Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rosyjska firma wydobywcza złota upada z sankcjami nałożonymi na dużą skórę głowy

Rosyjska firma wydobywcza złota upada z sankcjami nałożonymi na dużą skórę głowy

Jdzień dobry.

Sprzedaż detaliczna spada w najszybszym tempie, odkąd Wielka Brytania była zablokowana, ponieważ rosnąca inflacja i pogarszający się kryzys kosztów życia zmuszają kupujących do zaostrzenia kontroli.

Według BRC i KPMG całkowita sprzedaż spadła w czerwcu o 1%, co oznacza trzeci miesiąc spadku z rzędu.

Liczby nie zostały skorygowane o inflację, co oznacza, że ​​prawdopodobnie nastąpi znacznie większy spadek rzeczywistej liczby sprzedawanych produktów.

Sprzedaż żywności wzrosła w ciągu trzech miesięcy do końca czerwca, ale sprzedaż artykułów nieżywnościowych spadła o 4,2%, ponieważ konsumenci ograniczyli artykuły uznaniowe.

5 rzeczy na rozpoczęcie dnia

1) Euro spadło na skraj parytetu z dolarem z powodu obaw, że Putin ograniczy gaz Wspólna waluta spadła do najniższego poziomu od 20 lat w stosunku do swojego amerykańskiego odpowiednika po zamknięciu głównego gazociągu Rosji do Niemiec.

2) Scenariusz końca świata na zimę bez rosyjskiego gazu Miliony miejsc pracy są zagrożone, a racjonowanie gazu jest na stole, jeśli Kreml ograniczy dostawy.

3) Gubernator Banku Anglii rzuca wyzwanie konserwatywnemu przywództwu Andrew Bailey ostrzega przed atakami na niezależność Threadneedle Street po tym, jak Tom Tugendhat twierdził, że podsycają one inflację poprzez luzowanie ilościowe.

4) Macron pompuje pieniądze podatników do fabryki mikroprocesorów, aby uciec z chińskich szponów Francuski zakład rozpoczyna sprzedaż największego brytyjskiego producenta mikrochipów

5) Największe strajki kolejowe od 25 lat, kiedy strajkują kierowcy i pracownicy stacji Aslef, związek kierowców, powiedział, że jego członkowie głosowali za strajkiem w ośmiu spółkach kolejowych, w pierwszym ogólnokrajowym strajku od 1995 roku.

Co się stało w nocy?

Akcje azjatyckie spadły dziś rano, ważone perspektywą dalszego zacieśniania polityki monetarnej przez banki centralne, odnowionej epidemii COVID-19 w Chinach i niedoborów energii w Europie, co również sprawiło, że euro stało się pijakiem parytetu z bezpiecznym dolarem.

READ  EasyJet został oskarżony o anulowanie lotów, a następnie udostępnienie miejsc w podwójnej cenie

Najszerszy indeks MSCI akcji Azji i Pacyfiku poza Japonią spadł o 0,8 procent do najniższego poziomu od dwóch lat, podczas gdy japoński indeks Nikkei stracił 1,75 procent.

Już dzisiaj

główna firma: Grupa Grafton, Wincanton (Aktualizacja handlowa)

Ekonomia: Nastroje gospodarcze ZEW (Unia Europejska), przemówienie Andrew Baileya (Zjednoczone Królestwo)