jak wczoraj wieczorem został oskarżony o usiłowanie zabójstwa i zranienie osoby z zamiarem spowodowania poważnych obrażeń ciała.

Jego prawnik, Mark Ramsland, powiedział, że jego klient chciał wyrazić „swój żal i smutek z powodu incydentu”.

Stratton nie wystąpił o zwolnienie za kaucją, ponieważ sędzia zalecił ocenę psychologiczną. Sprawa została przełożona na 8 lipca.

Kobieta, która pracowała w kawiarni nieco ponad miesiąc temu, jest teraz w stanie krytycznym, ale stabilna w szpitalu po wyjęciu noża z klatki piersiowej podczas operacji.

W mediach społecznościowych właściciel kawiarni apelował do opinii publicznej, aby szef kuchni podzielił się swoimi opiniami i zaproszeniami.

Właściciel powiedział, że jej pracownicy, a przede wszystkim jej szef kuchni, „długo dochodzą do siebie po wydarzeniach dnia”.

„Wasze wiadomości zawierające ciepłe życzenia i wsparcie nie pozostały niezauważone”.

ABC

READ  Rząd płaci wykonawcom 8,5-procentowy wzrost wynagrodzeń ogółem w 2022 r. i 46% więcej za nisko płatne prace.