Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Maski powinny być obowiązkowe w większości pomieszczeń, aby zapobiec naprawdę ponurej zimie – Becker

Wybitny epidemiolog wzywa do znacznie szerszych mandatów dotyczących masek, mówiąc, że wprowadzenie darmowych masek, choć pozytywne, spowodowałoby „dość małą” różnicę w wybuchu Covid-19.

Profesor Michael Baker mówi, że Nowa Zelandia musi przejść na kraj używający masek
obrazek: Uniwersytet Otago Wellington / Luke Pilkington-Change

Dziś po południu rząd ogłosił maski i szybkie testy antygenowe Będzie dostępny za darmo Podczas gdy kraj walczył z odrodzeniem Covid-19 i innych chorób zimowych.

Profesor Michael Baker z University of Otago powiedział RNZ, że potrzeba więcej, aby zapobiec najgorszym skutkom „naprawdę ponurej zimy”.

„Brakuje nam podstawowego środka, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się tego wirusa, a mianowicie użycia uniwersalnej maski w pomieszczeniach”.

Baker powiedział, że Nowa Zelandia musi przejść do „społeczeństwa używającego masek”, które jego zdaniem można osiągnąć tylko poprzez wymuszenie ich używania w większości środowisk wewnętrznych.

„Wysoce zindywidualizowane podejście do wymagania używania masek osłabia ich społeczną swobodę” – powiedział Becker.

„Idziesz na jedno wydarzenie towarzyskie i wszyscy noszą maskę, więc czujesz się komfortowo. Następnego dnia idziesz na inne wydarzenie i nikt nie nosi maski oprócz ciebie, i to brzmi trochę dziwnie. Musimy się pozbyć tych niespójności”.

Baker powiedział, że wierzy, że rząd postanowił skupić się bardziej na osobistej odpowiedzialności z obawy przed możliwą reakcją polityczną.

„Niestety za bardzo upolityczniliśmy tę kwestię i polityka zaczyna przejmować naukę”.

Ale porozmawiaj z Punkt kontrolnyMinister odpowiedzi na Covid-19, Aisha Feral, powiedziała, że ​​„niełatwo” jest wdrożyć mandaty dotyczące masek.

„Wpływa na zarządzanie wieloma firmami i potrzebujemy ludzi, którzy podejdą do tego pragmatycznie”.

Feral powiedziała jednak, że zachęcałaby wszystkich do noszenia maski podczas przebywania w pomieszczeniach tak często, jak to możliwe.

Odrzuciła sugestię, że podejście rządu do walki z rosnącymi przypadkami Covid-19 opiera się bardziej na polityce niż na zdrowiu.

READ  Tajwan idzie w ślady Chin i ubiega się o przystąpienie do umowy handlowej CPTPP

Nie powiedziała, czy spodziewany szczyt hospitalizacji 1200 przypadków dziennie będzie kryzysem, ale powiedziała, że ​​rząd robi wszystko, co w jego mocy, aby uniknąć zrealizowania się tego scenariusza.

„Myślę, że to naprawdę ważne, abyśmy reagowali na bardzo realne naciski w naszym systemie opieki zdrowotnej. Utrzymywałem bliski kontakt z pracownikami służby zdrowia, a także śledziłem statystyki, które otrzymujemy, aby upewnić się, że znamy fakty polegają na tym, że reagujemy na nie i naprawiamy istniejące problemy.”

„Wiele z tego, co dzisiaj wdrożyliśmy, ma to zrobić”.

Tinao Toyono, członek parlamentu Partii Zielonych, powiedział, że dzisiejszy rozwój to „czas”, ale chciałby, aby maski były obowiązkowe w szkołach.

„Wszyscy skończyliśmy, wszyscy jesteśmy zmęczeni… ale nie ma wymówki, by rzucić piłkę, ponieważ o to właśnie chodzi: w szpitalu wciąż są ludzie, ludzie umierają z powodu Covid.

„Liczby rosną, a my jesteśmy w środku zimy, więc potrzebujemy tutaj przywództwa”.