Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mbappe i Lewandowski: Jakość ucierpi na Mistrzostwach Świata FIFA co dwa lata | wiadomości piłkarskie

Francja Napastnik Kylian Mbappe i polski napastnik Robert Lewandowski wyrazili zastrzeżenia co do odbywających się co dwa lata mistrzostw świata, twierdząc, że jakość gry ucierpi, jeśli zmęczeni gracze będą musieli grać w turnieju co dwa lata.
Idea odbywających się co dwa lata mistrzostw świata nabiera rozpędu, gdy prezydent FIFA Gianni Infantino próbuje uzyskać wsparcie ze strony federacji krajowych, mówiąc, że transformacja przyniosłaby dodatkowe 4,4 miliarda dolarów przychodów dla światowej organizacji.
Jednak propozycja spotkała się ze zdecydowanym sprzeciwem ze strony UEFA i CONMEBOL, organów zarządzających odpowiednio w Europie i Ameryce Południowej, a prezydent UEFA Aleksander Ceferin zagroził bojkotem dalszych turniejów.
„Nie mam nikogo, kto mógłby powiedzieć, czy to dobry czy zły pomysł, ale moim zdaniem Puchar Świata to Puchar Świata – to coś wyjątkowego, ponieważ zdarza się to co cztery lata” – powiedział zwycięzca Pucharu Świata 2018 Mbappe na sali. Globe Soccer Awards w poniedziałek.
„(To) najlepsza rzecz, najlepsze zawody na świecie. Jeśli bierzesz w nich udział co dwa lata, granie (w) Pucharze Świata może być normalne. Chcę powiedzieć, że to nie jest normalne. To (powinno) być niesamowitą rzeczą”.
„Gramy ponad 60 meczów rocznie. Masz Euro, Puchar Świata, teraz Ligę Narodów – wiele rozgrywek. Cieszymy się, że gramy, ale jak jest dużo, jest dużo. Musimy odzyskać siły, my muszę być zrelaksowany.
„Jeśli ludzie chcą zobaczyć jakość gry, pasję, zobaczyć, co sprawia, że ​​futbol jest piękny, myślę, że musimy szanować zdrowie zawodników”.
Lewandowski powiedział, że „nie był fanem” pomysłu gry na mundialu co dwa lata, powołując się na obciążenie zawodników.
– Każdego roku mamy wiele meczów, wiele trudnych tygodni, nie tylko meczów, ale przygotowań do sezonu i wielkich turniejów – powiedział napastnik Bayernu Monachium.
„Jeśli chcesz zaoferować coś wyjątkowego lub innego, potrzebujemy również przerwy.
„Jeśli mamy Puchar Świata co dwa lata, oczekuje się, że piłkarze zejdą na wysoki poziom… To fizycznie i psychicznie niemożliwe”.