Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Cricket: nowa oryginalna gwiazda Australii Scott Boland tworzy historię, aby wygrać Ashes

Australijczyk Scott Boland pozuje z medalem Johnny’ego Muellera po zdobyciu tytułu mistrza meczu. Obraz/Getty Obrazy

Zdobywca nagrody Australian Ashes Award Scott Boland był tak zdenerwowany swoim pierwszym testowym krykietem, że zapomniał oddychać.

Boland zdobył skromną odległość od małej bramki dla 48 w pierwszej rundzie angielskiej rundy Ashes Test III, zanim zakończył swój imponujący występ, zdobywając sześć bramek w siedmiu przejazdach w drugiej rundzie Anglii i wygrywając nagrodę Man of the Match.

Podczas lunchu pierwszego dnia gry w niedzielę, Boland przyjął przyjacielską radę od asystenta trenera Australii Andrew MacDonalda, aby przyspieszyć jego prezydenturę. Początkujący MacDonald pochwalił swojego byłego trenera w Victoria State za wsparcie podczas jego pierwszego meczu testowego.

„To było ogromne. Odkąd dowiedziałem się w Wigilię, że gram, byłem naprawdę zdenerwowany” – powiedział Boland we wtorek po tym, jak Australia zakończyła serię i 14 zwycięstw, prowadząc 3-0 w meczu piątym.

„Wyjście na lunch pierwszego dnia to była ciężka praca. Czułam, że w ogóle nie oddycham. Przez cały czas byłam taka zdenerwowana. Udzielił mi jasnych instrukcji. Bardzo dobrze zna się na kręglach”.

Boland otrzymał również ogromne wsparcie od widzów w swoim rodzinnym kraju, Melbourne Cricket Ground. Tłum 42 626 osób narobił hałasu na dwukrotnie większym wiecu, kiedy 32-letni Boland zdobył tylko dwie bramki drugiego dnia gry w poniedziałek.

Boland we wtorek zdobył cztery bramki z trzech. Wielkie liczby na prawą rękę 6-7 w drugich rundach, w tym główna bramka kapitana Anglii Joe Roota, złapana w poślizgu przez 28 lat, pozostawiły we wtorek 40.945 fanów skandujących jego imię.

„Nigdy nie miałem za sobą takiego tłumu” – powiedział Poland. „Próbowałem go ssać, kiedy leżałem na zdrowych nogach. Naprawdę mi się podobało. Czułem się, jakby mnie popychali, kiedy wbiegałem do miski. Miałem tylko nadzieję, że jestem wystarczająco dobry”.

READ  Kilka punktów za „Bazball”, gdy stół angielskiej Premier League załamuje się w meczu z RPA w teście lorda

Zadanie zostało wykonane, a Hollande ustanowił rekord najszybszego losowania pięciu bramek w historii testów, w 19 dostawach, obok angielskiego Stewarta Broada w 2015 roku i australijskiego Erniego Toshacka w 1947 roku.

Boland został nazwany zawodnikiem meczu i zdobył Medal Johnny’ego Malaga, który honoruje oryginalną australijską drużynę z 1868 roku, która koncertowała w Anglii. Będąc częścią Tour of England 2018, czyli 150 lat od tego Tour, Boland powiedział, że jest bardzo dumny z zdobycia medalu.

Boland, z pochodzenia Gulidjan, jest drugim Aborygenem, który grał w krykieta testowego dla Australii, po innym meloniku Jasonie Gillespie.

„Naprawdę fajnie jest wysyłać wiadomości od tych gości, którzy byli z nami w trasie trzy lata temu, kiedy pojechaliśmy do Anglii” – powiedział Boland. „Dorastając, cała nasza rodzina nie wiedziała, że ​​jesteśmy Aborygenami. Odkryliśmy to dopiero około siedem lat temu. Mamy nadzieję, że będzie to punkt wyjścia dla aborygeńskiej młodzieży do zaangażowania się w krykieta”.