Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Marks and Spencer to ulubiony supermarket w Wielkiej Brytanii (choć konsumenci przyznają, że jest „trochę drogi”)… Na którym miejscu znajduje się Twój ulubiony sklep?

Marks and Spencer to ulubiony supermarket w Wielkiej Brytanii (choć konsumenci przyznają, że jest „trochę drogi”)… Na którym miejscu znajduje się Twój ulubiony sklep?

  • W którym z nich supermarket z najwyższej półki zajął pierwsze miejsce? Studiuj trzeci rok z rzędu

Marks & Spencer to ulubiony supermarket w Wielkiej Brytanii, chociaż kupujący uważają, że jest „trochę za drogi”.

Seria high-end doszła do głosu w każdy? rekonesans Trzeci rok z rzędu wskaźnik klientów na poziomie 76%.

Kupujący mówili o „doskonałych wrażeniach” oferowanych przez firmę M&S i opisywali ją jako „zrelaksowane” i „przyjemne” miejsce na zakupy artykułów spożywczych.

Świeże produkty, marka własna, dostępność i pomoc personelu, wygląd sklepu i ogólna obsługa klienta zdobyły pięć gwiazdek.

Jednak mimo że firma zainwestowała 30 milionów funtów w obniżkę cen i przesunięcie „wyjątkowego” przedziału wartości, otrzymała jedynie dwie gwiazdki za stosunek jakości do ceny.

„Kiedy chcę czegoś wyjątkowego, nigdy mnie nie zawiodą” – powiedział jeden z klientów [but] To może być trochę drogie.

W którym konkursie Marks and Spencer zwyciężył? Badanie trzeci rok z rzędu potwierdza tytuł ulubionego supermarketu w Wielkiej Brytanii
Kupujący uznali, że produkty M&S są „trochę drogie”, ale przyznali pięć gwiazdek za własną markę, świeże produkty, dostępność i pomoc personelu, wygląd sklepu i ogólną obsługę klienta

Drugie miejsce w rankingu „Which” zajęła niemiecka sieć budżetowa Aldi. Badanie z oceną klientów na poziomie 73 procent.

Gdzie znajduje się Twój supermarket?

1. Marks & Spencer – 76 procent (ocena klientów)

2. Aldi – 73 proc

3. Waitrose – 72 proc

4. Sainsbury’s – 70 proc

= Tesco – 70 proc

6. Islandia – 69 proc

7. Lidl – 68 proc

8. Asda – 64 proc

= Morrisons – 64 proc

Źródło: Które?

Około 88 procent z 436 respondentów poleciłoby ten supermarket podczas zakupów w sklepie, uzyskując czterogwiazdkową ocenę za stosunek jakości do ceny.

Jednak klienci nie byli pod wrażeniem asortymentu i dostępności produktów Aldi, ponieważ oba produkty otrzymały po dwie gwiazdki.

Jeden z kupujących skarżył się na długi czas oczekiwania na płatność za zakupy, ale pochwalił „doskonałą wartość”.

Ale inny powiedział: „Nie jestem pewien, czy byłoby nas stać na supermarket gdziekolwiek indziej… Nie możemy obejść się bez Aldi”.

READ  BT zaczyna planować odejście Philipa Jansena

Waitrose zajął trzecie miejsce w ankiecie, a Sainsbury's i Tesco czwarte.

Morrisons zajął ostatnie miejsce, nie zdobywając więcej niż trzy gwiazdki w żadnej z kategorii. Asda znalazła się na ostatnim miejscu z oceną klientów na poziomie 64%.

Jeden ze kupujących powiedział, że miał trudności ze zdobyciem „wszystko, czego potrzebowałem” w supermarkecie.

Drugie miejsce w rankingu „Which” zajęła niemiecka sieć budżetowa Aldi. W badaniu klienci uzyskali 73% punktów, chociaż jeden z kupujących skarżył się na czas oczekiwania
Waitrose zajął trzecie miejsce w ankiecie, a Sainsbury's i Tesco czwarte
Asda wszedł na wspólne dno w którym? rekonesans
Morrisons nie uzyskał oceny wyższej niż trzy gwiazdki w żadnej kategorii i zajął ostatnie miejsce

Pomimo reputacji firmy związanej z niskimi cenami, inny zauważył, że koszt towarów wzrósł „absurdalnie”.

Islandia zajęła pierwsze miejsce w osobnej tabeli supermarketów internetowych magazynu What?. Przy wskaźniku klientów wynoszącym 80 procent wielu chwaliło „pomocnego personelu dostawczego” i łatwość poruszania się po witrynie.

Przeczytaj więcej: Marks & Spencer ma zamiar wyprzedzić Waitrose, gdy klasa średnia powróci do potęgi na High Street

Na drugim miejscu uplasowało się Tesco, wspólnie z Waitrose, z udziałem klientów na poziomie 78%.

Zarówno Ocado, jak i Sainsbury's zdobyli 75 procent i zajęli trzecie miejsce.

Aldi zajął ostatnie miejsce z niskim wynikiem klientów na poziomie 57%. Sieć nie oferuje dostawy do domu, a Zakupy Specjalne nie umożliwiają zakupów online.

Jeden z klientów Aldi powiedział: „Strona ma zwyczaj nie robić tego, co powinna”.

Eli Clark, który? „M&S pokonało Aldi na pierwszym miejscu w naszym corocznym badaniu satysfakcji, pokazując, że – dla kupujących, których na to stać – wysokiej jakości produkty i świetna obsługa klienta są w dalszym ciągu kluczem do wspaniałych doświadczeń w sklepie” – stwierdził redaktor ds. sprzedaży detalicznej.

„Żaden supermarket nie uzyskał pięciu gwiazdek pod względem stosunku jakości do ceny, ale fakt, że Aldi zajął drugie miejsce, pokazuje, że cena pozostaje głównym priorytetem dla wielu kupujących, którzy przez ostatnie dwa lata zmagali się z rosnącymi cenami żywności”.