Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mahuta mówi, że strategia 2050 sprawi, że Pacyfik będzie połączony, wolny i bezpieczny

Mahuta mówi, że strategia 2050 sprawi, że Pacyfik będzie połączony, wolny i bezpieczny

Nanaya Mahuta, drugie miejsce od prawej, z liderami i przedstawicielami Forum Wysp Pacyfiku oraz dziećmi przy Okrągłym Stole CSO w Suva.

Fidżi Menfu

Nanaya Mahuta, drugie miejsce od prawej, z liderami i przedstawicielami Forum Wysp Pacyfiku oraz dziećmi przy Okrągłym Stole CSO w Suva.

The Strategia Pacyfiku 2050Zatwierdzony na szczycie liderów na Fidżi minister spraw zagranicznych Nanaya Mahuta powiedział, że jest to zobowiązanie do pozostawania w kontakcie dla wolnego, bezpiecznego i zamożnego regionu.

Mahuta i premier Jacinda Ardern biorą udział Forum Wysp Pacyfiku spotkanie w Suvie.

Zwracając się w środę do Okrągłego Stołu Strategii CSO 2050, Mahuta powiedział, że CSO dokonały zasadniczej zmiany w sposobie myślenia rządów o społeczeństwie,

Powiedziała, że ​​kiedy rządy nie były świadome skali pandemii Covid-19, organizacje społeczeństwa obywatelskiego (CSO) ciężko pracowały w swoich społecznościach.

Czytaj więcej:
* Nowa Zelandia musi „odzyskać” podstawy polityki zagranicznej w 2022 r.
* Uhonorowanie wolontariuszy zdrowia Nagrodami Ministra Zdrowia
* Nowa Zelandia musi okazać prawdziwą solidarność z Pacyfikiem, podejmując działania na rzecz klimatu

W Forum CSO wzięło udział ponad 80 liderów społeczeństwa obywatelskiego z Tonga, Mariany Północnej, Sfederowanych Stanów Mikronezji, Niue, Fidżi, Australii i społeczności diaspory w Nowej Zelandii. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Organizacji Pozarządowych Wysp Pacyfiku (PIANGO) oraz Fidżi Council of Social Services (FCOSS).

Mahouta powiedział Organizacje społeczeństwa obywatelskiego Stanowiło bardzo mocną podstawę dla odpowiedzi wielu krajów na wirusa Covid-19.

Powiedziała, że ​​organizacje społeczeństwa obywatelskiego wiedziały, gdzie znajdowały się luki podczas pandemii, i „wiedzieli, jak dotrzeć do nich i wesprzeć je w czasach niepewności.

„Rządy mogą nie mieć wszystkich rozwiązań, ale wspólnie, kiedy pracujemy ze społeczeństwami obywatelskimi, mamy przewagę w sposobie reagowania na wyzwania. Społeczeństwa obywatelskie stawiają rozwiązania na stole.”

Powiedziała również, że organizacje społeczeństwa obywatelskiego dokonały zasadniczej zmiany w sposobie myślenia rządów o społeczeństwie.

Mahuta pochwalił pracę wykonaną przez organizacje społeczeństwa obywatelskiego w czasach kryzysu. „Twoja perspektywa jest wyjątkowa, Twój wkład jest niezbędny, a Twoje głosy przyczyniły się do powstania potężnego i ambitnego dokumentu przewodniego, z którego wszyscy możemy być dumni”.

READ  Covid-19 NZ: Eksperci ostrzegają przed ryzykiem wybuchu epidemii w stylu tajwańskim, jeśli zmienna delta będzie się utrzymywać
Minister spraw zagranicznych Nanaya Mahuta i jej odpowiednik z Tuvalu Simon Kofi.

Wysoka Komisja Nowej Zelandii

Minister spraw zagranicznych Nanaya Mahuta i jej odpowiednik z Tuvalu Simon Kofi.

Sekretarz PIANGO Sebesa Rasili podkreśliła wagę Strategii 2050, mówiąc, że zostanie ona odziedziczona przez dzieci i jeszcze bardziej wzmocni głosy sektora CSO.

„To również zabezpieczy przyszłość regionu przed wyzwaniami dnia dzisiejszego i nadchodzących dziesięcioleci, dla wolnego, bezpiecznego i zamożnego regionu”.

Mahuta powiedział forum Było to okazją do poznania perspektyw organizacji społeczeństwa obywatelskiego i ich wkładu w strategię na rzecz Pacyfiku 2050.

„Partnerzy ds. Rozwoju Pacyfiku i ich wyjątkowe perspektywy, wkład i niezbędne głosy pomogły w stworzeniu potężnego i ambitnego projektu Strategii Pacyfiku 2050, z której wszyscy możemy być dumni.

„Strategia 2050 jest świadectwem zaangażowania regionu w pozostawanie w kontakcie i współpracę w celu osiągnięcia wspólnej wizji regionu Pacyfiku pełnego odporności, pokoju, harmonii, bezpieczeństwa, integracji społecznej i dobrobytu, która zapewnia wszystkim mieszkańcom Pacyfiku wolne, zdrowe i produktywne życie”.

Dyrektor wykonawczy FCOSS Fani Katanasega powiedział, że CSO uzupełniają rolę swoich rządów, aby zapewnić zgodność z zasadami efektywności rozwoju, które koncentrują się na własności, wynikach, partnerstwie, przejrzystości i współodpowiedzialności.

Strategia Pacyfiku 2050 została zatwierdzona podczas zjazdu dla liderów forum w czwartek.