Max Verstappen z Red Bulla odniósł swoje pierwsze zwycięstwo Down Under w dzikim finale Grand Prix Australii

Kierowca Red Bulla Max Verstappen prowadzi podczas Grand Prix Australii w Melbourne.

Asanka Brendon Ratnayake/The Associated Press

Max Verstappen z Red Bulla wygrał swój pierwszy wyścig w Australii w fantastycznych warunkach w chaotycznym wyścigu Formuły 1 pełnym dramatyzmu, od zielonego światła po flagę w szachownicę.

Chociaż spodziewano się pierwszego zwycięstwa Red Bulla w Melbourne od 2011 roku, rzeź, która miała miejsce na końcowych etapach wyścigu w Albert Park, sprawiła, że ​​było to bardzo niewielkie zwycięstwo.

Siedmiokrotny mistrz świata Lewis Hamilton, który znakomicie jeździł swoim mercedesem, był drugi, a Fernando Alonso z Aston Martina zajął trzecie miejsce na podium.

„To dla nas naprawdę dobry weekend. Cieszę się z tego” – powiedział Verstappen swojemu zespołowi w radiu.

Verstappen wydawał się zmierzać do zwycięstwa o osiem sekund, kiedy kierowca Haasa, Kevin Magnussen, wymusił drugą z trzech czerwonych flag wydanych w wyścigu na trzy okrążenia przed końcem.

Max Verstappen biegnie za rogiem w Albert Park w drodze po swoje pierwsze zwycięstwo w Australii.

Scott Barbour / AP

Podczas restartu Verstappen zdołał dogonić Hamiltona w zakręcie 1, gdy RB19 ruszył za nim, co spowodowało znaczną zmianę w kolejności na mecie wyścigu na 58 okrążeń.

Alonso, który przez większość wyścigu walczył z Hamiltonem o drugie miejsce, został potrącony przez Carlosa Sainza z Ferrari w pierwszym zakręcie drugiej połowy.

Sainz, którego Ferrari wykazywało dobre tempo przez cały wyścig, został ukarany pięciosekundową karą, przez co spadł na 12. miejsce.

Panujący mistrz Max Verstappen macha do tłumu po wygraniu chaotycznego Grand Prix Australii.

Kierowca Williamsa, Logan Sargeant, również uderzył w plecy Nica DeVriesa, rozbili się także Esteban Ocon i Pierre Gasly z Alpine.

READ  Trener NZ Breakers, Dan Shamir, opowiada o „mrocznych dniach” w związku z Covid-19

Wcześniej obrońca tytułu Ferrari, Charles Leclerc, rozbił się na pierwszym okrążeniu, podczas gdy mercedes wcześniejszego lidera, George’a Russella, zapalił się na 18. okrążeniu.

Australijczyk Oscar Piastri zdobył swoje pierwsze punkty w mistrzostwach, kiedy zajął ósme miejsce w swoim McLarenie.